Warstwy dodają się w miarę upływu dnia, za każdym razem, gdy mały retusz w toalecie biurowej lub zupełnie nowa metamorfoza na imprezy po godzinach. Tak czy inaczej, od pierwszego ostatniego spojrzenia w lustro w przedpokoju Twojego domu do zakończenia dnia stojącego przed tym samym lustrem, makijaż dla nas, pań, ma różne wzory i opakowania. Dla niektórych jest to ponowne nakładanie tuszu wszędzie tam, gdzie się pojawi, a dla innych kompakt nie jest już opcjonalny, jest koniecznością.

jak usunąć makijaż

Jednak jednym częstym błędem, który celowo zignorowaliśmy, jest całkowite usunięcie makijażu przed pójściem spać na noc, pozwalając twarzy na zebranie całego makijażu, co z biegiem lat powoduje szorstkość skóry, powodując problemy skórne, takie jak trądzik i przedwczesne starzenie się. Dlatego tak ważne jest, aby każdego wieczoru przed wyjazdem do krainy snów nauczyć się zmywać makijaż z twarzy.

Różne rodzaje sprzętu do pracy:

jak usunąć makijaż1

Demakijaż nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga dużo pielęgnacji i odrobiny Twojego codziennego czasu. Na początek kilka rzeczy, które mogą się przydać, aby uzyskać najlepszy sposób na usunięcie makijażu.

Należą do nich gorące ręczniki, czyste chusteczki lub chusteczki lecznicze, jeśli masz wrażliwą skórę, środki czyszczące lub do demakijażu do wyboru. Zwykle możesz skorzystać z różnych spersonalizowanych zestawów do demakijażu różnych kategorii, jednego do oczu i jednego do ust, a drugiego po prostu do twarzy.

Kroki, które należy wykonać:

czarny proces oczyszczania skóry

 • Zazwyczaj wolelibyśmy, aby usunąć inne przeszkody z twarzy przed rozpoczęciem pracy na skórze, dlatego najpierw zaczynamy od oczu. Zwykle oczy pod koniec dnia są pokryte tuszem do rzęs i eyelinerem, a nawet cieniami do powiek.
 • Możesz po prostu użyć wilgotnej chusteczki leczniczej lub środka do demakijażu oczu na miękkim waciku, aby wykonać ten proces. Przytrzymaj oczy z jednej strony i wyciągnij je na zewnątrz, aby uzyskać chwyt podczas przesuwania i wycierania podkładek na oczach, czyszcząc je.
 • Teraz przechodzimy do ust, gdzie otrzymujesz odpowiednie preparaty do usuwania ust, które usuwają wszelkie ślady błyszczyka lub szminki, aby nadać Twoim ustom naturalny blask. Możesz użyć spersonalizowanego środka do demakijażu lub po prostu wody lub olejków eterycznych, aby wykonać zadanie.
 • Teraz, gdy dwie zewnętrzne warstwy są już gotowe, zacznijmy od skóry twarzy, najważniejszej części partii. Na początek osoby o wrażliwej skórze powinny trzymać się chusteczek leczniczych lub bardzo delikatnych łagodzących podrażnienia, powoli przesuwając i wcierając chusteczki po skórze, najpierw czoło, gdy przesuwają się w dół do policzków, zakrywając grzbiet nosa i zagięcia w pobliżu nozdrzy na pozostałe kieszenie zbiorcze. Następnie zakończ proces, usuwając podbródek i ewentualnie przyległy obszar szyi.
 • Zaraz po zakończeniu czyszczenia twarzy użyj środka czyszczącego, aby usunąć ostatnie pozostałości przed użyciem wybranego toniku lub kremu nawilżającego, aby zablokować nawilżenie i miękkość Twojej teraz pozbawionej skóry.

