Kapiący tusz do rzęs, czarne oczy i powieki oraz czarna szminka brzmi jak ładny makijaż na Halloween? Tak, dobrym pomysłem jest założenie czegoś w rodzaju makijażu zombie na imprezę kostiumową lub imprezę Halloween. Warto spróbować makijażu zombie. Możesz wyglądać zupełnie inaczej z kilkoma pociągnięciami pędzla czarnego, brązowego i czerwonego cienia do powiek i kilkoma sztucznymi rzęsami i odrobiną czarnej szminki

Zobaczmy, jak wykonać makijaż oczu podobny do powyższego.

Makijaż oczu zombie

1. Zacznij od oczyszczonej twarzy. Upewnij się, że na twojej twarzy nie ma brudu ani oleju. To nie pozwoli dłużej usiąść makijażowi. Po osuszeniu twarzy użyj sporej ilości podkładu do twarzy. Pozostaw to na twarzy przez co najmniej 10 minut przed przystąpieniem do nakładania podkładu. Po upływie wymaganego czasu nałóż na skórę sporą ilość podkładu. Najlepiej, jeśli nałożysz podkład, który nie pasuje do Twojego koloru skóry. Zamiast tego wybierz podkład znacznie jaśniejszy do koloru skóry lub coś zbliżonego do bieli. To nie jest zwykły makijaż, ale makijaż zombie. Więc nie możesz w tym celu stosować normalnych technik nakładania makijażu.

2. Następnie nałóż kompakt na całą twarz. Zainwestuj w bardzo jasny odcień kompaktu, taki jak podkład pod makijaż zombie. Możesz również użyć kolorów do malowania twarzy. Jeśli używasz kolorów do malowania twarzy, użyj białej farby, aby pomalować twarz.

3. Teraz przejdziemy do makijażu oczu. Weź pędzelek z aplikatorem i nałóż czarny cień na całą powiekę i aż do załamania powieki. Nie rozciągaj się zbytnio na zewnątrz. Na dolną powiekę użyj czarnego cienia do powiek tuż pod linią wody. Rozetrzyj cień na górnej i dolnej powiece.

4. Teraz weź kohl i śmiało narysuj dolną linię wodną. Narysuj również kocie oko lub po prostu szeroką linię na górną powiekę za pomocą żelowej konturówki do oczu/wodnej konturówki do oczu i skośnego pędzelka lub zwykłego pędzelka do kresek.

5. Weź czarną kredkę do oczu i narysuj brwi, aby wyglądały bardziej czarne i wydatne. Nadaj brwiom zakrzywiony, wyraźny kształt, podobny do porcelanowej lalki.

6. Teraz weź brązowy cień do powiek i użyj go w rozmazany sposób wokół oczu. Teraz weź skośną szczoteczkę, zmocz ją trochę i narysuj biegnące linie, jakby tusz do rzęs spływał na policzki. Musisz być w tym trochę kreatywny. Możesz użyć brązowych kolorów do malowania twarzy, aby narysować biegnący tusz do rzęs, ale możesz to narysować za pomocą gładkiego pędzla i brązowego cienia do powiek.

7. Teraz weź czerwony cień do powiek i pędzelek z aplikatorem. Użyj tego wokół brązowego cienia do powiek i na całej kości brwiowej. Zobacz obrazek powyżej. Okolice całego oka, a także brwi powinny być pokryte siateczką czerwieni.

8. Możesz dodatkowo nosić sztuczne, trzepoczące rzęsy i białe soczewki, aby uzyskać bardziej upiorny wygląd.

9. Uzupełnij makijaż czarną szminką, którą możesz kupić w drogerii. Są one dość popularne po powstaniu makijażu Emo. Do tego makijażu odpowiednia będzie również ciemnobrązowa szminka.

10. Pochwal się swoim makijażem zombie za pomocą starych akcesoriów do włosów lub peruki z białymi włosami.