Mówi się, że dziewczyna najładniej wygląda w dniu ślubu. To największy dzień w jej życiu, w którym spełniają się wszystkie jej marzenia. Przy całej trosce i rozpieszczaniu, najlepszy wygląd jest również jej marzeniem i największym lękiem. Jednak wezwanie do specjalistów od makijażu nie jest dostępne dla wszystkich.

Tak więc, jeśli chcesz, aby Twój wielki dzień wyglądał profesjonalnie w domu, wykonaj te proste kroki, aby Twój wielki dzień był wyjątkowy.

hinduski makijaż ślubny

Czyszczenie:

Dokładnie oczyść skórę dobrym środkiem czyszczącym i spryskaj ją dużą ilością zimnej wody. Możesz również użyć lodu, aby zamknąć pory i zapewnić gładką podstawę.

Korekta:

Użyj ołówka korekcyjnego, który pasuje do odcienia skóry i zakryj ciemne plamy, plamy i cienie wokół oczu.

Fundacja:

Wybierz podkład, który pasuje do Twojego odcienia skóry, a nie taki, który jest jaśniejszy. To błędne przekonanie, że lżejszy podkład sprawi, że będziesz wyglądać piękniej; zamiast tego wygląda się ciemno, a makijaż też jest ciastowaty.

Proszek:

Użyj dobrego kompaktu, aby nałożyć puder na twarz i szyję i zapewnić gładkość. Dzięki temu baza będzie trwała i wolna od tłuszczu.

Przydatna wskazówka: Upewnij się, że wszystkie produkty używane do bazy mają zero SPF. Produkty z filtrem SPF mają dużo natłuszczenia i nawilżenia, dzięki czemu twarz w mgnieniu oka przetłuszcza się.

Róż do policzków:

Nałóż delikatny odcień różu na policzki i linię żuchwy. Przesuń kilka pociągnięć na nosie i czole, aby podkreślić rysy twarzy.

Makijaż oczu:

Makijaż oczu jest trudny dla indyjskich panien młodych. Ponieważ kostium i biżuteria są tak kolorowe i szykowne, kolory na twarzy muszą być minimalne i miękkie, aby uzyskać elegancki wygląd. Wybierz jasny odcień podstawowy, który pasuje do skóry, a także odcieni na kostiumie.

Kajal, Liner i tusz do rzęs:

Po cieniu nałóż tusz do rzęs na górne i dolne rzęsy. Możesz również potrzebować sztucznych rzęs, aby oczy wyglądały na większe. Użyj ciemnego ołówka lub płynnego konturówki i nałóż gładką kreskę na powieki. Możesz również użyć pudrowej konturówki do oczu za pomocą cienkiego pędzelka. Na koniec uzupełnij oczy ciemnym kohlem lub Kajal.

Przydatna wskazówka: Upewnij się, że cały używany makijaż oczu jest wodoodporny i trwały. Unikaj używania produktów zawierających połysk. Sprawiają, że wyglądasz mrocznie w bardzo krótszym czasie.

Korektor brwi:

Użyj kredki do brwi lub Kajala z pędzelkiem, aby brwi wyglądały na gęste. Może to nie być konieczne dla osób z grubymi brwiami, ale korekta jest nadal wymagana, aby brwi nie wyglądały na matowe w porównaniu z ogólną twarzą.

Pomadka:

Nałóż podkład na usta i pozwól mu wyschnąć. Następnie użyj konturówki do ust, aby podkreślić kształt ust. Następnie równomiernie nałóż bazę pomadki i nałóż puder, aby utrwalić odcień. Nałóż kolejną warstwę szminki i wykończ pasującym połyskiem, aby uzyskać pulchny wygląd.

Przydatna wskazówka: nie próbuj powiększać ust poprzez obrysowanie ich na zewnątrz, to sprawia, że ​​usta wyglądają na nadęte.

Akcesoria:

Specjalnością indyjskich panien młodych są dodatki, którymi zdobią twarz. Bindis, pierścienie w nosie, ozdoby na czoło i maang tikka poprawiają ogólny wygląd. Bez względu na to, jak dobrze zrobisz makijaż, indyjska panna młoda nie będzie kompletna bez tych akcesoriów.

Dzięki tym prostym krokom możesz uzyskać pożądany wygląd bez większego wysiłku. Trzeba tylko mądrze dobierać odcienie i być pewnym siebie.