Jeśli jesteś początkujący i chcesz poeksperymentować z różnymi rodzajami makijażu, wypróbowanie podszewki to podstawa. Istnieją różne sposoby noszenia efektownego makijażu, ale aby zrobić dobry makijaż oczu, podstawową rzeczą, którą wielu musi ćwiczyć, aby zrobić to prawidłowo, jest podszewka. Istnieją różne metody, dzięki którym można narysować odpowiednią linię bez zbytniego rozmazywania.

To jest łatwy do zrobienia samouczek. Może to zrobić krok po kroku przez każdego początkującego, który z nimi eksperymentuje. Podstawowymi rzeczami potrzebnymi do tego będą twoje podstawowe składniki, a także prosty ciemny cień, jasny cień i rozświetlacz, który może być srebrnym rozświetlającym cieniem lub ołówkiem. Będziesz potrzebować kredki do oczu lub możesz użyć kredki. Nie zaleca się stosowania wkładek żelowych lub filcowych, ponieważ są one bardziej odpowiednie do rysowania linii. Możesz też wziąć taśmę klejącą i nożyczki.

Jak zrobić makijaż oczu dla początkujących

Poniżej znajdują się kroki, które możesz wykonać, jeśli chcesz się nauczyć:-

Jak zrobić makijaż oczu dla początkujących:

1. Aby wykonać bazę dla początkujących, musisz najpierw oczyścić powierzchnię skóry. Jest to bardzo ważne i należy stosować głęboko oczyszczające mycie twarzy. Pomoże to również w dokładnym oczyszczeniu. Jeśli masz tłustą powierzchnię, brud i brud będą przywierać bardziej niż na suchej powierzchni. Dlatego warto stosować bezolejowe mycie oczyszczające. Wysusz skórę, a potem możesz użyć korektora.

2. Korektor jest bardzo niezbędny, jeśli jesteś początkującym. Będziesz musiał zakryć swoje skazy, a także będziesz musiał użyć niektórych na obszarze pod linią wody. Możesz również użyć tego na pokrywie i po bokach. To sprawi, że oczy będą wyglądać świeżo.

3. Baza nie jest niezbędna do makijażu dla początkujących, jeśli próbujesz tylko eksperymentować z wyglądem lub ćwiczyć technikę podszewki.

4. Nałóż podkład i możesz do tego użyć aplikatora w postaci gąbki. Możesz również użyć podkładu w sztyfcie jak korektora w sztyfcie. Są odpowiednie dla początkujących niż dla osób, które chcą profesjonalnego makijażu.

5. Teraz musisz użyć trochę kompaktu i przyłożyć trochę na pokrywie.

6. Możesz teraz użyć różu do policzków zgodnie z wymaganiami.

7. Użyj jaśniejszego cienia jak brzoskwinia lub różowawego odcienia na całej pokrywie. Użyj ciemniejszej linii cienia, lekko czarnej lub grafitowej lub innego koloru kurzu na załamaniu i zewnętrznej części pokrywki.

8. Teraz zmieszaj te kolory.

9. Teraz możesz użyć srebrnego rozświetlacza w okolicy łuku brwiowego. Możesz również użyć tego poniżej dolnej linii wodnej.

10. Jeśli potrafisz narysować odpowiednią linię za pomocą liniowca, powinieneś powoli zacząć od wewnętrznej części górnej powieki, a następnie przejść do zewnętrznej części, lekko pochylając się do góry. Możesz również zrobić od strony zewnętrznej, a następnie przejść do strony wewnętrznej.

11. Jeśli nie masz odpowiednich rąk lub zabrudzisz podszewkę, odetnij dwa kawałki taśmy klejącej i jednym kawałkiem zaznacz górną powiekę z boku oka. Naciągnij podszewkę, a następnie usuń taśmę. Dostaniesz odpowiednią podszewkę.

12. Użyj kohl na dolnej linii. Użyj tuszu do obu rzęs.