Maang tikka to jedna z najbardziej potrzebnych biżuterii, aby panna młoda wyglądała pięknie na swoim ślubie. Maang tikka wykonana z łańcuszka z werblem z jednej strony i wisiorkiem z drugiej. Przemawia do ostatecznej unii. Nie tylko panna młoda, ale także przyjaciele panny młodej lub ktokolwiek inny maang tikka dodaje uroku i stylu do wyglądu. Symbolizuje kobiecość, kobiece siły i posiadanie intuicyjnej natury, która jest wyłącznie jej własnością. W przypadku maang tikka należy wyjaśnić błędne przekonanie, że to nie tylko biżuteria ślubna; można ją nosić na każdym weselu lub tradycyjnej okazji.

Wzory biżuterii Maang Tikka dla okrągłej twarzy:

Jest tak wiele różnych rodzajów maang tikka, ale wygląda piękniej z odpowiednim kształtem twarzy. Jeśli twarz jest okrągła, należy dodać długość. Oto kilka maang tikka o okrągłym kształcie.

1. Mała wisząca Maang Tikka do okrągłej twarzy:

Mała zawieszka w stylu Maang Tikka do okrągłej twarzy

Te maang tikka nadają elegancki wygląd okrągłej twarzy, ponieważ nie sprawiają, że twarz wygląda na ciężką. Tikki jednoniciowe mogą wyglądać konserwatywnie, ale dają elegancki i modny wygląd. Ma szeroką gamę wzorów, od fantazyjnych kolorowych tikkas po perłowe wiszące.

2. Jhoomar lub Passa Maang Tikka:

Jhoomar lub Passa Maang Tikk

Jhoomar lub passa to tradycyjna ozdoba muzułmańskiej oblubienicy. Ten kawałek maang tikka mocno trzyma lewą połowę czoła. Obecnie nosi się go również jako dodatek do standardowego, który opada na centralny punkt czoła. Występuje w różnych wzorach, takich jak kształt wachlarza, trójkątny kształt, okrągły styl itp. Dodaje królewskiego uroku wyglądowi panny młodej.

3. Jednopoziomowy Matha Pattis Maang Tikka:

Jednoczęściowy Matha Pattis Maang Tikka

Innym stylem maang tikka jest matha patti. Ma dodatkowe warstwy po bokach, które całkowicie zdobią czoło panny młodej. Ma bardzo elegancki wygląd i nadaje bardzo oszałamiający wygląd okrągłej twarzy. Trzeba być świadomym, aby pozostał na swoim miejscu, umieszczając liczbę szpilek.

4. Borla Maang Tikka dla okrągłej twarzy:

Borla Maang Tikka dla okrągłej twarzy

Styl borla maang tikka sprawia, że ​​wyglądasz szykownie i efektownie. Kształtem przypomina owoc jujuby, od którego wywodzi swoją nazwę. Jest to okrągła maang tikka zwykle wykonana z pereł, kamieni, rubinów, kryształów itp. Świetnie wygląda, gdy przedziałek włosów odbywa się dokładnie od środka głowy.

5. Chand Maang Tikka dla okrągłego kształtu twarzy:

Chand Maang Tikka dla okrągłego kształtu twarzy

Jest to przykładowy projekt, który przez długi czas był najbardziej lubiany. Idealnie nadaje się do okrągłych kształtów, ponieważ zakrywa niewielką powierzchnię czoła. Jest to okrągła biżuteria tikka, charakteryzująca się pięknymi perłami i akcentami polki, które dodają elegancji. W cienkim złotym wykresie półksiężyca te klejnoty przypominające kundan są wstawione z wiszącymi perłami. Cienki łańcuszek sprawia, że ​​uwaga skupia się na tej oszałamiającej tikka.

6. Półksiężyc Maang Tikka:

Półksiężyc Maang Tikka

Półksiężyc maang tikka jest pięknie prosty z kundanem lub kamieniem i osadzony w złocistym półksiężycu. Jest lekka, a także nadaje lekki wygląd idealny na okrągłą twarz.

7. Hairline Hugger Maang Tikka:

Hairline Hugger Maang Tikka

Przytulacz do linii włosów jest noszony wyżej niż zwykle, po prostu całując linię włosów. Główny łańcuszek, który prowadzi do zawieszki, może spaść wraz z częścią jej włosów. Ta maang tikka oprawia twarz i zwraca uwagę na jej oczy i rysy twarzy.

8. Kundan Maang Tikka:

Kundan Maang Tikka

Praca kundan jest tradycyjna dla Solah shringaar. Ta piękna maang tikka jest wysadzana nieoszlifowanymi diamentami osadzonymi w kundan.

9. Mogołów Maang Tikka:

Mogołów Maang Tikka

Majestatyczny Mughal obudził maang tikka z utalentowanych rąk obdarzonego bogiem projektanta ma misterny wzór wysadzany polki i kropkami, wyglądający idealnie tuż pod dupattą zakrywającą głowę.

Maang tikka to niezbędny element biżuterii noszony przez kobiety na specjalne okazje. Ten wiekowy dodatek poprawia ogólny wygląd i nadaje szykowny, a jednocześnie elegancki wygląd. Są niedrogie i łatwo dostępne.