Mangalsutra jest cenną i pomyślną ozdobą w hinduskich małżeństwach. Sama biżuteria w czasach starożytnych była wykonana z drogocennej nici sutry, czyli nici zanurzonej w haldi (kurkumie) i wykonanej w kolorze żółtym. Wątek oznacza boginię Shakti, żonę Pana Shivy. Święta nić jest następnie wysadzana koralikami czarnymi koralikami, które są uważane za święte nasiona, które oznaczają Pana Śiwę. Wraz z projektowaniem biżuterii mangalsutra zyskała również nowy wygląd ze stopami złota i srebra.

najnowsze-mangalsutra-wisiorek-projekty

Nowa forma mangalsutry dodała piękne motywy różnych postaci i designerskie zawieszki. Tradycyjne mangalsutry nadal mają wisiorki związane z ich przekonaniami kulturowymi.

Proste i najlepsze wzory wisiorków Mangalsutra ze zdjęciami:

Podczas gdy nowoczesne mangalsutry wyglądają modnie dzięki wysadzanym diamentami i pomysłowym wisiorkom. oto lista 15 pięknych wisiorków mangalsutra w brylantach i złocie.

1. Złoty wisiorek Mangalsutra w kształcie serca w brylantach:

Złota zawieszka Mangalsutra w kształcie serca z diamentem

Wisiorek w kształcie serca wykonany ze złota i srebra, wysadzany białymi diamentami, będzie wyglądał niesamowicie w połączeniu z czarną, wysadzaną koralikami mangalsutrą. Taki designerski wisiorek pasowałby do jednej lub nawet kilku linii mangalsutry.

2. Zawieszka Club Design Encrusted Mangalsutra w kolorze złotym:

Club Design Encrusted Mangalsutra wisiorek w kolorze złotym

Kultura Marathi nie zaakceptowała w dużej mierze nowocześnie zaprojektowanej i fantazyjnie wyglądającej mangalsutry. Dwie monety o kulistym kształcie przypominają boki panny młodej i pana młodego oraz pana Shivę i Maa Shakti. Wisiorki wyglądają podobnie, ale z różnymi wzorami na metalu. Para tych do sfer jest tradycyjnie znana jako „vatis”.

3. Okrągły złoty wisiorek Vati z kwiatowym wzorem:

Okrągła złota zawieszka Vati z kwiatowym wzorem

Marathi z mangalsutry pojawia się również z wisiorkiem zaprojektowanym przez vati. Vati to okrągły wisiorek w kształcie monety z symbolami religijnymi. Nowoczesne vati są również dostępne w wisiorku wysadzanym diamentami. Oto piękna zawieszka vati w kwiatowy wzór.

4. Wisiorek Mangalsutra Peacock Design:

Mangalsutra Wisiorek w kształcie pawia

Bardzo wyjątkowym wzorem i uwielbianym przez prawie wszystkie panie jest pawi wisiorek. Paw to bardzo piękny ptak, który jest kolorowy i piękny w wyglądzie. Motyw pawia również wygląda niesamowicie, czy to w jakiejkolwiek biżuterii. Wisiorek i kolczyki w kształcie pawia są wykonane z ręcznie zaprojektowanego i pokolorowanego diamentami i pracami meenakaari.

5. Wisiorek Mangalsutra rodowany:

Wisiorek Mangalsutra rodowany

Rod to proces chemiczny wykonywany na końcowej biżuterii. Proces ma na celu dodanie srebrzystej poświaty do stopu złota lub innego metalu. Srebrzysty połysk rodu nadaje ozdobie wyjątkowo zwyczajny efekt. Wisiorki z rodu są bardzo zdobione przez ludzi.

6. Mangalsutra z wisiorkiem Lakshmi:

Mangalsutra z wisiorkiem Lakshmi

Rodziny panny młodej i pana młodego na południu Indii pragną, aby mangalsutra była tradycyjnie cenna. Uwielbiają projekty biżuterii, w których bóstwa boga i bogini są odciśnięte na powierzchni biżuterii. Wisiorki Mangalsutra mają również zaprojektowaną boginię lakshmi. Wisiorek w kształcie monety z idolem bogini Lakszmi jest powszechnym wzorem widzianym na mangalsutrze.

7. Projekt wisiorka Loop Mangalsutra:

Loop Mangalsutra wisiorek projekt

Wisiorek mangalsutra z pętlą jest jednak inny, taki, który przechodzi przez tradycyjne znaczenie wisiorków związanych z wiarą duchową. Marathi wiara w dwa motywy w kształcie kulistych monet, które odnoszą się do panny młodej i pana młodego, została zaprojektowana w tym samym kształcie, ale wykonana z diamentów na platynie lub białym złocie.

