Wszyscy wiemy, jak ważny jest makijaż oczu w makijażu całej twarzy. Żaden makijaż nie jest kompletny, jeśli zaniedbasz makijaż oczu. Oto przewodnik z poradami dotyczącymi makijażu oczu, który pomoże nam lepiej poznać różne rodzaje metod makijażu oczu. Często skupiamy się i pracujemy tylko z kilkoma cieniami do powiek i zaniedbujemy inne kolory, ale cały artystyczny sens polega na tym, że powinniśmy być w stanie śmiało łączyć różne rodzaje kolorów i wypróbowywać je. Cały wygląd twarzy jest kompletny dopiero wtedy, gdy uda nam się popracować nad głęboko wyciętymi cieniami do powiek i zamienić styl na różne kolory i miksy.

Porady i wskazówki dotyczące makijażu oczu dla początkujących, aby wyglądać pięknie

Tutaj poprowadzisz Cię z różnymi prostymi wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi makijażu oczu, nad którymi możesz pracować samodzielnie. Nadają się do różnych typów karnacji i nie musisz się martwić o dopasowanie. Ten przewodnik po makijażu oczu dla początkujących pomoże Ci pewnie pracować nad uzyskaniem odważnego wyglądu na następną okazję, więc na co czekasz, zagłębiaj się i eksperymentuj z pewnością!

30 najlepszych wskazówek dotyczących makijażu oczu dla początkujących:

Zacznijmy krok po kroku nasz tutorial do makijażu oczu. Te wskazówki pomogą Ci dowiedzieć się, jak najlepiej wykonać makijaż oczu w domu. Więc dzisiaj porozmawiajmy o najlepszych 30 najlepszych poradach dotyczących makijażu oczu, które mogą pomóc w prawidłowym i najlepszym zastosowaniu makijażu oczu.

Najlepsze porady dotyczące makijażu oczu dla początkujących

1. Makijaż bazy i zagnieceń:

Jak wykonać makijaż oczu krok po kroku? Po pierwsze, ważne jest, aby zacząć od podstawy i zagnieceń. Każdy makijaż oczu nie rozpocznie się sam w sobie bezpośrednio od nałożenia cienia do powiek. Bardzo ważne jest, aby przed przystąpieniem do makijażu oczu mieć czystą bazę lub powiekę. Często ignorujemy ten fakt i zaczynamy nakładać makijaż oczu na powierzchnię, która jest zaolejona i zabrudzona. Jeśli ktoś pyta, jak wykonać makijaż oczu krok po kroku, to najpierw zacznij od bazy i załamania.

2. Zalej pokrywki:

Zalej pokrywki

Bazy na powieki to dziś nowy trend. Możesz je kupić w dowolnym dobrym markowym sklepie lub w Internecie. Jeśli nie chcesz wydawać na to dodatkowej złotówki, nałóż jedną kropkę podkładu do twarzy na powieki i dobrze rozprowadź podczas wykonywania makijażu. Pomoże to Twojemu makijażowi prawidłowo i dłużej przylegać do powiek.

3. Korektor:

To bardzo ważne, aby ukryć cienie pod oczami. Każdy prosty tutorial do makijażu oczu będzie również podkreślał użycie korektora. Zainwestuj w dobry korektor. Często zakłada się, że korektory stosuje się tylko do twarzy, ale wskazówką jest nałożenie korektora na oczy, ponieważ zapewni to, że makijaż oczu utrzyma się przez dłuższy czas.

4. Korektor koloru:

Często mamy do czynienia z problemem niebieskawo-zielonych żył wokół oczu, czy też z powodu braku snu oczy mogą być podpuchnięte. Możesz zainwestować w korektor w kolorze zielonym, a te zminimalizują pojawianie się niebieskawych żyłek. Po nałożeniu tego możesz zastosować normalny korektor. Nawet zwykły samouczek dotyczący makijażu oczu dla początkujących powie Ci, jak ważny jest kolorowy korektor.

5. Fundacja:

Nie zaniedbuj aplikacji podkładu na oczy. Podkład, który należy pozostawić na całej twarzy, należy nałożyć po tym kroku, aby wyrównać koloryt cery.

6. Oddziel połączenie:

Niektórzy ludzie mają małe oczy i mogą oddzielić połączenie nosa i oczu, nakładając w tym miejscu rozświetlacz.

7. Pomyśl o kombinacjach cieni do powiek:

Nadszedł czas, aby wybrać idealny cień do powiek. Podczas uroczystości, uroczystości i sukienki wybierz najlepiej pasujące kolory cieni do powiek. Weź pobliskie odcienie, aby z łatwością się dobrze zmieszać. Wybierz kredki do oczu w kolorze brązowym lub zielonym, aby podkreślić brązowe oczy.

