Dziś porozmawiamy o tym, jak nakładać podkład jak profesjonalista. Podkład jest bardzo istotną częścią makijażu, ponieważ jeśli baza nie jest odpowiednia, bez względu na to, co nakładasz na twarz, makijaż po prostu nie jest dobry.

Jak nakładać podkład na twarz?

Pierwszą zasadą jest dobranie odpowiedniego podkładu do skóry. Upewnij się, że podkład jest najbardziej zbliżony do odcienia Twojej skóry. Przetestuj podkład na szyi przed zakupem. Sprawdź również składniki, aby zrozumieć, że nie zawiera żadnych składników uczulających, które mogą wpływać na twoją skórę.

Jak nakładać podkład na twarz:

Wybierz mądrze swój podkład:

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów podkładów. Najbardziej popularne są podkłady w płynie i sztyfty lub podkłady matowe. Jeśli masz suchą skórę, to podkład w płynie jest dla Ciebie najlepszy, natomiast jeśli masz cerę tłustą, to podkład w sztyfcie jest tym, na co powinnaś wybrać.

Aby idealnie nałożyć podkład, musisz zainwestować w dobry pędzel do podkładu. Dobry pędzelek pomoże bezproblemowo rozprowadzić podkład w płynie na twarzy i zapewni idealne wykończenie. Podkład należy nakładać delikatnymi, równomiernymi pociągnięciami, które można wykonać idealnie za pomocą pędzla do podkładu.

Jak nakładać podkład??

1. Przede wszystkim dobrze oczyść twarz, a następnie tonizuj tonikiem i dobrze nawilżaj. Teraz Twoja twarz jest gotowa na podkład. Ten krok sprawi, że podkład będzie wyglądał bardzo naturalnie.

2. Po mocnym wstrząśnięciu podkładu wyciśnij niewielką ilość podkładu na dłoń i dobrze wymieszaj za pomocą pędzla do podkładu. Upewnij się, że twoja dłoń jest czysta.

3. Nałóż podkład na twarz w kropki zaczynając od nosa, następnie przenieś na policzki, a następnie na brzegi twarzy. Zakryj całą twarz oraz szyję. Teraz rozprowadź go na całej powierzchni i delikatnie wymieszaj podkład. Poświęć trochę czasu i dobrze wmieszaj podkład w skórę. To sprawi, że wygląd będzie naturalny. Skoncentruj się szczególnie na okolicach ust, szczególnie pod oczami, gdzie skóra jest generalnie nierówna.

4. Należy zwrócić uwagę na wewnętrzny kącik oka. Należy również zwrócić szczególną uwagę na linię szczęki i włosów, ponieważ są to obszary, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi.

5. Jeśli używasz podkładu w sztyfcie, postępuj w następujący sposób: Nałóż podkład bezpośrednio na twarz. Zaznacz grube linie na całej twarzy, koncentrując się zwłaszcza na nosie kości policzkowych i wokół podbródka. Następnie za pomocą czystych palców dobrze wymieszaj podkład. Pamiętaj, że pociągnięcia muszą być delikatne. Możesz również użyć gąbki do blendowania.

6. Gdy wszystko jest zrobione, weź trochę półprzezroczystego pudru i wetrzyj go w twarz i szyję. To dobrze ułoży podkład na skórze.

Notatka:

  • Jeśli nakładasz podkład palcami, rób to ruchami w górę.
  • Pozostaw podkład w skórze na około 3 do 5 minut. Po zastygnięciu możesz osuszyć całą twarz bibułą.
  • Jeśli masz równą skórę, nie musisz nakładać podkładu na całą skórę, możesz go użyć tylko do zakrycia plam lub blizn na twarzy.
  • Jeśli chcesz uzyskać zroszony wygląd, możesz dodać krem ​​nawilżający do podkładu wraz z kroplą balsamu bronzer. To da ci zroszony wygląd.
  • Jeśli do nakładania podkładu używasz gąbki lub pędzla, pamiętaj o regularnym czyszczeniu i dezynfekcji w celu ochrony przed bakteriami i innymi drobnoustrojami.