Mangalsutra to symbol, wspomnienie, że panna młoda dostaje na całe życie, to cenna obietnica złożona sobie nawzajem przez pannę młodą. W starożytności mangalsutra oznaczała nić zrobioną na żółto z przeszytymi kurkumą i czarnymi koralikami. Prosty, ale wymowny rytuał złożenia obietnicy, że panna młoda jest na zawsze panem młodym i że mangalsutra da pewność dobrego samopoczucia pana młodego.

Tak jak chrześcijanie przywiązują znaczenie do pierścieni, tak samo jest z mangalsutrą w religii hinduskiej. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wzorów mangalsutry, ale wybór małego wzoru mangalsutry jest dobrą opcją, a nie dużym zgodnie z obecnym trendem.

Wzory małych rozmiarów Mangalsutra:

Dziś mangalsutra jest dostępna w wielu wzorach, które zostały zaprojektowane tak, aby ich noszenie było wygodne. Przedstawiamy 15 małych wzorów mangalsutry w kolorze złotym, srebrnym i diamentowym dla wybranych przez Ciebie kobiet.

1. Mały diamentowy wisiorek Mangalsutra:

Mały diamentowy wisiorek Mangalsutra

Mangalsutry powstawały długo w latach 60-tych i 70-tych, ale potem pojawił się nowy trend krótkich mangalsutrów. Panie pokochały nowy wygląd mangalsutry, ponieważ noszenie lekkiej mangalsutry w codziennym życiu stało się wygodne. Prosty łańcuszek składający się z jednej lub dwóch linii przymocowanych do uroczego małego wisiorka jest najlepszy w codziennym życiu.

2. Mała pojedyncza mangalsutra Vati:

Mała pojedyncza vati Mangalsutra

Dzisiejsze pokolenie naprawdę wierzy w prostotę. Wcześniej mężczyźni preferowali długie, grube mangalsutry dla swojej żony, co w pewnym sensie świadczyło o ich bogactwie. Ale dziś bogaty w design, złoty wisiorek z prawdziwymi diamentami lub diamentami daje fantastyczny wygląd, aby się pochwalić. Ten mały wzór mangalsutry jest świadectwem prostoty kobiet takich jak dzisiaj.

3. Krótka Mangalsutra z różowym kamieniem szlachetnym:

Krótka Mangalsutra z różowym kamieniem szlachetnym

Łańcuszki Mangalsutra są pięknie wykonane przez dodanie złotej pracy pomiędzy dwoma łańcuszkami z czarnych koralików utkanych ze złota. Połączenie złotego wzoru i czarnej części koralików prezentuje się niesamowicie. Atrakcyjny jest również piękny okrągły i mały złoty wisiorek mangalsutra z wysadzanymi różowymi diamentami, który wisi w środku. Ten styl jest klasyczny i tradycyjny.

4. Ganthan krótka Mangalsutra:

Ganthan Krótki Mangalsutra

Mangalsutra w formie naszyjnika cieszy się dużym zainteresowaniem wśród panien młodych. Nie można go nosić na co dzień, ale na ceremonii ślubnej na pewno będzie podziwiany przez wszystkich. Tutaj czarne koraliki są pięknie splecione ze złotem, tworząc wzór przypominający talerz. Środek ozdobiony jest diamentami wysadzanymi motywem złotego serca, z wiszącymi ponownie czarnymi koralikami. Łańcuszek jest prosty i jest najczęściej wybieraną małą mangalsutrą.

5. 15-calowa mała Mangalsutra z wiszącą emalią wiszącą:

15 cali Mała Mangalsutra z wiszącą emalią wiszącą

Mangalsutra z prawie połową jej części wykonaną ze złota i rzadkich czarnych koralików pomiędzy łańcuszkami to również jeden z najbardziej podziwianych wzorów. Tutaj mangalsutra jest zaprojektowana z piękną emalią wiszącą, która przypomina kulę z czarnymi kropkami i jest najnowszym preferowanym stylem.

6. Pojedyncza linia Mangalsutra z zawieszką przypominającą kroplę:

Pojedyncza linia Mangalsutra z zawieszką przypominającą kroplę

Ten mały wzór mangalsutry ma czarne koraliki przymocowane do ornamentu. Dzisiaj ludzie używają czarnych przedmiotów zamiast koralików, dzięki czemu nadają im wygląd mangalsutry. Tutaj długie szklane koraliki w kształcie prostokąta są używane do oznaczenia znaczenia czarnych koralików. Czarne koraliki są przymocowane do złotych pierścieni, a na końcu piękny kształt dzwonka opadająca na emalię, która wygląda wyjątkowo.

7. Delikatna pojedyncza linia Mangalsutra z kwiatowym wisiorkiem:

Delikatna Mangalsutra Pojedyncza Linia Z Kwiatowym Wisiorem

Bardzo lekki i delikatny wygląd jest zdecydowanie godny podziwu. Pracujące panie, które muszą nosić mangalsutrę, z chęcią nosiłyby taki projekt w godzinach pracy. Jednorzędowy czarny łańcuszek z koralików z prostym i trzeźwo wyglądającym wisiorkiem będzie pasował do każdego stroju podczas pracy. Ma to na celu sprawienie, by wyglądało to prosto i atrakcyjnie.