Makijaż oczu wygląda

 • Masz brązowe oczy, a następnie nosisz cienie do powiek w kolorze złotym, srebrnym lub zielonym mchu.
 • Jeśli masz zielone oczy, możesz nosić brązowy lub zielony eyeliner.
 • Możesz nosić jasne odcienie zieleni, złota lub nawet szarości na powieki, jeśli masz zielone oczy.
 • Jeśli masz czarne oczy, powinieneś nosić czarne eyelinery. Ciemnoczerwone wkładki również mogą dobrze wyglądać.
 • Możesz wypróbować jasne połyskujące złote, jasnoniebieskie lub możesz również nosić kolory brzoskwini.
 • Jeśli masz szare oczy, możesz nosić eyelinery w kolorze jasnej czerni lub jasnego węgla. Możesz też nosić zielone eyelinery.
 • Możesz nosić szary lub jasnozłoty cień do powiek. A powieki powinny być miękkie w kolorze. To poprawi kolor twoich oczu.

8. Cień do powiek:

Cień do powiek

a. Wybierz kolory:

Wybierz najpierw najlepsze odcienie pobliskich kolorów, które pasują do Twojej sukienki i okazji.

b. Pomyśl o głębokości i mieszance:

Zastanów się, jaki kolor należy zmieszać z jakim innym kolorem i głębią każdego cienia. Głębokość i mieszanie są tym, co może sprawić, że makijaż smoky eye lub makijaż mieszany w różnych kolorach.

C. Różne sekcje pokrywy:

Nałóż cień zaczynając od wewnętrznego kącika oka i zacznij powiększać cieniami na środku i na końcu oka.

D. Kanał łzowy:

Nie zaniedbuj tego obszaru. Nałóż również kropkę cienia do powiek w pobliżu kanału łzowego

mi. Zewnętrzny kształt V:

Połącz w pobliżu zewnętrznego obszaru V z kształtem V. Pomoże to wszystkim kolorom cieni do powiek dobrze się mieszać i mieszać wewnątrz.

F. Wewnętrzny kącik oka:

Weź srebrny lub biały cień do powiek i wetrzyj w wewnętrzny kącik oka, aby uzyskać dalsze podkreślenie.

Upewnij się, że z łatwością mieszasz kolor. Weź pędzel do blendowania i dobrze go wymieszaj, aby nie zauważyć różnicy między każdym kolorem. Mieszanie to kluczowa tajemnica, im więcej blendujesz, tym lepiej będzie wyglądać. Najlepszym sposobem, aby makijaż oczu zmieszał się z kolorami, jest zrobienie tego za pomocą czystego pędzelka z aplikatorem Q-tip. Powinno zawsze wyglądać tak, jakby jeden kolor mieszał się z drugim, a następny z drugim.

9. Podświetlanie zagnieceń:

Niezbędne jest podkreślenie obszaru zagnieceń. Możesz to zrobić za pomocą jasnobrązowego cienia do powiek. Jest to dobre, gdy chcesz nosić coś neutralnego dla powiek. To może być dobre do makijażu biurowego.

10. Rozmazywanie pomaga:

Weź pędzel z aplikatorem Q-tip i rozetrzyj kohl na dolnej krawędzi. Daje to natychmiastowy efekt smokey.

11. Zalotka do rzęs:

Rzęsy

Teraz czas na rzęsy. Podkręcanie rzęs można wykonać na kilka sposobów. Warto zainwestować w dobrą zalotkę dobrej marki i podkręcić rzęsy przed nałożeniem tuszu.

12. Zwijanie z ciepłem:

Zamiast zalotki możesz podkręcić rzęsy na gorąco. Łyżkę rozgrzej w ciepłej wodzie trzymanej w misce i podkręć rzęsy tylną stroną łyżki.

13. Zastosuj przezroczysty tusz do rzęs:

W chwilach, kiedy nie zależy Ci na mocniejszym kolorze na rzęsach, możesz użyć transparentnego tuszu do rzęs. Innym sposobem byłoby nałożenie najpierw przezroczystego tuszu do rzęs, aby podkreślić rzęsy.

14. Tusz do rzęs:

Tusz do rzęs

a. Tusz do rzęs zwiększający objętość:

To nowe wynalazki branży makijażu czy kosmetyki. Możesz zainwestować w pogrubiający tusz do rzęs, aby uzyskać większą objętość rzęs.

b. Podkręcający tusz do rzęs:

To kolejna dobra rzecz, w którą warto zainwestować, jeśli chcesz mieć więcej podkręcenia niż objętości.

