Znasz najlepszą metodę na makijaż dzienny? Odważna kredka, oszałamiający brokat, a także mega bujne rzęsy to tylko niektóre z naszych ulubionych rzeczy, jednak wiemy – ku szokowi naszych kochających dramaty serc – że nie zawsze nadają się do ustawienia w ciągu dnia. Aby pomóc nam spacerować po cienkiej linii otoczonej tym, co jest odpowiednie i co jest przesadą dla biura, dlatego w tym artykule podzieliłem się kilkoma najlepszymi wskazówkami dotyczącymi makijażu oczu w ciągu dnia.

Makijaż oczu w ciągu dnia

Wskazówki dotyczące makijażu dziennego:

1. Użyj kremowego korektora:

Za pomocą mocnego, gładkiego pędzelka rozsmaruj kremowy korektor na powiece i pod oczami, a następnie wykorzystaj ciepło opuszki palca, aby wymieszać go na skórze. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wklep korektor w skórę opuszką palca; nie pocieraj, ponieważ to zmyje korektor.

2. Unikaj czerni & Brokat:

Po pierwsze uważam, że makijaż musi sprawiać radość i podkreślać Twoją urodę. Mimo to, jeśli pracujesz w biznesie, który jest konserwatywny, „za dużo” makijażu oczu nie działa prawidłowo. Takie jak ciemne zadymione oko jest nie do codziennego ubierania się w biurze. Unikaj używania kolorów takich jak czarny, granatowy, w przeciwnym razie nic błyszczącego.

3. Kolor dolny:

Rozsmaruj lśniący, lekki cień na całą powiekę – jak od łuku brwiowego na dno oka.

4. Opisz fałdę:

Użyj jasnobrązowego cienia, aby zidentyfikować załamanie oka i dodaj ten sam kolor do dolnej linii rzęs

5. Opanuj słabą wkładkę:

W stanie kochasz liner, ale nie chcesz wyglądać na przesadnie wykończoną, zastosuj te duże techniki dla delikatnego linera. „Wbij eyeliner w linię rzęs, dzięki czemu rzęsy będą wyglądały na pełniejsze”, w przeciwnym razie „użyj kredki do oczu, co oznacza aktywację wody, zwykle doniczkową konturówkę za pomocą sztywnego, równego pędzelka. Rozsmaruj eyeliner poniżej linii rzęs, aby uzyskać efekt „bez eyelinera”.

6. Rozjaśnij swoje zadymione oko:

Jeśli kochasz sobie dobre zadymione oko, nie czuj się całkowicie wygnany na dzień. Jeśli zdecydujesz się na „bardziej subtelne odcienie, takie jak śliwki, szarości lub brązy, możesz stworzyć piękny, przydymiony wygląd w ciągu dnia. Zastosuj najciemniejszy odcień blisko linii rzęs, a następnie rozetrzyj w górę w kierunku załamania. Chcesz stworzyć efekt zachodu słońca. Następnie wykończ go kilkoma warstwami czarnego tuszu do rzęs” – mówi Chavez.

7. Zrób głębokość:

Do zewnętrznego kącika górnej powieki przyłóż odrobinę przeciętnego brązowego cienia. Połącz go pędzelkiem, inaczej palcami. Wyrównaj zewnętrzną połowę dolnej linii rzęs tym samym kolorem.

8. Zarysuj swoje oko:

Nakładając ciemnobrązowy lub czarny cień, wyrównaj górną powiekę wzdłuż linii rzęs. Najlepiej wykorzystać cienką skośną szczotkę do wkładek.

9. Tusz do rzęs:

Zwiń górne rzęsy zalotką, a następnie pokryj rzęsy górne i dolne tuszem do rzęs.

10. Brwi:

Wybierz kolor, który ściśle pasuje do koloru Twoich włosów. Najlepiej rozprowadzić cień do powiek za pomocą cienkiego skośnego pędzelka, zamiast kredki do brwi.

11. Utrzymaj to w prosty sposób:

Brwi obrysowują twoje oczy; dlatego nigdy nie lekceważ ich opisu. Na koniec nałóż wielokrotną warstwę tuszu do rzęs. To czysty, czysty wygląd na każdy dzień.

12. Ubierz się w to, co lubisz:

W żadnym wypadku nie noś czegoś, w czym nie jesteś bezpieczny. Makijaż musi wydobyć naszą wewnętrzną pewność siebie. W stanie uwielbiasz jasne cienie, ale przekonaj się, że wszystkie kolory nadają Twojej karnacji i chwalą kolor oczu. Jeśli masz wątpliwości, stonuj ekscytujące spojrzenia, które uwielbiasz, aby zabrać je na cały dzień.