Szukasz idealnej metody nakładania konturówki do ust? Jeśli trudno Ci nałożyć konturówkę do ust, ten artykuł jest dla Ciebie. Prawidłowe nałożenie konturówki do ust może być wyzwaniem dla najbardziej oddanej makijażystce. Istnieje wiele niepodobnych powodów, dla których wiedza na temat nakładania konturówki do ust jest niezwykle istotna. Ponieważ może to poprawić zużycie szminki, uniknąć rozmycia koloru, sprawdzić rozmycie koloru, nadać ustom większą wyrazistość, zwiększyć lub ukryć rysy ust oraz sprawić, że będziesz wyglądać oszałamiająco. Jeśli czujesz, że Twoje usta są równe, odpowiednia aplikacja konturówki może nadać ustom bardziej atrakcyjny kształt.

Używanie konturówki do ust musi być niepodlegającym negocjacjom elementem Twojego makijażu. Tak jak szminka jest zazwyczaj ostatnią rzeczą, którą nakładamy, możemy być nieco nieostrożni przy jej użyciu i zrujnować cały ogólny wygląd.

Dla tych, dla których nakładanie konturówki do ust jest trudnym, nudnym lub długotrwałym zadaniem, po przeczytaniu tego artykułu zrobisz to z łatwością jak profesjonalista.

jak nakładać konturówkę do ust

Będziesz potrzebować kilku różnych kolorów konturówek do ust. Chcesz użyć konturówki o tym samym tonie (lub jaśniejszym) do odcienia szminki, którego zamierzasz użyć. Ciemna konturówka nigdy nie jest odpowiednia, ponieważ początkowo może się wydawać odpowiednia, gdy szminka się zużyje, zaczniesz wyglądać jak kolorowanka dla dzieci.

Najlepsza metoda nakładania konturówki do ust:

Krok pierwszy:

Przed rozpoczęciem rozmazywania konturówki należy przez cały czas szybko ostrzyć konturówkę do ust. Ma to nie tylko zagwarantować czyste linie, ale także wyeliminować bakterie, które mogą znajdować się na konturówce ust z poprzednich zastosowań.

Krok drugi:

W celu wsparcia pulchniejszych ust ta konturówka będzie przydatna na zewnętrznej krawędzi normalnej linii warg. Wykonaj odwrotną stronę (tj. narysuj trochę wewnątrz linii ust), aby uzyskać sprzeczny efekt.

Krok trzeci:

Zacznij od kształtu litery V na środku górnej górnej wargi. Zaprojektowany z myślą o bardziej miękkim wyglądzie, możesz zbudować bardziej zakrzywioną V. Wkrótce odkryjesz kształt, który najbardziej Ci się podoba. Wiele kobiet lubi podkreślać kształt litery V, podczas gdy inne lubią go otaczać.

Krok czwarty:

Zacznij od wierzchołka każdego V; przechyl ołówek w poprzek linii warg do krzywizny ust. Postaraj się przymocować kącikiem ust, wcześniej niż dalej kolumnę ust.

Krok piąty:

Wprowadzając ołówek w najniższym punkcie na dolnej wardze, obecnie powtórz tę procedurę rysowania pod kątem w kierunku krzywizny ust.

Krok szósty:

Aby zapewnić mocną bazę pod pomadkę, równomiernie pokoloruj całą powłokę ust….. Lekko!

Skończone! Jesteś gotowy. Teraz możesz posmarować szminkę, zaznaczyć chusteczką, a także rozsmarować na małym błyszczyku, aby uzyskać idealne wykończenie.

Wskazówki do zapamiętania:

  •  Nie przekraczaj rysowania ust.
  •  Wykorzystaj kredkę jako bazę do ust. Wypełnij całą wargę konturówką (nie tylko brzegi) przed nałożeniem szminki, aby uzyskać trwały wygląd. Wkładki w sztyfcie odzyskane na czystych powierzchniach, dlatego uważaj, aby nie spróbować balsamu do ust przed nałożeniem.
  •  Idź z kolorem ust, w przeciwnym razie blednij. Zadbaj o to, aby Twoja kredka była w podobnym kolorze, co w innym przypadku jaśniejsza niż szminka. Podobnie jak podkład, konturówka do ust jest ukrytym krokiem. Nikt nie powinien wiedzieć, że go nosisz.
  •  Zapewnij fantazję o grubszej górnej wardze, powlekając jej skrajne krawędzie i powyższą wyściółkę na dolnej wardze.
  •  Konturówkę do ust należy zawsze nosić w odcieniach Natural, Red oraz Pink.
  •  Wykorzystaj ponownie szminkę z ostatniego sezonu. Zakryj usta czerwoną kredką, a następnie pokryj je preferowaną letnią różową szminką, aby delikatnie zmienić odcień.
  •  Złagodzić granice za pomocą wacików. Aby uniknąć ostrej linii wokół wargi, przetrzyj patyczek z grubsza krawędzie, aby zmniejszyć wygląd. Pamiętaj, że kluczem jest delikatność.

Zalety konturówki do ust:-

Popraw swoją szminkę:

Wreszcie konturówka do ust została zaprojektowana po to, aby poprawić każdą kolorową szminkę, którą masz na sobie. Działanie konturówki w połączeniu z szminką buduje Twoje usta zachwycająco kusząco!

Spraw, aby Twoje usta wyglądały na pełniejsze:

Twoja konturówka nie tylko podkreśli kształt Twoich ust, ale pamiętasz, kiedy mówiłem, że sprawi, że będą wyglądały na pełniejsze? To działa! Błyskawicznie, po nałożeniu konturówki zobaczysz, że Twoje usta będą ożywiły się i #wyglądają na pełniejsze!

 Zachowaj neutralne kolory:

Kiedy nosisz konturówkę do ust, zawsze chcesz mieć pewność, że konturówka rzeczywiście pasuje do dowolnej szminki, którą na nią nakładasz.

Nawilż swoje usta:

Przed nałożeniem czegokolwiek nałóż krem ​​nawilżający w poprzek ust. Następnie pozwól mu zanurzyć się w ustach przez kilka minut i zetrzyj nadmiar.

Opisz kształt ust:

Jedną z głównych rzeczy, które konturówka do ust może naprawdę wykonać dla twoich ust, jest zdefiniowanie kształtu ust. W stanie masz faktycznie pełne usta, konturówka świetnie je zniesie, w stanie masz małe usta, a z konturówką zobaczysz ogromną różnicę!

Utrzymuje szminkę przed krwawieniem:

Stwierdzono również, że szminka krwawi nad ustami, dzięki czemu kończysz szminką nad ustami zamiast tylko na ustach. Jak tylko nałożysz konturówkę, to wszystko zatrzyma! Nie dość, że nie zaobserwujesz krwawienia, to jeszcze Twoja szminka będzie czekać!

Chroni przed utratą koloru:

Pamiętaj, że nakładanie konturówki pomaga utrzymać szminkę na ustach. W porządku, zachowuje również niesamowicie piękny kolor. Niepewne jest, że twoja szminka rozjaśnia się, o ile twoja konturówka do ust ma podobny kolor, spodoba ci się twoja szminka plus kolor ust wcale się nie zużyje!