C. Wydłużający tusz do rzęs:

Może to być dobre dla osób, które mają cienkie i rzadkie włosy. A to może sprawić, że Twoje rzęsy będą wydawały się dłuższe i grubsze.

D. Sztuczne rzęsy w kępce:

Sztuczne rzęsy błyskawicznie pogrubiają rzęsy. Możesz zainwestować w kępki sztucznych rzęs, a te można nakładać za pomocą kleju.

15. Sztuczne rzęsy w paski:

Zamiast kępek rzęs możesz użyć również pasków. Warto w nie zainwestować. Można je nakładać zarówno na dolne, jak i górne rzęsy. Aby zwiększyć objętość rzęs górnych, możesz nakładać to tylko na górne rzęsy.

16. Tusz do rzęs przed sztucznymi rzęsami:

Nałóż trochę tuszu do rzęs przed nałożeniem sztucznych rzęs. Spowoduje to, że Twoje rzęsy skleją się ze sztucznymi.

17. Pęsety:

Miej pod ręką pęsety, a to pomoże Ci w aplikacji sztucznych rzęs.

18. Kątowy pędzel do wkładek żelowych:

Kredka do oczu

Żelowe wkładki to nowy trend, dzięki którym podszewka wygląda gęsto. Nadszedł czas na aplikację eyelinera i kajala. Jeśli chcesz uzyskać odpowiednią technikę aplikacji, zawsze powinieneś używać żelowych wkładek z dobrym, czystym, skośnym pędzelkiem.

19. Jak nakładać wkładki żelowe:

Zacznij od nałożenia konturówki żelowej od wewnętrznego kącika oczu. Podejdź do środka pokrywy, zachowując tę ​​samą szerokość. Ponownie zacznij od skrajnej zewnętrznej strony powieki i przejdź do środka, aby połączyć się z linią pośrodku. To da ci idealną linię.

20. Oczy ciasne podszewka:

W chwilach, kiedy nie chcesz wyglądać na zbyt umalowaną, powinnaś wykonać zabieg ciasnego konturowania, aby Twoje rzęsy lub linia rzęs wyglądały na wypełnione. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz cienkie rzęsy. Weź kredkę do eyelinera w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym i zaznacz kropkami od wewnętrznej powierzchni powieki w przestrzeniach pośrodku włosków rzęs.

21. Biała wkładka do dolnych felg:

Jest to dobra nowa technika wykonywania makijażu oczu w stylu rampy. Użyj białej kredki na dolnej linii wodnej i normalnie zaznacz górną powiekę czarną kredką.

22. Rozszerzenia:

Rozszerzenia sprawdzają się, gdy zależy Ci na odważnym makijażu podszewkowym. Możesz narysować przedłużenia w wewnętrznym kąciku oka, aby uzyskać arabski wygląd.

23. Skrzydlate podszewki:

Możesz wykonać kilka rodzajów uskrzydlonych podszewek. Są łatwe do zrobienia. Możesz użyć taśmy samoprzylepnej, aby oznaczyć punkt, jeśli masz drżące ręce. Narysuj linię, a następnie usuń taśmę. To może dać ci odpowiednie uskrzydlone formacje. Makijaż czarnych oczu generalnie zależy od dobrej konturówki i brwi.

24. Wygląd makijażu w stylu vintage:

Aby uzyskać efekt vintage makijażu oczu, możesz narysować więcej niż jedną uskrzydloną formację.

25. Przedłużenie z dolnej pokrywy:

To kolejna sztuczka podkreślająca uskrzydlone podszewki. Możesz przedłużyć skrzydlatą formację od dolnej krawędzi i przeciągnąć ją w górę, aby utworzyć trzecią skrzydlatą formację.

26. Brwi i kredka do brwi:

Brwi i kredka do brwi

Używa brązowych ołówków do brwi i małymi pociągnięciami tworzy małe, przypominające włosy wzory, aby uszczelnić wszelkie cienkie włosy na brwiach. Brwi są ważną częścią i nie zaniedbuj ich makijażu. Określają całe twoje oczy.

27. Kolory ołówka do brwi:

Chociaż wiele osób na ślepo wybiera czarny kredki do brwi, zawsze konieczne jest branie brązowego, ponieważ pomaga on podkreślić rzeczywisty wygląd. Czerń może sprawić, że będziesz wyglądać sztucznie.

28. Żel do brwi:

Nałóż przezroczysty lub brązowy żel do brwi, aby dobrze je rozczesać. Ciemny makijaż oczu wykonasz tylko poprzez podkreślenie brwi, dobre ich podkreślenie.