8. Znakomity wisiorek z wazonem:

Wykwintny projekt wazonu Pendan

Projekt w kształcie wazonu jest jednym z najczęstszych złotych wisiorków używanych w mangalsutrze. Dwustronne haczyki służą do przymocowania zawieszki do łańcuszków mangalsutra wykonanych z czarnych koralików. Takie zawieszki występują również w innych kształtach jak listek, serce, prostokąt, okrągły i wiele innych. Niezwykłą różnicą jest tylko użyte na nim rzemiosło. Może to być samozaprojektowanie ze złota, klejnoty w ułożeniu, dzieło meenakaari lub jakakolwiek inna.

9. Wisiorek ze szmaragdowymi ćwiekami Mangalsutra:

Wisiorek ze szmaragdowymi ćwiekami Mangalsutra

Innymi bardzo lubianymi wisiorkami są te z drogocennymi klejnotami wysadzanymi złotem i ozdobionymi bardziej kontrastowymi diamentami. Takie wisiorki nosi się również z prostymi złotymi łańcuszkami. W połączeniu z podobnymi kolczykami zestaw wygląda niesamowicie na twarzy panny młodej.

10. Trzyczęściowy wisiorek Mangalsutra:

Trzyczęściowy wisiorek Mangalsutra

Nabywcy ozdabiają bardzo modny i niepowtarzalny wzór wisiorka bardzo przypominającego część łańcuszka. Dołączony jest czarny łańcuszek z koralików zakończony kroplą lub motywem pasującym do głównego wisiorka. Łańcuszek jest następnie wkładany z obu stron głównego breloka i łączy się z nim, czyniąc go nieelastycznym. Tutaj wisior ma kształt serca i jest obrabiany pod rodem.

11. Projekt wisiorka winogronowego dla Mangalsutry:

Winogronowy wisiorek projekt dla Mangalsutra

Wyjątkowy wisiorek wykonany z czarnych koralików mangalsutry. Czarne paciorki są połączone razem tworząc pętlę i zahaczone lub przymocowane do łańcuchów mangalsutry. Pętla wygląda jak wiszące winogrona. Można go nosić jak prosty złoty łańcuszek z kompletem wisiorka i podobnych kolczyków.

12. Okrągły Solitaire AD Kamienny pojedynczy wisiorek Mangalsutra:

Okrągły Solitaire AD Kamienny Pojedynczy Wisiorek Mangalsutra

Zdobi blask diamentowego kamienia AD. Wisiorki wykonane z AD Diamonds zawsze przykuwają uwagę. Prosty jeden duży diament AD wysadzany złotym wisiorkiem może zrobić wszystko, czego potrzebujemy, aby upiększyć mangalsutrę.

13. Fantazyjny okrągły złoty wisiorek Mangalsutra z kwiatem i kamieniem:

Fantazyjny okrągły złoty wisiorek Mangalsutra z kwiatem i kamieniem

Fantazyjny okrągły złoty wisiorek jest również jednym z najczęściej używanych złotych zawieszek w mangalsutrze. Okrągły kształt wisiorka zdobią kolorowe kamienie, a czasem nawet perły. Zaprojektowana przez siebie złota powierzchnia jest również konstrukcją takich wisiorków. Ten rodzaj wisiorka zwykle towarzyszy podobnej parze zaprojektowanych kolczyków.

14. Tradycyjny wisiorek Thali Mangalsutra:

Tradycyjny wisiorek Thali Mangalsutra

Oto tradycyjny wisior kongu vellalar thali, zwykle noszony przez damy z południowych Indii. Kultura religijna Tamil Nadu składa się ze społeczności vellalar w wiosce Kongu. Wspólnota ma swój własny sposób zawierania małżeństw. Wisiorek wygląda trochę jak świątynia hinduska, w której widzimy wizerunki boga i bogiń.

15. Karugamani Thali:

Karugamani Thali

Karugamani thali jest również jednym z wzorów wisiorków mangalsutry tradycyjnie używanych w południowych Indiach. Wisiorki są wykonane z prostego cienkiego i płaskiego kawałka złota, który jest przymocowany do żółtej nici znanej jako sutra. Pierwotny sposób, w jaki starożytni wprowadzili mangalsutrę.

Wisiorki w biżuterii na szyi są jak obowiązkowa. Bez wisiorków ozdoba wygląda na niedokończoną. Mangalsutra ma tak wiele designerskich wisiorków, które można do niego przyczepić. Połączenie czarnych koralików z piękną zawieszką potęguje połysk biżuterii. Od starożytnych tradycyjnych czasów po współczesny świat mody, wisiorki mangalsutra dają szeroką gamę wzorów.