Istnieją różne formy makijażu, które możesz wykonać, aby stworzyć niebieskie oczy. Możesz zrobić modny niebieski lub możesz zrobić imprezowy efekt Smokey. Są dobre na czas, kiedy chcesz iść na imprezę, na którą chcesz nosić strój w podobnym kolorze. Możesz również połączyć je z kilkoma błyskami. Dla najłatwiejszej techniki możesz kupić błyszczące niebieskie wkładki, a także możesz kupić fioletowe lub fioletowe zestawy cieni, dzięki którym możesz uzyskać inne odcienie tych kolorów. Zwykle otrzymujesz 3 różne odcienie koloru, które można odpowiednio mieszać, aby uzyskać kolorowy wygląd. Możesz również użyć srebrzystych brokatów, które są dość drogie, a także możesz użyć dżetów z naklejkami, które mogą sprawić, że będzie to wyglądać na imprezę kostiumową. Można je połączyć z kolczykami żyrandolowymi lub ciężką biżuterią i lehengas. Możesz je również nosić na każdą formę uroczystości rodzinnych.

makijaż oczu dla niebieskich oczu

Aby stworzyć wygląd niebieskiego makijażu oczu, możesz wykonać czynności wymienione poniżej i uzyskać wygląd jak na powyższym obrazku.

Niesamowity makijaż oczu dla niebieskich oczu:

 •  Należy odpowiednio oczyścić twarz, aby pozbyć się brudu i sebum. Jeśli powierzchnia nie zostanie odpowiednio oczyszczona, makijaż nie utrzyma się przez długie godziny. Następnie wilgotną ściereczką i wytrzyj powierzchnię z wszelkich innych pozostałości makijażu. Możesz ponownie umyć twarz kolejnym myciem twarzy, aby pozbyć się wszelkich śladów brudu. Nie używaj balsamu do czyszczenia powierzchni, ponieważ może to sprawić, że będzie bardziej tłusta
 •  Następnie możesz użyć podkładu. Jest to ważne, jeśli chcesz, aby Twój wygląd utrzymał się przez dłuższe godziny, wtedy musisz zblendować bazę przed nałożeniem korektora. To bardzo ważny składnik bazy.
 •  Następnie możesz nałożyć korektor, a do profesjonalnej techniki użyj korektora w kremie. Możesz również użyć korektora w pudrze, który jest dobry dla starzejącej się skóry.
 •  Powinieneś użyć podkładu i odpowiednio rozprowadzić na powiekach i twarzy. Następnie możesz użyć kompaktu do podstawy. Możesz użyć różu i nosić szminkę zgodnie z kolorem stroju, który nosisz.
 •  Użyj brokatowego lub błyszczącego srebrnego cienia na całej powierzchni od łuku brwiowego po całą powiekę. Możesz to również zastosować po wewnętrznej stronie.
 •  Teraz użyj czarnego cienia i narysuj linię wzdłuż zagięcia. Użyj tego na dolnej krawędzi poniżej linii wody.
 •  Teraz użyj ciemnoniebieskiego cienia do powiek na całej powiece od zewnątrz i użyj go mniej po wewnętrznej stronie. Weź kolejny ciemniejszy odcień tego niebieskiego cienia i nałóż wzdłuż czarnego cienia i na zewnętrzną stronę górnej powieki.
 •  Na koniec weź brokatowy srebrny cień i nałóż go na wewnętrzne strony wieczka. Możesz dodatkowo zastosować więcej brokatów.
 •  Teraz możesz wziąć żelową podszewkę i narysować ciężką podszewkę na górnej obręczy. Zrób to samo z kohlem dla dolnej obręczy.
 •  Jeśli chcesz, możesz zastosować sztuczne rzęsy do tego typu stylizacji. Możesz użyć kleju dołączonego do nich i zastosować odpowiednio.
 •  Użyj lokówki, aby podkręcić rzęsy, a następnie nałóż tusz do rzęs.
 •  Aby stworzyć coś w stylu imprezy kostiumowej, możesz użyć naklejek wodnych w tym samym kolorze.