Tusz do rzęs to jedna z podstawowych rzeczy, bez których nie będziesz w stanie dokończyć makijażu. Oczy są najważniejszą częścią naszej twarzy i trzeba wiele wysiłku, aby wyglądała atrakcyjnie. A do perfekcyjnego makijażu oczu potrzebny jest tusz do rzęs. Dzięki tuszowi do rzęs nasze rzęsy stają się idealne. Zazwyczaj nie interesujemy się zabiegiem. Jednak nigdy nie powinniśmy zapominać, że w świecie makijażu wszystko ma idealną procedurę. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zrozumieć procedurę prawidłowego nakładania tuszu do rzęs?

Jak prawidłowo nakładać tusz do rzęs?

Więc oprócz tuszu do rzęs potrzebne będą: baza pod oczy (opcjonalnie), korektor, eyeliner, cień do powiek i dwie najważniejsze rzeczy to grzebień do rzęs i zalotka.

Jak prawidłowo nakładać tusz do rzęs:

1. Znajdź odpowiedni tusz do rzęs:

Wszędzie dostępne są tusze do rzęs o różnym przeznaczeniu, takim jak objętość lub długość rzęs, kolor lub wyrazistość. Wybierz więc odpowiedni tusz do rzęs zgodnie z przeznaczeniem. Nawet jeśli pochodzi z dobrze znanej marki, nie zapomnij go przetestować.

2. Najpierw zastosuj inny makijaż:

najpierw umyj oczy, a następnie nakładaj kolejno bazę, korektor i podkład. Baza wraz z korektorem i podkładem jest ważna, jeśli szukasz trwałego makijażu. Gdy skończysz z podkładem, możesz to zrobić, nakładając cień do powiek i eyeliner.

3. Otwórz tusz do rzęs:

Otwórz szczoteczkę do tuszu do rzęs; upewnij się, że włosie jest prawidłowo pokryte. Jeśli nie, zanurz szczoteczkę w butelce z tuszem do rzęs 2-3 razy. Usuń nadmiar z aplikatora tuszu, wcierając go w wewnętrzną krawędź tubki tuszu.

4. Ustaw się wygodnie przed lustrem:

Rozgość się przed lustrem, opierając dominujący łokieć na nieruchomej powierzchni. Mocną dłonią nałóż tusz od nasady, a następnie delikatnie przeciągnij szczoteczkę do końcówek rzęs. Pamiętaj, że jeśli nie wyciągniesz tuszu od spodu rzęs, Twoje rzęsy będą wydawały się krótsze niż są. Poruszaj różdżką w przód iw tył, aby uniknąć grudek. Teraz wykonaj te same czynności dla dolnych rzęs.

Większość z nas martwi się o tusz do rzęs na eyeliner; więc aby tego uniknąć można założyć wizytówkę za rzęsy, aby uniknąć rozmazywania.

5. Użyj grzebienia do rzęs:

Aby rozczesać nadmiar kępek tuszu na rzęsach, użyj grzebienia do rzęs. Zacznij od zamknięcia oka i rozczesania od nasady aż po końce rzęs. Teraz otwórz oczy i delikatnie przeczesz rzęsy od nasady aż po same końce. Musisz to zrobić, zanim tusz do rzęs wyschnie, w przeciwnym razie tusz spłynie Ci do oczu i opadnie na policzek. A także przeczesać w ten sam sposób dolną linię rzęs.

6. Powtórz tusz do rzęs:

Nałożenie więcej niż jednej warstwy nie jest złym pomysłem. Możesz równomiernie rozprowadzić go wzdłuż górnych i dolnych rzęs, aby rzęsy były pełniejsze. Chociaż większość tuszów do rzęs powinna być powlekana tylko dwukrotnie. Ale jeśli chcesz nakładać go częściej, musisz działać szybko, ponieważ nałożenie świeżego tuszu na nieugiętą sierść sprawi, że Twoje rzęsy będą wyglądać pajęczynie.

7. Dodawanie loków:

Pozostaw tusz do rzęs do wyschnięcia na 2 minuty. Następnie użyj zalotki, aby dodać podkręcenie. Ten krok jest opcjonalny; jednak możesz to zrobić, jeśli nie jesteś zadowolony z loków.

8. Usuń wszelkie smugi tuszu do rzęs za pomocą płynu do demakijażu:

Umieść wacik na wierzchu smugi i delikatnie obróć go w miejscu, aż odpadnie.

uroda szminka do paznokci