Kiedy jesteś panną młodą, jesteś udekorowana od stóp do głów. Biżuteria noszona na czole nazywa się maang tikka. To tradycja wschodnia. Panny młode w całych Indiach noszą maang tikka. Ten styl nie ogranicza się do narzeczonych. Wiele kobiet nosi go podczas funkcji. Projekt i styl różnią się w zależności od regionu.

Najnowsze i piękne scenografie Maang Tikka dla kobiet w trendzie:

Oto kilka stylów zestawów Maang Tikka, które możesz wypróbować.

1. Zestaw Maang Tikka z łańcuchem:

Zestaw Maang Tikka z łańcuszkiem

Projekty zestawów Maang tikka mają zwykle parę łańcuszków. Łańcuszek jest po obu stronach. Może to być jedna z każdej strony lub wiele. Ten styl jest najbardziej preferowany, ponieważ zapina się na głowie. Zmniejsza to ryzyko jego upadku. Ma głównie prosty łańcuch. Są też łańcuchy kundan i diamentowe.

2. Zestaw Maang Tikka bez łańcucha:

Zestaw MaangTikka bez łańcucha

Zestawy Maang tikka bez łańcuszka mają tylko wisior i mały łańcuszek do przymocowania go do czoła. Posiada haczyk do mocowania. Wisiorek wisi na drugim końcu. Ten styl jest używany przez wszystkich. Jest prosty i można go nosić na wszystkich funkcjach.

3. Zestaw dla nowożeńców Maang Tikka:

Zestaw ślubny Maang Tikka

Komplet ślubny maang tikka jest trochę ciężki. Ma szerokie łańcuchy. Są ciężkie i bardzo błyszczące. Wisiorek jest również stosunkowo duży. Panny młode muszą go dużo upinać, aby pozostał na czole podczas całej uroczystości. Ponieważ są one nieporęczne, zestaw tikka zapinany jest głównie na sznurek.

4. Diamentowy zestaw Maang Tikka:

Diamentowy zestaw Maang Tikka

Diamentowy zestaw maang tikka jest drugim najczęstszym zestawem maang tikka. Ten styl jest również przeważnie bez łańcuszka. Są proste. Wisiorek składa się głównie z kolorowego kamienia. Może być noszony na przyjęcia i funkcje zaręczynowe. Są eleganckie i można je nosić z każdym indyjskim strojem.

5. Jednostronny zestaw Maang Tikka:

Jednostronny zestaw Maang Tikka

Jednostronny zestaw maang tikka ma warstwy łańcucha tylko po jednej stronie czoła. Są stylowe i bardzo różnią się od zwykłego zestawu maang tikka. Ponieważ są jednostronne, możesz dodać do swojej fryzury ruchy i grzywki. To jest nowoczesny styl. Jest noszony przez wiele druhny i ​​bliskich krewnych.

6. Zestaw opaski Maang Tikka:

Zestaw opaski Maang Tikka

Opaska na głowę maang tikka ma serię łańcuszków przymocowanych do wisiorka. Są jak opaska na głowę lub korona. Ten styl jest tradycyjny i stary. Ale teraz wiele młodych dziewcząt uprawia to, by wyglądać szykownie. Ten styl maang tikka ma zarówno prosty, jak i ciężki łańcuch. Służy do funkcji i imprez.

7. Zestaw ciężkich Maang Tikka:

Zestaw ciężkich Maang Tikka

Zestaw Heavy maang tikka posiada duży wisiorek. Łańcuchy są również szerokie. Ten styl dobrze wygląda na kobietach o szerokich twarzach, zwłaszcza jeśli czoło jest szerokie. Ten zestaw maang tikka jest noszony tylko przez panny młode. Sugeruje się, aby nosić mniej makijażu w tym stylu maang tikka.

8. Zestaw Rajasthani Maang Tikka:

Zestaw radżastańskich Maang Tikka

Spośród wszystkich stylów maang tikka, najbardziej unikalnym stylem maang tikka jest radżastańska maang tikka. Ma pojedynczy łańcuszek, który łączy się w mały wisiorek, który przypomina półokrągłą kulkę. Ten wisiorek wygląda jak parasol. Ten styl jest widoczny w wielu filmach. Wygląda bardzo bogato i elegancko.

9. Zestaw Maang Tikka w stylu wisiorka:

Zestaw Maang Tikka w stylu wisiorek

Wszystkie maang tikka mają w centrum wisiorek. Zestaw maang tikka w stylu wisiorka ma środek jak właściwy wisior. Ten wisiorek jest trochę większy i jest główną atrakcją. Łańcuch służy tylko do wsparcia. Można je nosić na takie uroczystości jak Diwali, zaręczyny i inne.

Zestaw Maang tikka jest noszony przez wszystkich raz w życiu. To styl, który sprawia, że ​​każda kobieta jest piękna. Jest tradycyjny, ale bardzo stylowy. Możesz go nosić na imprezy i uroczystości rodzinne. Jest prosty i bardzo elegancki.