Właściwa szminka może całkowicie zmienić lub zepsuć Twój wygląd, a odpowiedni kolor może zdecydowanie sprawić, że będziesz wyglądać kobieco i efektownie, ale znalezienie odpowiedniego koloru jest zadaniem samym w sobie. Nawet jeśli uda Ci się to zrobić, problemy takie jak upierzenie, krwawienie i blaknięcie po prostu nie pozwalają Ci obnosić się z tymi soczystymi ustami. Jestem pewien, że wszyscy zmierzyliście się kiedyś z jednym z tych problemów, ale nie musicie się już o nie martwić, ponieważ dzisiaj podzielę się kilkoma bardzo prostymi sztuczkami, aby pozbyć się tych problemów i uzyskać te efektowne lips.Oto 9 najlepszych wskazówek dotyczących szminki dla Ciebie.

porady dotyczące szminki

1. Znalezienie odpowiedniego koloru szminki to jeden z najczęstszych problemów, z którymi musimy się zmierzyć. Przynajmniej jeśli chodzi o róże, aby znaleźć odcień, który najbardziej Ci odpowiada, wystarczy się uśmiechnąć. Idealny odcień różu dla Ciebie jest mniej więcej taki sam jak Twoje dziąsła.

2. Ponieważ zimy tuż za rogiem, jestem pewien, że wszyscy są podekscytowani, aby spróbować głębokich śliwek i wiśni, ale pamiętaj, że głębokie ciemne czerwienie mogą sprawić, że cienkie usta będą wyglądać na cieńsze. Tak więc, jeśli masz chude usta, zamiast iść na czerwień na bazie jagód, wybierz jasną pomarańczowo-czerwoną, ponieważ tworzą iluzję pełniejszych ust.

Najlepsze porady dotyczące szminki 3

3. Aby pigmentacja ust nie przeszkadzała w ukazaniu się prawdziwego koloru pomadki na ustach, przed nałożeniem pomadki wystarczy zagruntować usta odrobiną podkładu lub korektora.

4. Poprawki są uciążliwe, zwłaszcza gdy jesteś zapracowaną kobietą. Aby mieć pewność, że Twoja szminka nie wyblaknie przez cały dzień, wykonaj te trzy proste kroki:

  •  Użyj chusteczki do osuszenia ust po nałożeniu pierwszej warstwy szminki
  • Następnie przed nałożeniem kolejnej warstwy weź pędzelek wachlarzowy i nałóż na usta niewielką ilość półprzezroczystego pudru.
  • Następnie nałóż kolejną warstwę szminki, osusz i puder, po czym możesz nałożyć ostatnią warstwę tego wspaniałego koloru.

5. Kremowe i błyszczące pomadki mają tendencję do zaciekania, ale aby temu przeciwdziałać wystarczy konturówka do ust. Obróć czubek kredki do ust w dłoni, aby ją ogrzać, i obrysuj usta miękkimi liniami, aby nadać im odrobinę wyrazu. Spraw, aby Twoje usta wyglądały na pełniejsze, wyścielając nieco poza naturalną linię ust. Możesz również wypełnić ustami całą wargę, ponieważ zapewni to pomadce przyczepność i zapewni, że pomadka nie będzie krwawić ani nie drgać przez cały dzień.

Najlepsze porady dotyczące szminki 5

6. Praca z kredkami do ust, szminkami i błyszczykami może okazać się trudnym zadaniem dla początkujących. Aby upewnić się, że podczas wyściełania ust uzyskasz zgrabne linie i pełne pokrycie, rozluźnij je. Aby nałożyć pomadki lub błyszczyki, lekko otwórz usta i powiedz „och”, ponieważ pomaga to dotrzeć do całej powierzchni ust.

Najlepsze porady dotyczące szminki 6

7. Nie wszyscy z nas rodzą się z idealnymi poutami Angeliny Jolie, ale stworzenie prostego efektu ombre może pomóc ci oszukać drogę do niego. Na środek ust nałóż jaśniejszy odcień szminki, a ciemniejszy na zewnątrz. Ta sztuczka sprawia, że ​​Twoje usta wyglądają na grubsze niż w rzeczywistości.

8. Kiedy nosisz bardzo odważny kolor ust, bardzo ważne jest, aby trzymały się one z dala od zębów. Weź palec wskazujący i włóż go na środek ust jak lizak, aby usta otoczyły go w kształcie „O” i wyciągnij palec. Powtórz to również dla boków. Może to wydawać się głupie, ale nadmiar koloru warg na wewnętrznej stronie ust zejdzie z palca.

Najlepsze porady dotyczące szminki 8

9. Aby uniknąć wtapiania, weź patyczki higieniczne i zanurz je w sypkim, półprzezroczystym pudrze i nałóż tuż poza obwód ust przed i po nałożeniu koloru do ust.

Najlepsze porady dotyczące szminki 9

Więc następnym razem, gdy wybierzesz swoją ulubioną szminkę, pamiętaj o tych wskazówkach, aby jak najlepiej ją wykorzystać.