Radżastan to kraina sztuki i architektury. Ma tradycję artystyczną, która reprezentuje starożytne Indie. Oprócz pustynnych, historycznych miejsc, Radżastan ma swoją starożytną kulturę jubilerską. Biżuteria to fascynująca dziedzina dla każdej kobiety i obowiązkowy element kobiecej garderoby. Radżastan słynie z biżuterii Rajputana. Ta biżuteria wygląda tak bogato i po królewsku. Maang tikka zwana Borla lub rakhdi w Radżastanie, która jest najsłynniejszą maang tikka wśród wszystkich maang tikkas. Wygląda jak „dzwonek”. Nadaje kobietom czysty królewski wygląd. Te wzory Rajasthani maang tikka mogą być dostępne w różnych odmianach.

Najnowsze i piękne wzory Rajasthani Maang Tikka dla kobiet w modzie:

Spójrzmy na 9 najlepszych projektów radżastańskich maang tikka.

1. Miedź wielokolorowa Borla:

Miedziany wielokolorowy Borla

Ta wielokolorowa borla z chandeczką i czerwonym koralikiem w środku nadaje wdzięczny wygląd i trochę różni się od starej. Posiada trzy sznureczki, borla zwisa z głównym sznurkiem, a dwa perłowe sznurki boczne dodają borli wdzięku. Można go nosić z każdym tradycyjnym strojem.

2. Tikka w kształcie kwiatu:

Tikka w kształcie kwiatu

Kamienie w kształcie kwiatu borla mogą pasować do każdego nowoczesnego i tradycyjnego wyglądu. Biały kamień w środku otoczony perłą i kundanem sprawia, że ​​każda kobieta wygląda atrakcyjnie.

3. Rajasthani Lakh Tikka:

Rajasthani Lakh Tikka

W kulturze Radżastanu kobiety wierzą, że lakh jest tak pomyślny, że najczęściej noszą tego typu borla na festiwalu kulturalnym. Ta borla z pojedynczym łańcuszkiem wisi nad czołem. Ta zielono-brązowa diamentowa borla świetnie wygląda z zieloną sukienką Rajput. Może się różnić w zależności od kształtu, który można znaleźć w zależności od ich twarzy.

4. Pozłacany projektant Borla:

Pozłacany projektant Borla

Każda panna młoda chce wyglądać elegancko i pięknie na swoim ślubie, więc ta złota i perłowa borla nadaje pannie młodej czyste złoto i królewski wygląd. Nadaje pannie młodej czysty niebiański wygląd.

5. Projekt Mathapatti:

Projekt Mathapatti

Mathapatti wisi poniżej linii włosów, otacza twarz, która zwraca uwagę wszystkich. Łańcuchy są mocno ozdobione kundanem i łańcuchami; to nadaje każdej pannie młodej elegancki wygląd w stylu vintage.

6. Tradycyjna Polki Tikka:

Tradycyjna Polki Tikka

Polki to wielkie indyjskie dziedzictwo, dlatego warto wybrać, jeśli chcesz nosić kompletny, tradycyjny strój. Polki składają się z niedokończonych diamentów. Kobiety zyskują ekskluzywny wygląd dzięki tej rajasthani tikka.

7. Kundan Tikka:

Kundan Tikka

Kundan jest najstarszą formą rzemiosła niż polka. Kundan jest ulubionym wyborem każdej panny młodej; Kundan używa zarówno kamieni szlachetnych, jak i półszlachetnych, takich jak szafiry i rubiny. Ta kundan i meenakari borla daje królewski urok kobietom i dziewczynom.

8. Meenakari Tikka:

Meenakari Tikka

Meenakari to sztuka malowania i barwienia powierzchni metali za pomocą cudownego wzoru. Panna młoda przykłada maksymalną uwagę przy wyborze biżuterii na swój ślub, co nadaje pannie młodej charyzmatyczny wygląd.

9. Tikka z wieloma łańcuchami:

Wielołańcuchowa Tikka

Idealne połączenie nowoczesnego i tradycyjnego wyglądu, współczesność preferuje nowe style w tikka. Będzie pasować do każdej sukienki w stylu indo-western. Ta wyjątkowość sprawia, że ​​dla dziewczynek jest to bardziej preferowana biżuteria. Może nosić dowolną tradycyjną funkcję lub każdą imprezę studencką.

Rajasthani maang tikka nadają kobietom bajeczny wygląd. Ta maang tikka jest dostępna w wielu opcjach, takich jak kolor, wzory, kamienie itp. Można wybrać jej strój. Połącz to z sukienką sari, lehenga i rajputana. Żadna indyjska panna młoda nie wygląda pięknie bez maang tikka. Jest symbolem bogatej kultury o tradycyjnych wartościach. Rajasthani tikka składa się z różnych kamieni szlachetnych, meenakari. Ten styl rajputana daje bogaty i królewski urok i ten styl, który możemy znaleźć w filmach Bollywood, takich jak „jodha akbar”.