Oczy są pewnym oknem na świat. Są też najpiękniejszymi organami w twoim ciele. Dlaczego więc nie poświęcić mu potrzebnej uwagi? Tak, możesz to łatwo zrobić i to również samodzielnie. Wystarczy, że idealnie podkreślisz oczy wspaniałym odcieniem płynnego eyelinera i gotowe. Najlepszą rzeczą w płynnym eyelinerze jest to, że może naprawdę podkreślić twoje oczy, co może być nieco trudne dla ołówkowych lub pudrowych eyelinerów. Można go więc zdecydowanie uznać za bardziej precyzyjną alternatywę dla nich.

Jednak jest też coś, czego dziewczyny absolutnie nienawidzą w tym typie eyelinera. Musi być nakładany na powieki pewną ręką, niezależnie od używanego narzędzia. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy używasz flamastra, czy nakładasz płyn w stylu pędzla, musisz trzymać rękę stabilnie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Pamiętaj jednak, że „praktyka czyni człowieka doskonałym”. Więc próbuj dalej, a na pewno pewnego dnia staniesz się mistrzem sztuki. W międzyczasie przyjrzyj się, jak krok po kroku nakładać płynny eyeliner, aby uzyskać elegancki, ale subtelny wygląd:

Jak nakładać płynny eyeliner

Jeśli jesteś początkujący i szukasz wskazówek, jak używać płynnego eyelinera, pomożemy Ci to opanować.

Jak nakładać płynny eyeliner:

Zobaczmy poniższe wskazówki i kroki, aby idealnie nałożyć płynny eyeliner.

1. Miej oczy otwarte:

To jest niezbędne. Chociaż naturalne może być zamknięcie oczu podczas nakładania cienia i eyelinera, konieczne jest jednak, aby oczy były otwarte, aby uzyskać idealną kreskę.

2. Zastosuj i cień do powiek jako podkład:

Jest powód, dla którego to mówimy. Użycie podkładu pod cienie przed nałożeniem płynnego eyelinera pomoże powstrzymać przenoszenie się atramentowego koloru na powieki. Podkład pomoże również w szybszym wysychaniu podkładu, który nakłada się gołym okiem.

3. Zacznij rysować najpierw ołówkiem:

Tak jak najpierw rysujesz na kartce papieru, aby uzyskać prawidłowy rysunek, tutaj znowu musisz zacząć od ołówka na oczach, a następnie uzupełnić go płynnym eyelinerem. To łatwy sposób na nałożenie płynnego eyelinera. Jeśli nie jesteś profesjonalistą, możesz zacząć od tego.

4. Używaj kresek zamiast długich kresek:

Zacznij od wyściełania linii środkowej rzęs i wyjdź w serię krótkich kresek, budując linię w miarę postępu. Zdobycie skrzydlatego eyelinera za jednym zamachem może być trudnym zadaniem, chyba że znasz swoją pracę!

5. Nie używaj zmywacza:

Powstrzymaj się od używania środka do demakijażu, aby usunąć swoje błędy. Poprawne sformułowanie z pewnością zajmie trochę czasu i cierpliwości. Używanie zmywaczy tylko dalej go posmaruje. Możesz zwilżyć końcówkę wodą, aby usunąć błąd.

Czego potrzebujesz:

 • Wysokiej jakości eyeliner w płynie (czarny to kolor uniwersalny, ale możesz też wybrać swój ulubiony odcień)
 • Baza pod cienie (jeśli chcesz, możesz ją również zastąpić skutecznym korektorem lub dobrym półprzezroczystym pudrem)
 • Cień do powiek (wybierz odcień, który najbardziej Ci odpowiada i idealnie komponuje się z całym wyglądem)
 • tusz do rzęs (powinien być też najlepszej jakości)
 • Aplikator gąbkowy

Pierwszy krok:

Zanim nałożysz eyeliner w płynie, niezwykle ważne jest, aby Twoje powieki, a także cała okolica oczu były na to przygotowane.

 • Zacznij od nałożenia podkładu pod cienie na powieki.
 • Aby podkład dobrze zmiksować należy delikatnie wklepać go gąbką.

Jak wspomniano wcześniej, możesz również użyć kremu korektora i rozetrzeć go opuszkiem palca lub po prostu nałożyć odrobinę półprzezroczystego pudru.

Drugi krok:

 • Stań prosto przed lustrem, zachowując odległość co najmniej 6 cali. Upewnij się, że w pobliżu lustra znajduje się stół, dzięki czemu możesz trzymać rękę jędrną i stabilną, opierając na niej łokieć.
 • Ustaw brodę lekko do góry i delikatnie podciągnij górną powiekę do góry. Teraz zacznij tworzyć krótkie cienkie linie wzdłuż nasady górnej rzęsy.
 • Powinieneś zacząć od wewnętrznego kącika oka i łączyć linie, idąc w górę do zewnętrznego kącika.

Jeśli nie jesteś zadowolony z cienkiej, precyzyjnej linii, rozszerz ją z niezwykłą ostrożnością. Podobną procedurę należy wykonać również dla dolnej powieki.

