Czy wiesz, jak złuszczać usta?. Usta są najdelikatniejszą częścią naszego ciała i trzeba o nie dbać. Zmienne warunki pogodowe prowadzą do popękanych lub spierzchniętych ust. Nawet leki czy odwodnienie robią to samo i spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie lubi patrzeć na parę popękanych ust. To może zawieść całe twoje wrażenie. Na domiar złego nadal gryziesz zwisającą skórę z ust, co pogarsza sprawę. Nie zapominajmy, że popękane lub spierzchnięte usta mogą nawet prowadzić do krwawienia i boli.

Jak złuszczać usta

Dlatego zawsze dobrze jest złuszczać usta i utrzymywać je nawilżone niezależnie od pogody. Złuszczanie usuwa suchy i martwy naskórek, dzięki czemu usta stają się miękkie, gładkie i pulchne. Obecnie na rynku dostępne są setki komercyjnych produktów do złuszczania ust, ale jeśli chcesz zachować naturalny wygląd bez wypalania dziury w kieszeni, możesz wybrać łatwe opcje DIY.

Jak złuszczać usta:

W tym artykule omawiamy, jak złuszczać usta?. Daj nam znać o nich wszystko.

1. Peeling z cukrem i oliwą z oliwek do złuszczających ust:

Peeling z cukrem i oliwą do złuszczania ust

Dla tych, którzy chcą wypróbować domowe środki, mogą zrobić spójną pastę z odpowiedniego cukru i oleju, dobrze je wymieszając. Dobrze wyszoruj usta i złuszczaj. Nie martw się, nawet jeśli połkniesz trochę składników, ponieważ wszystkie są nietoksyczne. Po zakończeniu spłucz pastę letnią wodą. Na koniec nałóż rozsądną warstwę wazeliny lub ulubionego balsamu do ust i masz miękkie i jędrne usta.

2. Złuszczaj usta szczoteczką do zębów:

Złuszczaj usta szczoteczką do zębów

Stara szczoteczka do zębów z prostym i miękkim włosiem zawsze załatwia sprawę. Działa jak magia na ustach. Możesz nałożyć na usta rozsądną warstwę wazeliny lub nałożyć trochę na włosie szczoteczki do zębów. Okrężnymi ruchami wcieraj pastę w usta. Nie bądź zbyt ostry na ustach, w przeciwnym razie możesz je zwęglić. Kiedy skończysz, pozostaw na wazelinie lub nałóż warstwę balsamu do ust, aby uniknąć pęknięć i nawilżyć usta.

3. Peeling cukrowo-miodowy do złuszczania ust:

Peeling cukrowo-miodowy do złuszczania ust

Jeśli należysz do nielicznych osób uczulonych na oliwę z oliwek, możesz zastosować ten peeling jako substytut. Zamiast oliwy z oliwek w tym peelingu używa się miodu, a cukier pozostaje powszechnym składnikiem. Słowo ostrzeżenia, ten peeling jest słodszy i bardziej lepki z powodu obecności miodu, ale działa cuda w leczeniu spierzchniętych lub popękanych ust. Możesz też nałożyć ten peeling na noc. Nie zapomnij założyć na usta ręcznika papierowego, jeśli pozostawiasz peeling na całą noc. Usuń pasek papieru rano i spłucz peeling. Po zakończeniu peelingu nie zapomnij zamienić na usta balsamu do ust lub wazeliny.

4. Przygotuj peeling z sodą oczyszczoną do złuszczania ust:

Przygotuj peeling z sodą oczyszczoną do złuszczania ust

Uformuj ziarnistą pastę, mieszając sodę oczyszczoną z odrobiną wody. Gdy skończysz, użyj szczoteczki do zębów z miękkim i prostym włosiem, aby nałożyć pastę na usta okrężnymi ruchami i złuszczyć. Możesz użyć ściereczki do mycia zamiast szczoteczki do zębów. Spłucz usta i na koniec nałóż balsam do ust lub wazelinę do nawilżonych ust.

5. Peeling z brązowym cukrem i olejem do złuszczających ust:

Peeling z brązowym cukrem i olejem do złuszczania ust

Kolejny prosty peeling, ale zamiast zwykłego białego cukru, zrób pastę z brązowego cukru z dodatkiem oleju jojoba lub witaminy E i złuszczaj nim usta. Następnie nałóż trochę balsamu do ust.

6. Peeling z wodą różaną i gliceryną do złuszczania ust:

Peeling z wodą różaną i gliceryną do złuszczania ust

To może wydawać się nieco niekonwencjonalne, ale działa jak magia na ustach. Zrób mieszankę odrobiny gliceryny z wodą różaną, nałóż ją na usta i pozostaw na noc. Rano uzyskasz miękkie i lśniące usta.