Imprezowy makijaż oczu jest zawsze bardzo błyszczący. Jeśli chcesz odcień fioletu lub ciała, możesz użyć luźnych brokatów, biorąc je na opuszki palców, a następnie możesz je luźno nakładać. Możesz również kupić błyszczące odcienie, ale ten wygląd oczu jest bardzo błyszczący. Do tego będziesz musiał mieć co najmniej 2 odcienie błyszczących cieni, takich jak złoty i srebrny. Potrzebny będzie również cielisty odcień i czarny cień do powiek, aby uzyskać efekt Smokey. Kroki są wyjaśnione poniżej i możesz je wykonać.

Jak zrobić makijaż oczu na imprezę

Poniżej znajdują się wymienione kroki, aby makijaż oczu wyglądał jak na powyższym obrazku.

• Kiedy twoja twarz jest sucha i odpowiednio oczyszczona za pomocą głębokiego oleju oczyszczającego, należy nałożyć bazę. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli masz tłustą powierzchnię lub pęknięcia podstawy. Następnie możesz zastosować podkład do powiek, który jest dość powszechny w dzisiejszych czasach, ale może sprawić, że będziesz dużo kosztować za niewielką ilość w małym pojemniku.

• Następnie należy zmieszać korektor, który jest ważnym składnikiem dobrej bazy. Pomaga to pokryć każdą nierówną powierzchnię, a także wszelkie formy skaz. Możesz go używać opuszkami palców lub pędzelkiem lub gąbką w zależności od charakteru korektora, którego chcesz użyć. Dla początkujących dobrym pomysłem jest użycie czegoś w formie sztyftu. Jeśli zależy nam na mocnym kryciu, należy użyć gąbeczki i korektora w żelu lub kremie i nałożyć korektor w sztyfcie. Jeśli masz starzejącą się i zwiotczałą skórę, użyj pędzelka i pudrowego korektora mineralnego, który jest bardzo gładki, aby się wtopić. Daje gładkie wykończenie i nie widać zmarszczek.

• Następnie użyj swojego podkładu. Po zmieszaniu podkładu i nałożeniu go na powiekę, aby uzyskać gładsze wykończenie makijażu oczu, musisz użyć kompaktu o sypkiej mocy, którego chcesz użyć.

• Resztę makijażu twarzy można wykonać w taki sposób, aby połączyć go ze swoim strojem. Możesz nałożyć różową lub fioletową szminkę, aby uzyskać odważne oczy.

• Na resztę powieki nałóż odcień cielisty, który jest podobny do odcienia twojej twarzy. Następnie za pomocą rozświetlacza lub pędzla nałóż równomiernie srebrny kolor na dolną część łuku brwiowego i na boki stawów oczu.

• Następnie użyj koloru srebrnego na wewnętrznej części pokrywki. Podążaj za złotym odcieniem w centralnym obszarze i mieszaj. Następnie na zewnętrznym końcu użyj ciemnego koloru. Połącz 3 kolory, ale upewnij się, że kolory są oddzielne i wyglądają wyraźnie.

• Następnie możesz użyć podkładki żelowej do narysowania lekkiej podszewki wzdłuż górnej krawędzi. Następnie możesz zrobić to samo z dolną obręczą lub linią wodną.

• Możesz przy tym nosić sztuczne rzęsy. Jeśli chcesz nosić sztuczne rzęsy, załóż je przed nałożeniem tuszu do rzęs. Użyj kleju dołączonego do rzęs.

• Następnie należy nałożyć tusz do rzęs co najmniej 2 warstwy.

• Jeśli chcesz mieć więcej blasku w swoim imprezowym makijażu oczu, możesz użyć luźnych brokatów, aby ulepszyć wygląd.