Trzeci krok:

Jeśli chcesz dodać trochę dramatyzmu do makijażu eyelinera, wybierz skrzydlate oczy lub kocie oczy. Oto jak to zrobić.

 • Musisz w pewnym stopniu wydłużyć linie górnych powiek w zewnętrznych kącikach oczu. Sprawi, że Twoje oczy będą wyglądać na większe.
 • Podobnie, możesz nieco podnieść linie dolnych powiek i wyciągnąć je, aby uzyskać hipnotyzujący wygląd. Łącząc wydłużone dolne linie z górnymi liniami, również dodasz wysokości makijażowi eyelinera.
 • Na koniec pozostaw eyeliner do wyschnięcia, a następnie nakładaj kolejno cień do powiek i tusz do rzęs, aby uzupełnić swój wygląd.

Ale jeśli zastanawiasz się, jakie są popularne eyelinery w płynie, opowiemy Ci o nich wszystko.

1. Oko:

Aplikator z filcową końcówką sprawia, że ​​Eye Do Eyeliner w płynie jest niezwykle łatwy do wypróbowania i użycia. Dodatkową zaletą jest to, że jest tak chudy, że można zacząć od małych rozmiarów, aby stworzyć idealny koci ruch. Zrób to porządnie z Eyeko.

 • Trzymaj oko blisko i utrzymuj wewnętrzną połowę powieki w czystości, aby stworzyć więcej przestrzeni między oczami.
 • Teraz nałóż cienką kreskę, zaczynając od środka i przesuwając się na zewnątrz, trzymając ją bardzo blisko rzęs.

Voila! To wszystko!

2. MAC:

Popularny Liquid Last Liner firmy MAC ma świetną, odporną na drgania formułę. Aby go usunąć, będziesz potrzebować dobrego środka do demakijażu oczu. Dobrą wiadomością jest to, że jest powszechnie dostępny w naprawdę zadziwiającej gamie kolorów.

 • Zacznij od czystego podniebienia. Więc albo nakładasz swój cień, albo po prostu masz na swojej bazie
 • Zanurz pędzelek do konturówki w doniczce, a następnie nałóż jak najbliżej linii rzęs. Faliste linie możesz naprawić w następnej warstwie.
 • Narysuj trójkąt z drugą kreską na końcu rzęsy.
 • Wypełnij trójkąt. Teraz jest, gdy naprawisz krzywą linię, którą zrobiłeś.
 • Nałóż tusz do rzęs na górne i dolne rzęsy,

Ten jest na pewno łatwym sposobem na zrobienie!

3. Maybelline:

Jest to płynny eyeliner dla początkujących i ma doskonały stosunek jakości do ceny. Produkt jest kolejną marką wybieraną przez wiele kobiet. Oto jak to zrobić dobrze.

 • Rozpocznij linię, gdziekolwiek jesteś gotowy — środkowy i wewnętrzny narożnik to popularne opcje.
 • Teraz umieść końcówkę konturówki jak najbliżej linii rzęs.
 • Użyj małych pociągnięć, aby narysować kreski wzdłuż linii rzęs.

Oto krótka wskazówka: jeśli zastosujesz nieco większy nacisk, utworzy grubszą linię.

4. Bourjois:

Jest znany z tworzenia idealnego kociego ruchu, supercienki elastyczny pędzel z klasycznego pinceau do eyelinera od Bourjois zapewnia niesamowitą wydajność perfekcjonistom, którzy wymagają całkowitej dokładności i precyzji. Produkt nie jest jednak wodoodporny.

 • Nałóż bazę pod cienie jako pierwszy krok.
 • Możesz najpierw narysować eyeliner ołówkiem, a następnie uzupełnić go eyelinerem.
 • Wymień cienki pędzelek, który miałbyś z eyelinerem, i zamiast tego użyj sztywnego.

Ten jest łatwy do zrobienia!

5. Rimmel:

Jest to niesamowity i łatwy w użyciu płynny eyeliner i zszywka dla wielu osób, Exaggerate Eyeliner firmy Rimmel ma prawie niezawodną końcówkę aplikatora, która zapewnia minimalną kontrolę przy minimalnych pomyłkach.

 • Zacznij od podkładu pod cienie.
 • Zacznij od brzegów i powoli przeciągnij nim po czubkach rzęs.
 • Delikatnie wyjmij pędzel po drobnym pociągnięciu.

Jeśli lubisz głębsze, spróbuj smokey look for your eyes.

Dzięki tym wskazówkom i jednemu z najlepszych płynnych eyelinerów w mieście, jak używać płynnego eyelinera, nie będzie już pytaniem. To z pewnością wystawi na próbę twoją cierpliwość i możesz popełnić wiele błędów, zanim wykonasz prawidłowe ruchy. Ale kiedy już opanowałeś sztukę, możesz wypróbować szereg innych efektów na oku. Wybierz proste i wypróbuj trudniejsze w wolnym czasie. Ale najpierw zacznij!