Porady:

jak usunąć makijaż3

Zanim zdecydujesz się na środek do demakijażu, pamiętaj o swoim typie skóry. Jeśli masz skłonność do trądziku, upewnij się, że używasz sprzętu do leczenia trądziku lub skóry wrażliwej i zbadaj, jak usunąć makijaż w domu

Upewnij się, że nakładasz dużo kremu nawilżającego lub kremu na noc, aby zrefundować skórze noc. Jeśli masz skłonność do przetłuszczania się skóry, przed nałożeniem makijażu upewnij się, że kieszenie olejowe są wystarczająco czyste, ponieważ tłusta skóra zatrzymuje wiele uporczywych cząsteczek brudu.

Wskazówki dotyczące naturalnego usuwania makijażu w domu:

1. Olej kokosowy:

Olej kokosowy to skuteczny środek czyszczący, który może zetrzeć uporczywy makijaż minimalnymi pociągnięciami. Nie zawiera chemikaliów i działa cuda na Twoją skórę. W przeciwieństwie do drogeryjnych środków do demakijażu. Olej kokosowy może ukoić i nawilżyć nawet wrażliwą skórę.

Jak używać oleju kokosowego:

 • Weź wacik i namocz go w kilku kroplach oleju kokosowego
 • Okrężnymi ruchami, zaczynając od okolic oczu, delikatnie usuwaj makijaż
 • Po całkowitym zmyciu makijażu zmyj łagodnym środkiem myjącym, a następnie kremem nawilżającym

2. Mleko:

Mleko jest dobre nie tylko dla kości, ale także dla skóry. Działa jako środek rozjaśniający i nawilżający skórę. Jest również dobrym środkiem do demakijażu. Olejki w mleku mogą błyskawicznie zetrzeć makijaż, szczególnie w okolicach wrażliwych, takich jak oczy.

Oto jak używać mleka:

 • Weź wacik i zanurz go w mleku
 • Użyj namoczonej kulki, aby delikatnie pocierać i czyścić ją przy każdym przesunięciu

3. Ogórek:

Chcesz wyglądać fajnie jak ogórek? Ostre letnie słońce oraz ładunek makijażu, który nosiłaś na noc poślubną najlepszej przyjaciółki, mogą wywołać traumę dla Twojej skóry. Nie martw się. Wyjmij ogórek z lodówki i odkryj nowy, fajny sposób na oczyszczenie skóry.

Jak tego użyć:

 • Weź ogórek, obierz i zrób z niego pastę
 • Wymieszaj tę pastę z wybranym olejem, oliwką lub kokosem i nałóż na twarz
 • Użyj miękkiej szmatki lub wacika do czyszczenia twarzy
 • Nie tylko przekonasz się, że Twoja skóra jest wolna od makijażu, ale także odświeży się

4. Miód i soda oczyszczona:

Jeśli jesteś osobą, która lubi naśladować swoją ulubioną gwiazdę Instagrama i eksperymentować z ładowaniem twarzy dziesiątkami produktów, ten środek czyszczący może przyjść Ci z pomocą. Miód i Soda oczyszczona usuwają prawie każdy makijaż.

Jak tego użyć:

 • Weź czystą szmatkę i posmaruj ją miodem
 • Weź szczyptę sody oczyszczonej i dodaj ją do miodu
 • Delikatnie potrzyj ściereczkę na skórze, aby zetrzeć makijaż

5. Para:

Steam to najbardziej ekonomiczny, a zarazem skuteczny sposób na usuwanie makijażu. Otwiera i wnika głęboko w pory, wydobywając ze skóry prawie cały makijaż. Nie potrzebujesz nawet profesjonalnej maszyny parowej, po prostu zagotuj garnek z wodą na kuchence i pozwól parom wykonać swoją pracę.

Jak to zrobić:

 • Nałóż parę na twarz i pozostaw na 5 minut
 • Weź ściereczkę i oczyść pory
 • Nie siedź zbyt blisko pary ani nie przesadzaj z czasem

Końcowe przemyślenia:

Mamy nadzieję, że rozumiesz, jak ważne jest usuwanie makijażu przed snem. To może być ciężki dzień i możesz nie doczekać się pójścia do łóżka, ale spędzenie kilku minut na tym reżimie może zachować młodą i piękną skórę przez wiele lat. Zainfekować, możesz na jakiś czas zatrzymać proces starzenia się skóry. Poświęć trochę czasu, aby wyczyścić makijaż!