29. Idź Funky:

Nie jest źle czasem wariować. Możesz kupić kolorowe rzęsy z piór i nakładać je tak, jakbyś nakładała sztuczne rzęsy. Wypróbuj nowe rzeczy, takie jak makijaż niebieskiego oka lub makijaż kociego oka, aby wyglądać dziwacznie.

30. Idź Glitter razem z brokatowymi wkładkami:

Możesz wybrać sypkie brokaty i nałożyć je na powieki na normalne cienie do powiek i uzyskać efekt brokatu. Brokatowy makijaż oczu jest zawsze w modzie. Nadaje się również jako makijaż oczu dla piwnych oczu. Co więcej, jeśli kochasz odważne kolorowe brokaty, możesz wypróbować kolorowe wkładki z brokatem, które mogą działać, gdy idziesz na imprezę. Pasuje to również do makijażu oczu dla brązowych oczu, jeśli się zastanawiasz.

Dodatkowe wskazówki:

 1. Zacznij od makijażu oczu, a następnie nałóż makijaż całej twarzy. Pomoże Ci to zetrzeć wszelkie ślady rozlanych cieni.
 2. Podkreśl oczy rozświetlaczem. To dobra opcja, aby uwydatnić i zaakcentować oczy i cień do powiek.
 3. Zastosuj rozświetlacz, stąd w pobliżu wewnętrznego kącika oka i przy zewnętrznych brwiach.
 4. Dołącz spray do ustawiania makijażu na koniec makijażu, aby cała twarz spadła również na oko, aby pozostała na miejscu przez długi czas.
 5. Zainwestuj w dobrą bazę pod cienie. Stwórz głębię, aby Twoje oczy wyglądały na duże i odważne.
 6. Nigdy nie przegap prawidłowego i czystego demakijażu oczu. Jest to bardzo ważne dla higieny skóry. Do demakijażu oczu należy stosować dobry płyn do demakijażu lub naturalny olejek migdałowy lub olejek jojoba. Nie zasypiaj z makijażem oczu.

Mam nadzieję, że spodobał Ci się nasz przewodnik po poradach dotyczących makijażu oczu. Te wskazówki pomogą Ci wyglądać ładniej i stylowo na każdą okazję i okazję. Makijaż oczu jest niezbędny i stanowi istotny składnik makijażu całej twarzy i może zepsuć lub nadać każdemu wyglądowi. Dlatego im jaśniej i modniej rysujesz oczy, tym lepiej możesz wyglądać dobrze, ponieważ to podkreśla Twoje piękno i styl. Dobry makijaż oka stworzy look, który ma element wymiaru.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jak sprawić, by brokat na oczach pozostał na miejscu przez długi czas??

Odp.: Brokaty mogą długo pozostawać w oczach, jeśli są dobrze nałożone. Dobry podkład w pierwszej kolejności należy nałożyć na oczy przed makijażem oczu. Pomoże to ustawić bazę. Ponadto nałóż spray do makijażu twarzy na oczy, co może pomóc w utrzymaniu makijażu na miejscu przez dłuższy czas.

Q2. Jak długo sztuczne rzęsy pozostają na miejscu??

Odp.: Sztuczne rzęsy mogą pozostać na miejscu przez cały dzień lub zgodnie z Twoim życzeniem i zależy to od tego, jak dobrze je utrzymasz i utrzymasz na swoim miejscu, stosując dobry żel i klej, aby dobrze je przykleić.

Q3. Czy sztuczne rzęsy są szkodliwe dla oczu??

Odp.: Nie, to mit, że sztuczne rzęsy uszkadzają oczy. Sztuczne rzęsy na dzisiejszym rynku są najwyższej jakości. Wszystko zależy od Ciebie, jak dobrze je przykleisz i utrzymasz.

Q4. Czy makijaż w kolorze jasnoczerwonym i bordowym nadaje się do ciemnej skóry??

Odp.: Ciemny kolor skóry może również dobrze komponować się z czerwonym cieniem do powiek. Upewnij się, że mieszasz go z pobliskimi odcieniami koloru, takimi jak brązy i odcienie nude, aby wyglądał ładniej i dobrze dopasowany.

Q5.Co to jest makijaż oczu nago??

Odp.: Makijaż Nude to nic innego jak cienie do powiek w odcieniach nude, które są w odcieniach brązu, koloru skóry oraz bieli lub czerni. To nowy styl i wygląda dość elegancko i pięknie. To jest w kategorii jasnego makijażu oczu.