Tak jak obraz wygląda niewyraźnie bez ładnej ramki wokół niego, podobnie brwi są oprawą twoich oczu. Jeśli masz krzaczaste i zaniedbane brwi, twoje oczy nie będą wyglądać dobrze. Zawsze powinnaś utrzymywać dobry kształt brwi. Oto 9 najlepszych wskazówek, które mogą być dla Ciebie bardzo pomocne.

porady dotyczące brwi

1) Skonsultuj się z profesjonalnym artystą kształtującym brwi:

Jeśli po raz pierwszy zamierzasz kształtować brwi, zawsze powinieneś skonsultować się z dobrym profesjonalistą. Pomogą Ci uzyskać odpowiednią formę w ich salonie. Powie Ci również, która metoda jest odpowiednia dla Twojego rodzaju skóry i wieku.

2) Metody:

Obecnie istnieje kilka metod kształtowania brwi. Możesz użyć metody nawlekania. Inną dobrze znaną metodą jest woskowanie. Możesz też spróbować prostej metody, jaką jest skubanie. Jest to podobne do nawlekania, ale możesz to zrobić samodzielnie za pomocą pęsety.

3) Depilacja laserowa:

Ta metoda zyskała w dzisiejszych czasach dużą popularność. Możesz skontaktować się z lekarzem, aby uzyskać technikę depilacji laserowej brwi. Potrwa to dłużej niż powyższe metody.

4) Utrzymaj kształt:

Musisz regularnie dbać o kształt swoich brwi, inaczej brwi stracą swój kształt. Wtedy będziesz musiał sprawić, by Twoje brwi odrosły i były krzaczaste, aby można było je odpowiednio wymodelować od podstaw.

5) Zrób to sam:

Możesz modelować brwi w domu, jeśli raz zrobisz je w dobrym salonie. Oderwij wszelkie zabłąkane włoski z boków lub wokół kształtu brwi. Możesz wybrać dowolną z metod, które Twoim zdaniem są dla Ciebie mniej bolesne.

6) Praktyka czyni mistrza:

Z większą praktyką zyskasz kontrolę nad kształtowaniem brwi i będziesz w stanie wykonywać je prawidłowo. Wszystkie metody na starcie są bolesne. Kiedy bardziej się do tego przyzwyczaisz, przyzwyczajasz się i staje się to dla ciebie mniej bezbolesne.

7) Nie zapomnij przyciąć:

Jeśli robisz brwi w domu, nie zapomnij przyciąć włosów na krawędziach za pomocą nożyczek do makijażu lub rzemieślniczych

8) Sztuczne brwi:

Wiele kobiet ma cienkie brwi. Może to być spowodowane pewną chorobą, a nawet wypadkiem, w którym doszło do rozcięcia brwi. Wielu z nas mogło po prostu mieć ślad szwów na brwiach, w którym włosy nie odrosły. Wielu Azjatów ma również cienkie brwi.

Właściwą rzeczą jest użycie makijażu, aby ukryć te luki lub zatuszować cienkie brwi. Weź kredkę do brwi w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym w zależności od koloru włosów i odpowiednio je naostrz. Twój ołówek musi być bardzo gładko naostrzony, w przeciwnym razie nie stworzy wrażenia drobnych włosków. Teraz zacznij od małych pociągnięć w miejscach, które chcesz wypełnić. Nie przesadzaj. Zawsze używaj małych pociągnięć i małych kropek, aby wypełnić miejsca, w których chcesz, aby brwi wyglądały na grubsze i pełniejsze.

9) Rosną włosy na brwiach:

Możesz również wypróbować różne techniki zapuszczania włosów na brwiach i naturalnego ich zagęszczania. Wypróbuj olej kokosowy lub olej rycynowy do wcierania w brwi przed pójściem spać. Olejek migdałowy również może na to zadziałać. Postępuj zgodnie z tą metodą, aż zauważysz znaczną różnicę w gęstości włosów na brwiach.