Istnieje wiele sposobów noszenia zielonego makijażu oczu. Są one dość łatwe do stworzenia. Jeśli masz brązowe oczy, to jest to wygląd, który może sprawić, że Twoje oczy będą wyglądać modniej. Zielone cienie lub zielone wkładki są bardzo efektowne. Możesz je nosić z większością twoich partii noszących te, które są w kolorze zielonym. Jeśli chcesz nosić lehenga lub ciężki garnitur z zielonym i czerwonym haftem, ten rodzaj wyglądu może być dość glamour. Dlatego powinieneś to wypróbować. Aby uzyskać efekt Smokey, musisz mieć pod ręką co najmniej kilka odcieni zieleni i czarny odcień. Potrzebny będzie również ciężki tusz do rzęs i podkład żelowy, który jest obecnie dość popularny i modny niż podkłady wodne. Możesz dodatkowo użyć brokatów i innych błyszczących podszewek.

Jak zrobić makijaż zielonego oka

Poniżej znajdują się kroki, aby uzyskać właściwy wygląd makijażu zielonych oczu:

1. Aby rozpocząć makijaż podstawowy, należy oczyścić powierzchnię skóry. W przypadku osadzania się oleju i brudu makijaż nie będzie dobrze przylegał. Będziesz musiał użyć głębokiego mycia twarzy, a następnie osuszyć powierzchnię. Możesz również użyć do tego środka czyszczącego bez oleju. W zależności od rodzaju skóry możesz wybrać preparat oczyszczający pory.

2. Teraz możesz nałożyć podkład. Jest to ważne, aby cień lub wkładka się nie gniotły. Jeśli chcesz to jako eksperymentalny wygląd, nie musisz nakładać podkładu. Jeśli jednak jest to impreza, na której chcesz nosić to przez długie godziny, powinieneś nałożyć trochę podkładu na powieki i wokół oczu. Jeśli nie chcesz wydawać na osobny podkład, możesz użyć tego samego podkładu do twarzy.

3. Jeśli masz zwyczaj pękania skóry, możesz użyć kremu nawilżającego. Możesz tego uniknąć, jeśli masz tłustą powierzchnię.

4. Możesz teraz użyć korektora. Nanieś korektor na wymagane obszary, w których masz przebarwienia lub wszelkiego rodzaju plamy lub inne niejednorodności. Dla początkujących mogą również użyć jakiejś formy korektora w sztyfcie. Jeśli zależy Ci na bardziej profesjonalnym wyglądzie, możesz założyć korektor w kremie. Możesz też użyć korektora mineralnego.

5. Możesz teraz użyć podkładu, aby wykonać podstawowe kroki. Użyj gąbki, aby tego użyć. To powinno być odpowiednio wymieszane. Możesz nałożyć kompakt i wykonać makijaż twarzy za pomocą wymaganej pomadki i konturówki.

6. Możesz teraz użyć srebrzystego odcienia na całej pokrywce. Użyj tego z kości brwiowej i wokół oka.

7. Weź zielony ołówek liniowy. Narysuj linię, aby kształt ogona był zgodny z kształtem oka. Możesz teraz wypełnić zewnętrzną część wieczka tym samym zielonym ołówkiem. Teraz użyj pędzla z aplikatorem, aby rozmazać kolor. Możesz teraz użyć ciemniejszego odcienia zieleni w środkowej części.

8. Dodaj trochę żółtego do wewnętrznej części i zmieszaj kolory. Nałóż jaśniejszy odcień w aplikatorze i użyj go wzdłuż dolnej krawędzi, aby uzyskać dodatkowy efekt.

9. Użyj cienkiej czarnej podszewki bardzo blisko linii rzęs zarówno dla górnych, jak i dolnych brzegów. Użyj ciężkiego tuszu do rzęs, a dodatkowo możesz użyć sypkich brokatów, aby uzyskać bardziej imprezowy efekt.

10. Możesz również użyć błyszczących wkładek w kolorze zielonym, aby uzyskać więcej stylu imprezowego i dramatycznego.