Wiele dziewczyn lubi ubierać się bardzo efektownie na bal maturalny. Możesz stworzyć różne makijaże oczu na tego typu imprezy okolicznościowe z brokatem lub innymi różowo-fioletowymi kolorami. Możesz również użyć sztucznych rzęs i innych rodzajów stylizacji, które mogą sprawić, że efekt będzie bardziej dramatyczny. Możesz użyć odważnych czarnych wkładek, a także możesz użyć efektów brokatowych. Do różnych rodzajów kolorów należy starannie dobrać paletę cieni do powiek.

Makijaż Oczu na Studniówkę

Istnieje wiele sposobów na stworzenie błyszczącego wyglądu, a zazwyczaj te z luźnymi brokatami pasują do stylu imprezy, który chcesz na studniówki. Musisz jednak pamiętać, że kolory są odpowiednio dopasowane do koloru stroju, który zamierzasz założyć na imprezę. Dlatego jeśli zamierzasz nosić ciemniejszy odcień ubrania, taki jak fioletowy lub różowy, możesz spróbować nosić wygląd powieki jak powyżej. Jest to również dość łatwe do stworzenia i możesz nosić tego typu stylizacje na każdą formę imprez.

Poniżej znajdują się kroki, aby efektowny makijaż oczu na studniówkę wyglądał jak na powyższym obrazku.

• Jeśli nie chcesz, aby makijaż pękał, musisz oczyścić bazę, aby podkład lub korektor dobrze przylegały. Będziesz musiał umyć twarz odpowiednim środkiem czyszczącym. Może to być Twoja myjka do twarzy, która pasuje do rodzaju skóry. Musisz także wyczyścić powiekę.

• Po oczyszczeniu twarzy osusz ją. Następnie weź swój korektor. Jeśli masz tłustą powierzchnię, możesz zagruntować twarz i powieki. Jeśli jednak potrzebny jest podkład, należy go nałożyć przed nałożeniem korektora, ponieważ wtedy baza nie pęknie.

• Po pokryciu żyłek lub cieni pod cieniami i innych niedoskonałości twarzy, należy użyć podkładu. To zależy od rodzaju podkładu, którego używasz. Jeśli używasz jakiegokolwiek podkładu w płynie, dobrze jest użyć gąbki. Jeśli używasz podkładu w proszku, powinieneś użyć bardzo miękkiego pędzla, aby podkład wbił się w pory powierzchni.

• Nie należy nakładać pudru do twarzy ani pudru sypkiego. Jeśli zamierzasz użyć różu, możesz odpowiednio wykonać resztę makijażu.

• Powinieneś mieć 2 błyszczące kolorowe cienie do powiek. Tutaj są to miedź połyskująca i ciemnoróżowa. Możesz użyć ciemnego fioletu lub innego wyboru kolorów. Potrzebny będzie również wyblakły różowy odcień i czarny odcień. Niezbędny jest też rozświetlacz.

• Należy wziąć aplikator i zblendować pierwszy wyblakły różowy odcień, aby rozjaśnić powieki. Zastosuj to na całej powierzchni od łuku brwiowego do powieki.

• Teraz weź ciemnoróżowy odcień i rozprowadź go na całej powiece, łącznie z zagnieceniem.

• Teraz weź miedziany połyskujący odcień. Połącz to na obszarze zagnieceń.

• Teraz weź ciemny lub czarny cień do powiek. Połącz to z 2/3 zewnętrznych boków, aby uzyskać efekt Smokey.

• Teraz weź liner i tusz do rzęs. Możesz użyć wkładki żelowej. Możesz również użyć wyściółki w płynie, w zależności od Twoich możliwości komfortu. Skrzydlata formacja jest na to opcją.

• Do tego wyglądu wystarczy zwykły tusz do rzęs.

• Zakończ podkreślając boki oczu i łuk brwiowy rozświetlaczem.