Małżeństwo to nowy początek zarówno dla młodej pary. Naturalny blask automatycznie pojawia się na twarzy panny młodej na samą myśl o ogromnej miłości, która nadejdzie w jej nowym życiu. Szczególnie indyjska panna młoda i inne panny młode ubierają się bardzo pięknie. Ubieranie Panny Młodej nie kończy się na ciężkim stroju i makijażu, ale ważną rolę odgrywa biżuteria. Maang tikka, najważniejsza ozdoba, jest jedną z integralnych biżuterii noszonych przez wszystkie panny młode. A dziś jest powszechnie noszony również przy innych okazjach. Prosty lub ręcznie wykonany łańcuszek z piękną broszką na jednym końcu i spinką do włosów na drugim końcu to najprostszy projekt maang tikka.

wszystkie-rodzaje-najnowszych-maang-tikkas

Maang tikka jest noszony na czole i najczęściej modnie noszony na całej głowie. brosza opada na środek czoła. Środek czoła uważany jest za miejsce „ajni”, jednego z punktów czakry ludzkiego ciała. Czakra na czole oznacza zachowanie. Ten punkt na czole ma znaczący wpływ na ludzki umysł. Kobiety noszą tikka lub nakładają sindoor na środek czoła i przywiązują wagę do tradycji.

Różne rodzaje wzorów Maang Tikka:

Wybierz najlepszy wybór, ponieważ masz różnorodne maang tikka-

1. Prosty projekt diamentu Maang Tikka:

Prosty diamentowy projekt Maang Tikka

Maang tikka sama w sobie jest niesamowitą biżuterią. A umieszczony na czole podkreśla urodę panny młodej. Prosty, ale wyjątkowy wzór noszony na każdą małą okazję tikka to prosty złoty łańcuszek z zawieszką na czole, który wygląda niesamowicie trzeźwo na każdym stroju. Tutaj środkowa tikka ma rubinowy diament w kształcie liścia i otoczony drobnymi białymi diamentami.

2. Tradycyjna radżastańska Maang Tikka:

Tradycyjny radżastański Maang Tikka

Rajasthani maang tikka w prostej formie ma spreparowany, a nawet zwykły łańcuszek, który z jednej strony jest zahaczony włosami, a drugi koniec na czole jest przymocowany do okrągłego, ręcznie wykonanego wisiorka, znanego jako borlo/borla. Nazwa Borla pochodzi od jujuby owocowej, kształtem przypomina owoc. Piękno frędzli tikka po prostu sprawia, że ​​panna młoda wygląda elegancko i wytwornie.

3. Kundan Bridal Maang Tikka:

Kundan Bridal Maang Tikka

Sztuka Kundan jest dobrze znana w indyjskiej biżuterii. Praca Kundan to nowa forma tworzenia biżuterii, w której diamenty i perły są wytłoczone na metalowej powierzchni ornamentu, dzięki czemu wygląda wspaniale. Maang tikka wygląda niesamowicie, gdy pojawia się odrobina pracy kundan. Kundan work tikka najlepiej pasuje do stroju indyjskiej sari i opatrunku.

4. South Indian Bridal Maang Tikkas w złocie:

South Indian Bridal Maang Tikkas w kolorze złotym

Południowoindyjski wzór maang tikka łączy się z dwiema okrągłymi broszkami po obu stronach fryzury. Główna tikka ma trzy pięknie wykonane nici. Jeden przymocowany do tyłu we włosach, a pozostałe dwa są wysunięte w kierunku obu uszu. Okrągłe broszki symbolizowane są jako księżyc, a druga jako słońce. Jest noszony jako błogosławieństwo słońca i księżyca na młodej parze.

5. Punjabi Maang Tikka wzory:

Pendżabski Maang Tikka wzory

Maang tikkas w stylu pendżabskim są również bardzo piękne. Tikki są w większości ukształtowane w duże okrągłe kształty, które pokrywają prawie połowę czoła. Zwykle wcześniej nosili rzeczywisty projekt tikka, ale ewolucja nowych projektów przyniosła nowy projekt, który najlepiej pasował do salvar kameez i choli na weselach w Pendżabie. Wygląd tikki nie pozostawia miejsca na bindi na czole. Ale jedyny kawałek tikki zaspokaja wszystkie potrzeby ozdoby głowy.

