Indie to zróżnicowany kraj o zróżnicowanych kulturach. Styl życia i style weselne stosowane przez wszystkie kultury są różne. Na przykład ślub Marwari jest zupełnie inny niż ślub bengalski czy kerala. Dzisiaj omówimy, jak zastosować makijaż ślubny Kerala.

Kerala to stan znany ze swojego wyrazistego smaku i kultury. Panny młode z Kerali zazwyczaj noszą białe sari ze złotą obwódką wysadzaną złotą biżuterią. Wesela odbywają się zazwyczaj rano lub w ciągu dnia. Dlatego makijaż nie powinien być zbyt błyszczący. Należy to zrobić tak, aby pasowała do stroju, a panna młoda wyróżniała się z tłumu. Elegancja to jedno słowo, którego panna młoda z Kerali ściśle przestrzega.

Oto mały samouczek, który nauczy Cię, jak zrobić makijaż ślubny Kerala.

Jak zrobić makijaż ślubny Kerala

Jak zrobić Kerala Bridal Makeup:

WYMAGANE RZECZY:

 • Mycie twarzy
 • Dobry krem ​​nawilżający
 • Korektor
 • Cień do powiek
 • Kredka do oczu
 • Pomadka
 • Puder kompaktowy/puder sypki
 • Elementarz
 • Pomadka
 • Tusz do rzęs
 • Kajal
 • Błyszczyk
 • Kredka do ust

Sprzątać:

Do oczyszczenia twarzy z zanieczyszczeń i brudu należy stosować dobre mycie twarzy. Osusz twarz ręcznikiem. Podążaj za nim dobrym tonerem.

Nawilżający:

Zastosuj dobry krem ​​nawilżający w zależności od rodzaju skóry, aby skóra była nawilżona i nie było szorstkich plam.

Elementarz:

Na bazę należy nałożyć podkład, aby makijaż utrzymał się na dłużej.

Korektor:

Aby ukryć ciemne plamy i niedoskonałości, należy zastosować dobry markowy korektor. Powinien być nakładany na okolice oczu, przebarwienia itp..

Fundacja:

Należy być bardzo ostrożnym przy wyborze dobrego markowego podkładu. Powinien pasować do odcienia skóry. Generalnie należy wziąć ton wyższy niż kolor skóry. Nie 2-3 odcienie, bo wtedy daje bardzo fałszywy wygląd.

Podkład należy nakładać punktowo okrężnymi ruchami. Do zmieszania podkładu ze skórą można użyć wody różanej.

Makijaż oczu:

Ta część zdecydowanie zajmuje większość czasu. Należy obchodzić się z nim ostrożnie, aby nadać oku subtelny, ale elegancki wygląd.

Cień do powiek: należy wybrać brokatowy cień do powiek w kolorze brązowym lub brązowym. Cieni do powiek nie należy nakładać w okolicach brwi. Użyj pędzla do cieni do powiek, aby dobrze go wymieszać. Jedną kreskę cienia należy nałożyć również na dolną powiekę.

Eyeliner: należy nałożyć średniej grubości eyeliner. Nie wychylaj się na zewnątrz, ponieważ chcemy, aby w ciągu dnia było to proste.

Kajal: Należy zastosować średnio grubą linię kajala. Należy wybrać wodoodporny i odporny na rozmazywanie kajal.

Tusz do rzęs: Należy nałożyć dwie warstwy dobrego podkręcającego tuszu do rzęs.

Rumieniec:

Mając na uwadze porę dnia, należy wybrać odcień bliższy naturalnemu różowi. Nałóż go na kości policzkowe, aby dobrze go podkreślić.

Puder sypki/ puder prasowany:

Nałóż odrobinę pudru sypkiego lub pudru prasowanego. Upewnij się, że nie nakładasz go za dużo. Po prostu utrzymuj trochę.

Pomadka:

Przed nałożeniem pomadki należy nałożyć dobry balsam do ust, aby usta były miękkie i nawilżone. Należy nałożyć konturówkę. Należy postawić na subtelny odcień. Można nosić brzoskwinię lub odcienie brzoskwini, mieszankę różu lub czerwieni. Nałóż pomadkę za pomocą pędzla do pomadki. Połysk jest opcjonalny. Użyj bibuły, aby usunąć nadmiar szminki.

Nałóż warstwę sypkiego pudru, a następnie przetrzyj go bibułą, aby pomadka trwała długo.

Bindi:

Duże czerwone bindi to kwintesencja narzeczonej Kerali. Wreszcie wygląd jest kompletny, aby ukraść milion serc. Skorzystaj z tych wskazówek, aby wykonać specjalny makijaż, który zapewni wspaniały, ale subtelny wygląd w najważniejszym dniu Twojego życia. Należy również dobrać dobrą fryzurę do makijażu i stroju. Pod koniec dnia wszystko powinno wyglądać elegancko.