8. Lekkie czarne koraliki Mangalsutra:

Lekkie czarne koraliki Mangalsutra

Lekka mangalsutra to nowy fajny produkt. Łańcuszek z podwójną linią z kombinacją złotych i czarnych koralików na przemian wygląda uroczo. Tutaj pośrodku znajduje się kolorowy wisiorek z koralików, który nadaje tradycyjny wygląd.

9. Krótki naszyjnik z czarnych koralików Mangalsutra:

Krótki naszyjnik z czarnych koralików Mangalsutra

Naszyjniki z mangalsutry są wyjątkowo zaprojektowane z dodatkiem czarnych koralików. Drobne czarne koraliki zawiązane w ilości złota są wiązane razem w jeden pojedynczy koralik, a następnie przyczepiane do białych pereł to takie cudowne połączenie białego złota i czerni. A dopasowana para kolczyków to wszystko, co chcemy mieć podczas tej uroczystości.

10. Krótka projektantka rodu Mangalsutra:

Krótkie Rod Designer Mangalsutra

Rod jest pierwiastkiem chemicznym powszechnie używanym w dzisiejszym projektowaniu biżuterii. Stop metalicznego rodu jest pokryty platyną lub białym złotem, aby nadać ornamentowi srebrzysty wygląd. Wzory z rodowanym wyglądem są bardzo lubiane i podziwiane w modzie jubilerskiej. Ten kawałek jest inspirowany prostotą i wyróżnia się wśród małych łańcuszków mangalsutra.

11. Modna krótka zaprojektowana Mangalsutra:

Modna krótka zaprojektowana Mangalsutra

Jeśli szukasz małych złotych wzorów mangalsutry, może to być dla Ciebie odpowiednie. Jest to tradycyjna mangalsutra Maharashtra, w której centrum znajdują się dwie kuliste monety. Krótka dwurzędowa mangalsutra ze złotego łańcuszka i czarnej linii koralików nadaje biżuterii tradycyjny wygląd, a także krótką i lżejszą. Tutaj czarne koraliki są polerowane okrągłe przymocowane do złotego łańcuszka i pięknego kawałka złotego łańcuszka artystycznego trzymanego na końcach.

12. Przyciągająca wzrok krótka Mangalsutra:

Przyciągająca wzrok krótka Mangalsutra

Naszyjnik z łańcuszkiem wygląda uroczo w postaci mangalsutry. Południowi rzemieślnicy jubilerscy wprowadzili różne wzory w taki wzór naszyjników obsługujących część mangalsutry. Złoty łańcuszek ze złotymi kuleczkami i na środku motyw w kształcie dzwonka, łączący wiązkę maleńkich czarnych łańcuszków z koralików, to po prostu wspaniały wzór, którego nie można pominąć. Ta może być trochę ciężka, ale mimo to jest piękną małą mangalsutrą.

13. Steps Chain Black Beads Mangalsutra:

Kroki Łańcuch Czarne Koraliki Mangalsutra

Projektowanie biżuterii w dzisiejszych czasach wcale nie jest małym biznesem. Wzory, które można znaleźć przy produkcji biżuterii, składają się z różnych wzorów. Oto wzór łańcuszka ze złotymi koralikami i czarnymi koralikami połączonymi artystycznie, tworząc wzór schodka tworzący krótką mangalsutrę. Ten mały wzór mangalsutry będzie pasował do każdego stroju, na każdy dzień.

14. Krótki naszyjnik Mangalsutra:

Krótki naszyjnik Mangalsutra

Mangalsutra z trzema łańcuszkami i złotymi dodatkami pomiędzy nimi nadaje im ciężki wygląd. Mangalsutra z trzema czarnymi złotymi łańcuszkami z koralikami jest najczęściej noszona w tradycyjnych funkcjach. Wypróbuj tę tradycyjną małą mangalsutrę w kolorze złotym dla odmiany.

15. Filigranowa praca Mangalsutra:

Filigranowa praca Mangalsutra

Filigranowa praca jest prawie wykorzystywana przy tworzeniu projektów biżuterii. Praca wygląda bardzo uroczo. Mangalsutra tutaj została zaprojektowana z łańcuchem skręconym i wykonanym w filigranowej grafice. Został zaprojektowany tak, aby był prosty i krótki. Jeśli szukasz małej mangalsutry w kolorze złotym to możesz spróbować tego.

Mangalsutra pomyślna ozdoba służąca znaczeniu miłości i wspólnoty męża i żony została zaakceptowana od lat. Małe projekty mangalsutry zostały przekształcone w inną formę, biorąc pod uwagę współczesne kobiety oraz ich pracę i stroje. Rzeczywiście projekty są w najlepszej formie. Żółta nić, która ma chronić parę przed złymi widokami, została zastąpiona żółtym złotem, a czasem nawet srebrem, białym złotem i platyną. Ale czarne paciorki są zawsze używane w tworzeniu mangalsutry. Bardziej niż projekt, to wartość kulturowa i znaczenie, które niosą, dodają mu uroku.