Japoński makijaż oczu bardzo różni się od prawie wszystkich innych form makijażu oczu. Niezależnie od tego, czy jest to styl imprezowy, czy tradycyjny styl, jest to zupełnie inne, ponieważ nie są one robione w stylu Smokey lub odważnym. Zastosowane kolory są bardzo podobne do koloru skóry osoby i stosuje się odcień ciała cienia oraz odcień czerwonawy lub różowawy.

Japoński makijaż oczu

Tego odcienia również nie da się zrobić w czasach, gdy wygląd ma być bardzo tradycyjny. W takich przypadkach wykonuje się prostą podszewkę z ogonem, aby uwydatnić oko. Tego typu podszewki można wykonać bez problemu, a jednocześnie twarz powinna być wykonana w sposób, który nie jest zbyt duży za pomocą różu czy bronzera. Są łatwe do wykonania nawet dla początkujących, którzy chcą eksperymentować z różnymi formatami makijażu.

Poniżej znajdują się kroki, w jaki sposób można łatwo uzyskać wygląd oczu w stylu japońskim na imprezę lub tradycyjne spotkanie.

1. Podstawowym krokiem do wykonania dobrej bazy pod makijaż jest oczyszczenie twarzy i oczyszczenie twarzy ze wszystkich olejków, brudu i zanieczyszczeń. Musisz użyć głęboko oczyszczającego mycia twarzy, jeśli chcesz bardzo czystą powierzchnię. Czysta powierzchnia sprawi, że baza pozostanie na skórze przez wiele godzin. Okolice oczu należy również dokładnie i dokładnie oczyścić za pomocą płynu do mycia twarzy i wody. Możesz użyć środka czyszczącego neem dla tych, którzy mają tłustą i brudną skórę, mają pryszcze lub wysypki.

2. Następnie możesz osuszyć powierzchnię wacikiem, a następnie użyć podkładu. Gruntowanie jest bardzo ważne, gdy chcesz uzyskać profesjonalny wygląd całej twarzy. Jeśli nie chcesz, aby baza trwała długo i jest to dla eksperymentalnego wyglądu, możesz uniknąć przygotowania skóry. Jeśli to jest na występ na scenie lub na imprezę, powinieneś zagruntować powieki i twarz.

3. Korektor to niezbędny element bazy. Musisz nałożyć dobrą warstwę korektora na miejsca, w których masz przebarwienia. Pokrywka jest często trzymana w postaci srebrzystej ryby lub tylko z efektem korektora, co sprawia, że ​​wygląda bardzo podobnie do koloru skóry. Dlatego konieczne jest użycie bardzo różowawego lub żółtawego odcienia korektora i czegoś, co nie jest dużo ciemniejsze niż karnacja.

4. Teraz musisz użyć podkładu. Musisz użyć podkładu, który mieni się lub ma srebrzysty kolor. Musisz to również nałożyć na pokrywkę.

5. Użyj puderniczki i nanieś odpowiednią ilość pudru na powiekę. Dzięki temu pokrywka będzie wyglądać bardzo podobnie do skóry.

6. Teraz możesz wybrać różowawy odcień lub możesz użyć tylko cienia srebrnej rybki. Jeśli chcesz uzyskać różowawy odcień, użyj odcienia różu na całej powiece i łuku brwiowym. Możesz dodatkowo użyć srebrzystego odcienia na obszarze poniżej kości brwiowej. Wzdłuż załamania i całej powieki użyj różowawego odcienia.

7. Jeśli chcesz uzyskać tradycyjny wygląd, unikaj kolorów. Użyj prostego, srebrnego cienia na całej powierzchni oczu i użyj odcień cielistego na powiekach.

8. Weź wkładkę żelową i narysuj cienką linię, a następnie przechyl ją do góry na zewnątrz.

9. Używaj tylko niewielkiej ilości tuszu do rzęs. Unikaj sztucznych rzęs.