6. Wzory Heavy Bridal Gold Maang Tikka:

Ciężkie ślubne złote wzory Maang Tikka

Panny młode wyglądają wspaniale, gdy są pięknie ubrane w tradycyjne ozdoby. Maang tikka jest obowiązkowa dla panny młodej. Maang tikka z grubymi, ręcznie wykonanymi pasmami z diamentami lub wzorem polki lub pełnym złotem jest ulubionym wśród wszystkich. Rubinowe diamenty ułożone we wzorach garnituru tikka dobrze komponują się z czerwoną ślubną sari panny młodej. Choć panny młode z różnych stanów i krajów mają własne ozdoby na głowę. Istnieje ogromna różnica w wyglądzie i wzorach, a nawet tworzeniu biżuterii na głowę we wszystkich stanach i krajach.

7. Maang Tikka z bocznymi strunami:

Maang Tikka z bocznymi strunami

Boczne stringi maang tikka to nowy styl noszenia tikki. Boczne pasmo maang tikka ma piękną, wykonaną broszkę na środku czoła, a wiele pasm jest wiązanych za uchem po obu stronach. Rzeczywiście nadaje elegancki wygląd. Pakistańska panna młoda, a nawet arabskie panie mają ozdobę typu jhumar, którą noszą na bocznej części głowy, która wisi na czole i uchu.

8. Pojedyncza nitka Maang Tikkas Gold Design:

Pojedyncza nitka Maang Tikkas Gold Design

Tikka z pojedynczą nicią to druga najprostsza tikka z projektów. Tikka jest zaprojektowana z broszką zwisającą na przodzie, a dwa pojedyncze pasma skierowane są w kierunku obu stron uszu. Nici są zdobione na wiele artystycznych sposobów. Tutaj możesz zobaczyć markę tikka z wzorem polka wykonanym z pracy kundan. Pojedyncza tikka jest również bardzo często wybierana ze stopu złota. Bardzo cenny jest również wygląd złotej tikki. Projekt tikki wykonany w kolorze złotym jest bardzo mały i drobny w wyglądzie.

9. Dauni Double Strand Maang Tikka dla dziewczynek:

Dauni Double Strand Maang Tikka dla dziewczynek

Pasma Dauni maang tikka ma dwa pasma przekroczone w kierunku obu końcówek uszu. Sposób noszenia ma duże znaczenie. Możesz lekko poluzować i zawiesić pasmo i zaczepić je za uchem, a drugie dwa pasemka zaczepić na czubku głowy we fryzurze. Nadaje też piękny wygląd fryzurze.

10. Wielołańcuchowe wzory Maang Tikka:

Wielołańcuchowe wzory Maang Tikka

Tikka z wieloma łańcuchami jest dostępna w różnych wersjach. Możemy zobaczyć zarówno prosty wzór łańcuszkowy, jak i wykonany z diamentów i pereł. Pasma są mocowane od linii czoła do górnej głowy fryzury. Cała fryzura jest pięknie ozdobiona pasmami tikka.

11. Ukryte Maang Tikkas w złocie:

Ukryte Maang Tikkas w złocie

Ukryty maang tikka oznacza, że ​​nie ma łańcuszka zaczepionego na środkowej części fryzury lub jeśli jest łańcuszek, jest on schowany pod fryzurą. Broszkę widać tylko na środku czoła. Ten sposób mocowania tikki wygląda uroczo i niepowtarzalnie.

12. Maharashtrian Maang Tikka:

Maharashtrian Maang Tikka

Panna młoda z Maharashtrian nosi tikkę wraz z tradycyjną biżuterią, tradycyjnie znaną jako mundavalya. To samo noszą panny młode z gudżarati darbar, gdzie nazywają to moriyo. Marathi ślubne tikka są głównie projektowane z pereł, ponieważ mają znaczący wygląd i znaczenie dzięki projektowi biżuterii i jej kolorom.

