Dzień ślubu to najbardziej wyjątkowy dzień w życiu kobiety. Pewnego dnia kobieta planuje całe życie i chce wyglądać najładniej ze wszystkich. Trendem jest wzywanie wizażystów do profesjonalnego wykonania makijażu, ponieważ jest on długotrwały. Istnieje jednak kilka podstawowych sztuczek, które możesz wykonać i uzyskać profesjonalny makijaż w wyjątkowy dzień, nie będąc bardzo kosztowną sprawą.

Jak zrobić ślubny makijaż twarzy

Jak zrobić makijaż twarzy dla nowożeńców:

1. Baza pod bazę pod oczy i twarz:

Baza jest niezbędna, aby twarz wyglądała bezproblemowo i gładko. Zacznij od uszczelnienia porów wilgotną chusteczką i nałóż kropki na ciemne miejsca, pod oczami i ustami.

2. Aplikacja Fundacji:

Aplikacja Fundacji

Użyj podkładu, który nie zawiera SPF; ma to na celu zapobieganie, aby skóra wyglądała na bardzo jasną i błysnęła na zdjęciach.

3. Korektor:

Korektor

Korektor służy do perfekcyjnego wyglądu skóry. Ukrywa drobne zmarszczki i ciemność pod oczami. Upewnij się, że to również nie zawiera żadnego SPF.

4. Zdefiniuj brwi:

Użyj dobrego korektora do brwi, ołówka, żelu lub wosku, aby przyciemnić i podkreślić brwi. Zapobiega to zmatowieniu twarzy po wykonaniu makijażu, zwłaszcza jeśli masz skąpe brwi. Upewnij się, że nie przesadzasz.

5. Makijaż oczu:

Makijaż oczu

Utrzymuj lekki makijaż oczu. Nie używaj bardzo odważnych i ciemnych odcieni. Zwykle zamiast dokładnego odcienia stroju ślubnego stosuje się kolor bazowy. Zbyt ciemny makijaż może sprawić, że w ciągu pierwszych kilku godzin ślubu będziesz wyglądać na nudną i zmęczoną.

6. Podświetlanie:

Nakreśl kości policzkowe za pomocą rozświetlacza dopasowanego do odcienia skóry. Należy również zwrócić uwagę na nos, łuki brwiowe i wewnętrzne kąciki oczu, ale z bardzo delikatnym retuszem.

7. Rumieniec na:

Szerokim pędzlem nakładaj róż na policzki i linię włosów. Upewnij się, że odcień jest subtelny i nie nakładasz zbyt dużej ilości różu.

8. Bronzer:

Bronzer należy nakładać wzdłuż nosa, podbródka i czoła. Powinna być odpowiednia ilość, aby dodać blasku ogólnemu wyglądowi.

9. Zestaw z suchym proszkiem:

Za pomocą dużego pędzla nanieś suchy puder, aby utrwalić cały makijaż. Upewnij się, że używasz suchego proszku i staraj się nie rozmazywać kolorów.

10. Usta:

Usta należy podkreślić, najpierw zaznaczając usta odpowiednią konturówką, następnie nakładając pomadkę cienkim pędzelkiem, aby równomiernie rozprowadzić kolor, a następnie wykończyć błyszczykiem. Upewnij się, że nałożyłeś podkład na usta przed nałożeniem pomadki; dzięki temu kolor utrzymuje się przez dłuższy czas bez rozpływania się.

11. Usuń dodatki:

Użyj czystego płatka do makijażu lub poleru, aby usunąć nadmiar makijażu z twarzy. Skoncentruj się na obszarach, które dają ciastowaty wygląd, zwłaszcza na obszarze pod oczami i policzkami. Nie zdejmuj za dużo; Niezbędny jest odrobina ciemnego makijażu, aby po chwili nadał naturalny wygląd.

12. Użyj sprayu do ustawiania:

Użyj dobrze utrwalającego sprayu, aby makijaż utrzymał się przez długi czas. Twarz musi wyglądać świeżo przez długi czas, a makijaż ślubny niekoniecznie musi mieć czas na poprawki.

Wykonaj te proste kroki, a możesz uzyskać profesjonalny makijaż w dniu ślubu, nie wydając zbyt wiele. Upewnij się, że używasz dobrej marki kosmetyków i staraj się używać odcieni pasujących do odcienia skóry. Przestrzegaj również procedury pielęgnacyjnej, która zaczyna się co najmniej 2 miesiące przed ślubem, aby uzyskać wewnętrzny blask skóry i cieszyć się w pełni dniem.