Nakładanie makijażu oczu nie jest tak przerażające, jak wygląda, zwłaszcza gdy stoisz pośrodku korytarza do makijażu. Kiedy już poznasz podstawy, możesz wykonać swój własny makijaż oczu jak profesjonalista. Jest wiele wypróbowanych i przetestowanych wskazówek i trików dotyczących makijażu oczu, którymi dzisiaj się z Wami podzielę. Zanotuj te podstawy i postępuj zgodnie z nimi…. To wcale nie jest trudne.

Jak zrobić makijaż oczu:

Jak zrobić makijaż oczu

Przygotuj oczy: Pierwszym krokiem jest zagruntowanie powiek za pomocą podkładu do oczu. Powieki są najbardziej przetłuszczającą się częścią twarzy, dlatego makijaż nie utrzymuje się na długo, jeśli zagruntujesz oczy przed wykonaniem makijażu, utrzyma się na dłużej. Tłustość skóry możesz również zmniejszyć, nakładając bezalkoholowy płyn do demakijażu, a następnie posypując powiekę sypkim pudrem. Dzięki temu powieki będą pozbawione oleju, a także wzmocnią trwałość makijażu oczu.

Kredka do oczu: Makijaż oczu nigdy nie jest wykonywany bez eyelinera, ale początkujący popełniają błędy podczas nakładania eyelinera, a to może zepsuć cały wygląd. Do aplikacji możesz użyć eyelinera w płynie, ołówku i żelowym.

• Płynna wyściółka: Eyelinery w płynie są intensywne, lśniące i trwałe, ale nakładanie eyelinera w płynie może być trudne. Aby uzyskać schludny wygląd, oprzyj łokieć na płaskiej i stabilnej powierzchni. Teraz nakładaj krótkie kreski zamiast nakładać eyeliner za jednym razem, dzięki czemu uzyskasz równomierną i prostą kreskę do oczu.

• Kredka do oczu: nakładanie kredkowego eyelinera jest bardzo łatwe, nałóż pociągnięcie bezpośrednio na powieki i gotowe. Możesz również rozmazać kredki do oczu, aby uzyskać bardziej wyrazisty makijaż oczu.

• Żelowe kredki do oczu: eyelinery w żelu to najnowszy trend i do aplikacji takiego eyelinera liczy się najbardziej. Do nakładania żelowych eyelinerów należy używać dobrego cienkiego i skośnego pędzla. Zamieść aplikator w pojemniku z żelowym eyelinerem i zacznij nakładać od środka powieki, ponieważ pędzelek zawiera dodatkowy produkt i jeśli zaczniesz od kącika oczu, to nie będzie wyglądać schludnie i czysto. Teraz rozprowadź eyeliner w lewo i prawo. 😀

Aby uzyskać czystą aplikację, odciągnij kącik oka na zewnątrz palcem, a następnie zacznij nakładać eyeliner w linii prostej. A proponuję użyć eyelinera w ołówku, ponieważ jest najłatwiejszy w użyciu i nie będziesz miał problemu z jego użyciem.

Kliknięty samodzielnie:

Cień do powiek: Nigdy nie nakładaj cieni do powiek palcami i gąbką, zawsze używaj dobrego pędzla do cieni do powiek, aby uzyskać profesjonalny wygląd. Zawsze nakładaj jasny cień do powiek na łuk brwiowy, średni cień na załamaniu powieki i ciemny cień do powiek na załamaniu. Jeśli używasz cieni na bazie kremu, pamiętaj, że „mniej znaczy więcej” i używaj światła i mniej cieni do powiek. Do aplikacji używaj miękkich, delikatnych pociągnięć, ponieważ mocniejsze pociągnięcia mogą prowadzić do nieuporządkowanego makijażu oczu. Jeśli używasz więcej niż dwóch cieni do powiek, zmieszaj je odpowiednio palcami lub stożkowym pędzlem do blendowania. Jeśli jesteś nowy w makijażu oczu, wypróbuj jednokolorowy wygląd oczu, ponieważ pozwoli ci to uniknąć mieszania dwóch kolorów. Po zakończeniu stylizacji…..użyj patyczków higienicznych zamoczonych w płynie do demakijażu oczu i usuń rozmazany cień do powiek lub ewentualne wypadanie.