13. Tradycyjna Maang Tikka z Hidżabem dla muzułmańskich narzeczonych:

Tradycyjny Maang Tikka z Hidżabem dla muzułmańskich narzeczonych

Tikka pokazana z hidżabu wygląda na zapierającą dech w piersiach. Piękno arabskich pań w tradycyjnym wyglądzie jest niesamowite. Arabskie panny młode noszą maang tikka na czole i zakrywają głowę hidżabem. Tikka jest najczęściej wybierana jako ogromna i zakrywająca prawie całe czoło. Arabska tikka jest w większości wykonana z czystego złota, ozdobiona prawdziwymi kamieniami szlachetnymi.

14. Projektant kwiatów Maang Tikka:

Projektant kwiatów Maang Tikka

Oto piękna i fantazyjnie wyglądająca tikka noszona głównie na konkursy piękności. Tikka jest wykonana z kwiecistych białych koralików przymocowanych w sposób tworzący kwiatowy wzór. Model podkreśla jej wdzięczny wygląd dzięki kwiecistej ozdobie tikka na głowie. Małżeństwa na wybrzeżu również lubią ozdabiać pannę młodą kwiecistą biżuterią. Ten projekt biżuterii na głowę będzie najlepszy dla panny młodej.

15. Perła Maang Tikkas:

Perłowy Maang Tikkas

W noce sharad poonam, indyjska noc pełni księżyca, kiedy większość kobiet pości dla swoich mężów. Noszą strój w czystym białym kolorze. Biała perłowa tikka z wieloma nitkami i motywem białej broszki w kształcie liścia lub też wspaniale prezentuje się na pannie młodej. Perły są uważane za symbol czystości. Biel pereł uważana jest za czystą i drogocenną.

16. Opaska na głowę Maang Tikka Designs dla okrągłej twarzy:

Opaska na głowę Maang Tikka Wzory na okrągłą twarz

Opaska na głowę to forma ozdoby głowy podobna do tikki. Różnica polega na tym, że opaska jest zdobioną biżuterią wykonaną z materiału lub metalu i jest w pełni zawiązana na głowie. Z przodu iz tyłu. Dziewczyny noszą opaskę na głowę, aby nadać jej niezwykły wygląd. Jest najczęściej używany podczas spacerów modowych lub imprez.

17. Tiara Maang Tikka:

Tiara Maang Tikka

Tiara tikka jest również jedną z modnych biżuterii noszonych na każdym stroju, aby ozdobić głowę i fryzurę. Unikalny wzór mieni się i zakrywa niemal czoło i połowę fryzury. Tikki taira są wykonane z innych metali niż złoto. Zobaczysz głównie w miedzianym brązie lub materiale z koralików.

18. Rabari Maang Tikka w kolorze srebrnym:

Rabari Maang Tikka w srebrze

Rabari to społeczność plemienna radżastańskich. Ozdoby ludzi są bardzo ciężkie i wykonane z czystego ciężkiego srebra. Oto prosty projekt maang tikka noszony przez panie rabari w zwykłe dni. Srebrny łańcuszek. Pomiędzy łańcuszkiem a wzorem borla na czole wiszą zawieszki. Po bokach czoła znajdują się dwa boczne wiszące jhumar. Jest to bardzo stara tradycja i starożytna ozdoba w rabariach.

19. Kaszmirski srebrny i złoty projekt Maang Tikka:

Kaszmirski Srebrny i Złoty Design Maang Tikka

Tradycyjna kaszmirska dziewczyna będzie widziana w pięknej ozdobie głowy, powszechnie znanej jako drzwi kana. Ata-hor i Deji-hor. Powszechnie noszą kaszmirskie panny młode. Nakrycia głowy są czasami wykonane ze srebra i złota i wysadzane drogocennymi klejnotami. nakrycie głowy ma półokrągły kształt i jest noszone na czole zakrywającym prawie połowę jego części.

