Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak twoje ulubione celebrytki mają tak nieskazitelną i idealną strukturę twarzy? Kim Kardashian, kareena kapoor mają dobrze zarysowane kości i nos, cóż, sekretem tego jest „konturowanie”. Konturowanie twarzy może posłużyć do podkreślenia Twoich najlepszych cech, a także do zmiany wyglądu tych, których nie lubisz. Osobiście nie lubię konturowania na co dzień, bo to trochę czasochłonne.

Jak konturować twarz:

Konturowanie ma zasadniczo trzy (pięć?) kluczowe czynniki… Cieniowanie, podświetlanie i mieszanie, a potem jeszcze raz mieszanie, a potem jeszcze trochę mieszania.

jak wykonturować twarz

Powyższy obrazek może bardzo pomóc w wyczuciu konturów twarzy. Kilka pociągnięć ciemnego i jasnego podkładu we właściwym miejscu może podkreślić Twoje najlepsze cechy i nadać obrazowi doskonały wygląd. Białe plamy pokazują jasny podkład, a ciemne linie pokazują ciemniejszy podkład, kluczem idealnego konturu jest mieszanie.

Wyróżnione obszary są jasne i są „wzgórzami”, podczas gdy kontury są ciemniejsze i przypominają „doliny”. Użyj jasnego bronzera lub ciemniejszych cieni do powiek w miejscach załamań, aby uzyskać intensywność i kontur. A także użyj rozświetlających ołówków lub rozświetlaczy w rozjaśnionych częściach, aby rozjaśnić całą twarz. To na pewno zrobi ogromną i niesamowitą różnicę.

Rzeczy, których będziesz potrzebować do konturowania:

  • Pierwszą rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, są trzy rodzaje podkładów, jeden dopasowany do odcienia Twojej skóry, jeden podkład jaśniejszy niż odcień Twojej skóry i jeden podkład ciemniejszy niż odcień Twojej skóry.
  • Proszek do osadzania

Szczotki, których potrzebujesz:

  • Pędzel do podkładu
  • Pędzel do mieszania
  • Pędzel do pudru

Kroki, jak zastosować kontur twarzy:

Po nawilżeniu nałóż podkład dopasowany do karnacji.

Weź płaski pędzelek do podkładu i zacznij nakładać lekki podkład pod oczy i środek czoła. Lekki podkład nałóż również na boki nosa, pod łukiem brwiowym i wzdłuż linii żuchwy. Zobacz powyższy obrazek, aby lepiej zrozumieć. Nie mieszaj.

Teraz weź ciemny podkład i wciągnij kości policzkowe, teraz nałóż go tam. Nałóż go również na czubek czoła (powiększy linię szczęki) i po obu stronach nosa. Zobacz obraz, aby lepiej zrozumieć, brązowe linie pokazują ciemną aplikację podkładu.

Zobacz się teraz w lustrze i nie śmiej się :P. Wiem, że wyglądasz jak żartowniś, ale kroki jeszcze się nie skończyły. Czas na BLENDING, zblenduj wszystko pędzlem do blendowania lub pędzlem do podkładu. Miksuj dalej, aż sam zobaczysz różnicę.

Po zmiksowaniu wszystko utwardź pudrem. Użyj pędzla do pudru, aby uzyskać bardziej wyrazisty wygląd i unikaj używania puszki lub gąbki.

Zdziwisz się, widząc, że Twoje kości policzkowe mogą wyglądać tak wyraźnie, a nos może wyglądać na tak mały, konturowanie tworzy ogromną różnicę. Twoja twarz będzie wyglądać na szczuplejszą, tak ta technika robi ogromną różnicę.

Kilka szybkich wskazówek dotyczących konturowania:

♦ Ustaw swój wygląd za pomocą prasowanego lub sypkiego półprzezroczystego pudru, aby utrzymać go dłużej.

♦ Bądź realistyczny z kolorem skóry; nie idź za ciemno lub za jasno.

♦ Podczas miksowania pamiętaj, aby na końcu nie było ostrych linii.

♦ Aby zaoszczędzić pieniądze, kup paletę podkładów, która zawiera dwa trzy odcienie podkładu do konturowania.

♦ Jeśli masz kwadratową twarz, użyj ciemniejszego podkładu pod kością policzkową. Połącz podkład z linią szczęki, ponieważ spowoduje to zwężenie linii szczęki.

Mam nadzieję, że podobał Ci się post, masz jakieś pytania? Wrzuć komentarze.