Świąteczny makijaż oczu można wykonać w bardzo prosty sposób. Podstawowe kolory, których można użyć do uzyskania dramatycznego efektu, tak jak na powyższym obrazku, mogą być czerwone i zielone. Odbywa się to na czerwono. Jeśli jednak chcesz nosić strój w kolorze zielonym, możesz użyć do tego koloru zielonego. Możesz dodatkowo użyć zielonych dżetów lub luźnych brokatów. Możesz również użyć świeżych kolorów, takich jak srebrzysty lub fioletowy, aby uzyskać świeży wygląd. To zależy od wyboru. Zadymienie jest również dość widoczne w tym wyglądzie.

Świąteczny makijaż oczu

Poniżej znajdują się kroki do stworzenia świątecznego makijażu oczu:

 •  Aby wykonać poprawny makijaż, podstawową rzeczą powinno być to, aby baza została odpowiednio wykonana za pomocą podkładu i podkładu. Aby jednak utrzymało się to na dłużej, będziesz musiał dokładnie wyczyścić powierzchnię. Do tego lub innego głęboko oczyszczającego roztworu można użyć jakiegoś środka czyszczącego bez oleju. Możesz również użyć niektórych mydeł neem lub innych mydeł antybakteryjnych, które mają właściwości zwalczające pryszcze, jeśli Twoja skóra potrzebuje takiego oczyszczenia.
 •  Następnie należy osuszyć powierzchnię i nałożyć podkład. Jeśli jest to stylizacja na długie godziny imprezy, będziesz musiał zagruntować powieki, a także twarz.
 •  Możesz wtedy użyć korektora. Jeśli nie masz starzejącej się skóry, możesz użyć korektora w sztyfcie na obszarach takich jak obszary pod spodem, a także na przebarwienia twarzy. Następnie możesz nałożyć korektor na wymagane obszary.
 •  Następnie nałożysz podkład na całą twarz łącznie z powiekami. Powinieneś zmiksować to z gąbką.
 •  Nałóż na całą twarz kompakt lub stracisz moc zagęszczenia. Możesz użyć różu do twarzy. Użyj szminki w połączeniu z tym wyglądem.
 •  Nałóż srebrno-różowawy odcień na cały obszar, łącznie z kością brwiową do powieki. Dokładnie wymieszaj z końcówką aplikatora.
 •  Możesz teraz przyjąć ciemniejszy odcień cienia, taki jak ciemna czerwień lub ceglasta czerwień. Możesz również użyć odcienia czarnego lub węglowego. Wszystko to można wykorzystać do stworzenia efektu Smokey na czerwonawym odcieniu. Użyj tego koloru na zewnętrznej stronie wieczka, a także na całym obszarze zagniecenia w cienkim wzorze. Nie przechodź przez zmarszczkę na kości brwiowej.
 •  Teraz użyj czerwonego cienia do powiek. Możesz również użyć koloru zielonego. Możesz użyć zarówno czerwonego, jak i zielonego koloru, który można połączyć z niektórymi błyskotkami, aby stworzyć imprezowy wygląd. Tutaj robi się to za pomocą koloru czerwonego. Dlatego weź czerwony kolor i zmiksuj go na całej pokrywce. Połącz to z ciemniejszym odcieniem na zewnątrz. Użyj pędzelka aplikatora lub innego, cieńszego pędzelka do aplikatora. Użyj tego z czerwonym kolorem, aby zacząć od zewnętrznej krawędzi przy dolnej krawędzi i idąc do wewnątrz, aż do wewnętrznej krawędzi dolnej linii wodnej, ale pozostawiając luki w linii wodnej.
 •  Użyj podszewki żelowej i naciągnij podszewkę cienką do ciężkiej, pochylonej do góry. Możesz to zrobić zgodnie z kształtem.
 •  Teraz możesz zrobić podszewkę na dolną felgę. Powinno to być powyżej koloru czerwonego cienia do powiek.
 •  Użyj luźnych brokatów po bokach. Możesz użyć kleju i brokatu, a także dżetów, aby uzyskać dodatkowy efekt.
 •  Używaj sztucznych rzęs i ciężkiego tuszu do rzęs.