Ślub to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu kobiety. To dzień, w którym chce wyglądać bardziej niż idealnie, ponieważ jest w centrum uwagi. Jest jednak wiele wyzwań, z którymi musi się zmierzyć, zanim będzie mogła uzyskać nieskazitelny wygląd, który odwraca głowy. Makijaż jest tutaj jednym z najważniejszych czynników i musi być zgodny nie tylko z cechami panny młodej i dopasowaniem do stroju ślubnego, ale także z porą roku. Tak, istnieją różne wskazówki dotyczące makijażu, których należy przestrzegać przy różnych warunkach pogodowych.

monsunowy makijaż ślubny

Dla narzeczonych monsunowych, gdy pogoda jest deszczowa, oto przewodnik, który zawiera najlepsze sugestie, których należy przestrzegać. Sprawdź to i postępuj z należytą starannością.

Najlepsze wskazówki dotyczące makijażu ślubnego Monsoon.

Dla bazy:

Zanim faktycznie przystąpisz do makijażu, ważne jest, aby dobrze umyć i oczyścić twarz. Wraz z tym należy wcierać w twarz kostkę lodu przez 7-10 minut, aby kontrolować pocenie spowodowane wilgocią i pomóc w utrzymaniu makijażu przez dłuższy czas. To pierwsza podstawowa sugestia i jedna z najważniejszych, jak stworzyć idealną bazę pod makijaż.

Stosowanie ściągające/toner:

Po nałożeniu lodu na skórę, na skórę tłustą należy zastosować środek ściągający, a na suchą skórę tonik. Pomoże to w dalszym odświeżeniu skóry i jest idealne do idealnego makijażu podczas monsunów. Najlepiej używać tych produktów dobrych marek i najwyższej jakości, aby nie było problemów ze skórą.

Bezolejowy podkład:

Przy takiej pogodzie, która jest parna, wilgotna i sprawia, że ​​bardzo się pocimy, należy używać tylko podkładu bezolejowego. Stosowanie produktów bezolejowych sprawi, że skóra pozostanie świeża, a pot nie zmyje makijażu.

Podkład na bazie wody:

Zamiast podkładów na bazie kremu, panna młoda powinna używać podkładów na bazie wody, które mogą ponownie pomóc skórze przed sklejaniem się i przetłuszczaniem podczas wilgotnej pogody monsunowej. Podkład należy nakładać czystą szczoteczką, a nie palcami, co może spotęgować problem przetłuszczania i brudu, który zwykle szybciej przykleja się do skóry podczas monsunów i latem. Miej pod ręką dobrej jakości podkład na bazie wody, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Użyj proszku pochłaniającego olej:

Nałóż na podkład puder absorbujący olej, który pomoże utrwalić makijaż, a także zapanuje nad wydzielaniem potu i sebum na twarzy. Pomoże również zachować świeżość i trwałość makijażu. Zapobiegnie również zbrylaniu się makijażu. W tym celu można również trzymać pod ręką bibuły. To jedna skuteczna wskazówka, której monsunowa panna młoda zdecydowanie powinna się trzymać.

Unikaj wszelkiego makijażu na bazie kremu:

Niezależnie od tego, czy mówimy o różu, czy o cieniu do powiek, żaden produkt do makijażu na bazie kremu nie jest zalecany do makijażu monsunowej panny młodej. Spray do utrwalania makijażu powinien być stosowany na produktach sproszkowanych, aby idealnie je utrwalić i uzyskać pożądany wygląd.

Unikaj migotania/brokatu:

Dodanie blasku i brokatu do twarzy sprawi, że będzie błyszczała i wyglądała tłusto. Oznacza to tylko, że należy unikać stosowania tych produktów do makijażu na skórze podczas monsunów. Najlepszym substytutem tych produktów jest dobrej jakości matowy bronzer. Jest to jeden z najbardziej inteligentnych typów, jakie można wykonać.

Wodoodporne produkty do makijażu:

Kolejną skuteczną i niezbędną wskazówką do makijażu ślubnego podczas monsunów jest używanie eyelinera i tuszu do rzęs, które są z natury wodoodporne. Pozwoli to uniknąć blaknięcia koloru w wilgotnym sezonie. Użyj czarnego cienia do oczu na produktach do makijażu, aby je dodatkowo utrwalić.