Audrey Hepburn była bardzo znana podczas swoich dni ze swojego filmu Śniadanie u Tiffany’ego, który ukazał się w latach 60-tych. W tym filmie przebranie i makijaż Audrey były wielką inspiracją dla kilku wizażystów i kochających makijaż dziewczyn w każdym wieku. Charakteryzatorem w filmie był bardziej Wally West, który był wówczas znanym charakteryzatorem Hollywood.

West more utrzymywał bardzo delikatny makijaż Audrey. Nawet w scenach nocnych jej makijaż wyglądał bardzo świeżo. W tym filmie z lat sześćdziesiątych nie było już ciężkiego, ciemnobrązowego wyglądu z wcześniejszych czasów. Raczej jej brwi, choć grube, były utrzymane w jasnym kolorze, aby pasowały do ​​​​jej jasnych włosów i pasowały do ​​​​miękkiego makijażu. Tak, miękkie jak piórko sztuczne rzęsy były koniecznością dla jej oczu. Ponieważ jej usta i policzki były utrzymane w bardzo naturalnym, miękkim różowym odcieniu, jej oczy były najbardziej skupioną cechą jej twarzy.

makijaż oczu audrey hepburn

Zobaczmy, jak możemy stworzyć jej wygląd:

 • Użyj podkładu do powiek na powiece. Upewnij się, że Twoja twarz jest wcześniej oczyszczona i nawilżona.
 • Następnie zastosuj korektor, aby zatuszować wszelkie niedoskonałości lub cienie pod oczami. Dobrze łączy się ze skórą.
 • Następnie użyj podkładu. To przygotowuje bazę pod makijaż, aby usiadł.
 • Zacznij od cielistego cienia do powiek. Używaj pędzla do cieni do powiek na całej powiece i rozciągaj aż do kości brwiowych.
 • Teraz musimy pamiętać, że nie będzie takiego makijażu smokey eye, jak dzisiejsze aktorki. Możesz więc pozostawić powiekę w ten sposób po nałożeniu neutralnego lub cielistego cienia do powiek. Jeśli jednak tworzysz scenę nocną, możesz użyć odrobiny szarości tylko na powiece.
 • Weź skośny pędzel i wymieszaj jasnobrązowy i szary w palecie. Użyj tego wzdłuż dolnej linii rzęs, ale tuż pod rzęsami. Nie rozmazuj go. Teraz użyj czarnej wkładki ołówkowej i narysuj lekko linię tuż pod tym odcieniem skóry, a nie nad nim. Kreska powinna znajdować się pod dolnymi rzęsami.
 • Audrey miała konturowe i wydatne oczy, a jeśli masz małe oczy, możesz chcieć bardziej otwartego spojrzenia. Więc weź stonowany ołówek i użyj na dolnej krawędzi. To sprawi, że twoje oczy będą wyglądać bardziej otwarte.
 • Teraz weź skośny pędzelek i żelową konturówkę do oczu (użyj eyelinera w płynie, jeśli go używasz) i zacznij od wewnętrznego kącika górnej powieki i przeciągnij kreskę równomiernie, trzymając się absolutnie blisko górnych rzęs. Zachowaj taką samą szerokość wzdłuż całej linii pokrywki. Kiedy dotrzesz do zewnętrznego końca górnej powieki, przekręć nachyloną szczotkę, aby stworzyć ładne skrzydło do góry. Spraw, aby skrzydło było nieco bardziej widoczne.

 • Do następnego kroku będziesz potrzebować pary fałszywych, miękkich, pierzastych rzęs. Możesz użyć pojedynczych kępek lub pełnych rzęs. Wybór należy do Ciebie. Podkręć naturalne rzęsy zalotką. Użyj na nich tuszu do rzęs. Natychmiast przyklej sztuczne rzęsy i umieść je odpowiednio pęsetą. Przytrzymaj przez chwilę, aby je naprawić. Nie używaj więcej tuszu do rzęs.
 •  Użyj odrobiny tuszu do rzęs, aby obniżyć naturalne rzęsy.
 • Przechodząc teraz do brwi, Audrey miała naturalnie gęste brwi, które były dobrze wysklepione. Musisz więc mieć podobny kształt i jeśli to konieczne, użyj jasnobrązowej kredki do brwi, aby nadać im więcej wyrazu.
 • Użyj delikatnego różu na kościach policzkowych. Pamiętaj, że w Śniadaniu u Tiffany’ego nie zastosowano żadnego bronzera do makijażu Audrey.
 • Wykończenie satynowym delikatnym różowym kolorem dla ust.

Makijaż oczu inspirowany Audrey Hepburn jest kompletny. Nie zapomnij zrobić tej bułki w ulu i nosić ten wspaniały świeży makijaż z ładną biżuterią.