Tusz do rzęs: Spójrz prosto i wyjmij różdżkę z tubki tuszu do rzęs. Umieść szczoteczkę na górnej stronie rzęs i przesuwaj ją w górę ruchem w przód iw tył. Daje to efekt podkręcenia, a także doda objętości rzęsom. Nałóż 2-3 warstwy i nie mrugaj oczami, dopóki tusz nie wyschnie. Zawsze zaczynaj tusz do rzęs od dolnych rzęs, aby uniknąć bałaganu. W przypadku rzęs dolnych nakładaj maskarę tylko na najwyższy, zakrzywiony punkt u nasady, ponieważ sprawi to, że oczy się otworzą.

Aby uzyskać efekt sklejania się rzęs, pozwól wyschnąć pierwszej warstwie tuszu do rzęs, a następnie nałóż tylko drugą warstwę. Użyj q-tipsów zanurzonych w płynie do demakijażu oczu, jeśli tusz do rzęs styka się z powiekami.

Brew: Brwi mogą nadać lub zepsuć cały wygląd, więc jeśli masz cienkie lub jasne brwi, wypełnij je poprawnie, aby uzyskać bardziej wyrazisty wygląd. Aby prawidłowo wypełnić brwi, użyj brązowego ołówka w kształcie łuku…. Nigdy nie używaj czarnego ołówka, ponieważ będzie wyglądał nienaturalnie i źle.

Jak wypełnić brwi:

Zepnij dodatkowe włoski bez naruszania kształtu brwi; da to zdefiniowany wygląd. Możesz również użyć do tego brzytwy do brwi, która jest łatwo dostępna na rynku.

Za pomocą ołówka do brwi zacznij wypełniać dolną część brwi w przód iw tył.

Teraz przesuń się na środek brwi i użyj krótkich pociągnięć pędzla, aby całkowicie zmiksować cień do powiek, dzięki czemu uzyskasz naturalny wygląd.

Na koniec użyj przezroczystego żelu do brwi, aby utrwalić brwi.

Jeszcze kilka sztuczek:

Jeśli masz małe oczy, nałóż cienką kreskę wzdłuż wewnętrznej dolnej powieki za pomocą białego ołówka do oczu, ponieważ sprawi to, że Twoje oczy będą duże. Jeśli jesteś mroczna, użyj złocistej beżowej kredki do oczu, która podkreśli Twoją cerę.

Aby oczy wydawały się mniejsze, nałóż eyeliner na całą powiekę i użyj ciemnych odcieni cieni do powiek. Jeśli masz duże oczy, możesz rzucić okiem na smokey eye, ponieważ będzie wyglądać świetnie, a także sprawi, że Twoje oczy będą wydawały się mniejsze.

Aby uzyskać prosty, codzienny wygląd, użyj kolorowego eyelinera i nałóż ciemną kohl…..Ten trik jest świetny dla początkujących, którzy chcą pięknego i miękkiego makijażu oczu na co dzień.

Wyrównaj linię wodną, ​​aby uzyskać dodatkowy efekt w makijażu oczu. Sprawia, że ​​linia rzęs jest pełniejsza i grubsza.

Jeśli nie możesz stworzyć prostej linii eyelinera, rozsmaruj cały look, a uzyskasz zgrabną kreskę, która jest bardzo „modna” w dzisiejszych czasach.

Jeśli jesteś jasna i masz ciemne, czarne brwi, rozjaśnij je, delikatnie je wybielając, aby były mniej szorstkie. Użyj wybielacza do twarzy i po prostu nałóż na 3-4 minuty.