20. Bułgarski projekt głowy Tikka:

Bułgarska głowa Tikka Design

Bułgarskie kobiety bardzo lubią ozdoby. Biżuteria na głowę jest również bardzo artystyczna w Bułgarii. Powszechnie ozdobą głowy są monety w kształcie monet i wykonane ze stopu srebra. Tradycyjne bułgarskie stroje są bardzo naturalne i świetnie wyglądają.

21. Dziewczyna w Omanie ubrana w tradycyjną tikkę:

Dziewczyna w Omanie ubrana w tradycyjny tikka

Dziewczyny z Omanu mają piękny strój sam w sobie. Tradycyjne maang tikka noszone przez omańskie dziewczyny są specjalnie zaprojektowane. Tikka nosi się nieco na czubku głowy. Tikka jest produkowana w trzech lub czterech okrągłych wzorach. A środek tikki ma inny motyw w kształcie liścia. Cała biżuteria wykonana jest ze stopu srebra i wykonana z symbolicznych wzorów i wysadzana drogocennymi klejnotami.

22. Srebrny arabski Maang Tikka:

Srebrny Arabski Maang Tikka

Arabskie nakrycie głowy to także piękny rodzaj tikka, który zakrywa prawie głowę i czoło kobiety. Niesamowity wygląd nakrycia głowy jest hipnotyzujący. Nakrycie głowy jest wykonane z łańcuszków zawieszonych na monetach. Inne długie łańcuchy pomagają zakryć części uszu i tylną głowę. Biżuteria w całości wykonana jest ze stopów srebra lub złota. Czasami do produkcji nakrycia głowy wykorzystuje się również inne metale, takie jak miedź i brąz.

23. Kutch Srebrny Maang Tikka:

Kutch Srebrny Maang Tikka

Biżuteria kutch zrobiła inne miejsce w tworzeniu biżuterii. Strój i pewność siebie kobiet kutchi widać nawet po ich biżuterii. Oprócz kolczyka w nosie tikka jest również dużym atutem noszonym przez kobiety kutchi. Te typy maang tikka są wykonane z ciężkiego stopu srebra, ważącego prawie pół kilograma. Projekt jest wykonany z grubych, rzeźbionych łańcuchów i wzorów przypominających krople. Noszenie ciężkich ozdób do ważenia w codziennej rutynie to nie bułka z masłem. Ale wygląd kutchi tikka jest naprawdę niesamowity.

24. Tybetańska głowa Tikka Akcesoria:

Tybetańska głowa Tikka akcesorium

Tybetanka nosi biżuterię ważącą od 10 do 15 kg. Ozdoba głowy tybetańskiej biżuterii wykonana jest z turkusowego korala i bursztynu. Tradycyjny wygląd nakrycia głowy obejmuje prawie całą głowę kobiety, która wygląda bardzo artystycznie.

25. Unikalna Tikka z czarnymi koralikami:

Unikalna Tikka z czarnymi koralikami

Bardzo modnie wyglądające nakrycie głowy, które wygląda podobnie jak tikka, jest noszone przez panie na specjalnych przyjęciach i ceremoniach. Tutaj piękna głowa tikka wykonana z czarnych koralików nawleczonych metalowym drutem. Wygląd jest bardzo etniczny i odważny. Dziewczyny mogą nosić taką tikkę na długich spódnicach z workowatym t-shirtem. Do takiej biżuterii najlepiej pasują też luźne spodnie i kurta.

Istnieje wiele skomplikowanych i oszałamiających wzorów w biżuterii maang tikka i głowy. Panny młode wybierały maang tikka zgodnie z ich strojem i postawą. Panna młoda o odważnej naturze uwielbia nosić duże wyraziste. Chcieliby nosić duże wzory maang tikka, które mogą również zakrywać całą fryzurę. Efekt takiej tikki jest elegancki. Podczas gdy wiele dziewcząt o nieśmiałej naturze z pewnością pokochają proste, ale przyciągające wzrok wzorki tikka na czole, które urzekają pięknem panny młodej.