Mangalsutra to cenna obietnica między panną młodą a panem młodym. Jest to prosta, ale wymowna tradycja małżeństwa hinduskiego. Mówi, że panna młoda jest wiecznie młodymi. Mangalsutra pokazać dobre samopoczucie pana młodego. Mangalsutra to piękne wspomnienie małżeństwa zawierające miłosne emocje pana młodego do panny młodej. Projekt mangalsutry powinien być prosty i elegancki, aby kobieta mogła nosić ją codziennie. Przypomina o jej miłości i uczciwości wobec pana młodego. Ma to duże znaczenie w życiu panny młodej.

proste wzory mangalsutry

Mangalsutra to mieszanka łańcuszka i czarnych koralików z czasami ozdobnym wisiorkiem. Jeśli są tam pasujące kolczyki, staje się kompletnym naszyjnikiem. Poprawia ogólny wygląd zamężnych kobiet.

Piękne i stylowe proste wzory Mangalsutra dla kobiet w trendzie:

Przyjrzyjmy się 9 najlepszym prostym wzorom mangalsutry.

1. Proste wzory Mangalsutra z wiszącym wisiorkiem:

Proste wzory Mangalsutra z wiszącym wisiorkiem

Jest to stylowy łańcuszek mangalsutra w kolorze złotym z czarnymi koralikami. Wisząca zawieszka wygląda, jakby Jhumar wisiał na dachu. Ta prosta złota mangalsutra posiada delikatną fakturę. Pod wisiorkiem zawieszone są sznurki z małymi czarnymi i złotymi koralikami.

2. Delikatna Mangalsutra jednowierszowa:

Delikatna jednowierszowa Mangalsutra

Jest to prosty wzór mangalsutry z pojedynczą linią małych czarnych koralików. Ma dwie różowe migoczące kulki połączone ze sobą. Pomiędzy tymi różowymi kulkami jest połączony haczyk, na którym wisi piękny diamentowy wisiorek. Jest to proste do noszenia na co dzień.

3. Prosta Mangalsutra z diamentowym wisiorkiem:

Prosta Mangalsutra z diamentowym wisiorkiem

Jest to prosta konstrukcja mangalsutra z dwoma diamentowymi wisiorkami. Łańcuszek posiada ogniwo ze średniej wielkości czarnych koralików. Wisior składa się z jednego dużego i jednego małego diamentu z trzema otwartymi kołami. Nad dużym diamentem są dwa koła, a jedno koło znajduje się pomiędzy dwoma diamentami.

4. Podwójna prosta Mangalsutra Vati:

Podwójna Prosta Mangalsutra Wati

To maharasztriański prosty wzór mangalsutry. Posiada podwójny łańcuszek i podwójną zawieszkę vati. Dwie złote vati zawieszone są pod małymi czterema złotymi monetami. Ten wzór jest popularny w stanie Maharashtra. Ta vati jest niesamowicie ozdobiona podszewką.

5. Mangalsutra jednowierszowa z kamieniem szlachetnym:

Mangalsutra jednowierszowa z kamieniem szlachetnym

Ta złota mangalsutra prosta konstrukcja ma kamień na motywie pawia. Do czarnego łańcuszka z koralikami dołączona jest zdumiewająca zawieszka w kształcie pawia. Ten paw jest ozdobiony białym diamentem, a pod wisiorkiem wisi różowy kamień w kształcie gruszki.

6. Mango Motif Proste wzory Mangalsutra:

Motyw Mango Proste wzory Mangalsutra

Ten prosty wzór mangalsutry jest soczysty z motywem mango. Jest piękny złoty łańcuszek z linią czarnych koralików w pewnym odstępie. Motyw odwróconego mango w kolorze złotym z rzędem małych złotych kulek przymocowanych nad motywem. Na motywie wiszą trzy czarne koraliki.

7. Modna Mangalsutra z pawimi piórami:

Modna Mangalsutra z pawimi piórami

Jest to prosta złota mangalsutra z grubym złotym łańcuszkiem. W każdym przedziale są czarne kule. Jest piękna zawieszka z motywem pawich piór. Kolor piór jest biały z czarnym koralikiem na górze. Na złocie jest bardzo cienka krzywa i wygląda jak prawdziwy paw.

8. Perłowe i złote kulki Mangalsutra:

Perłowe i złote kulki Mangalsutra

Jest to zdumiewający projekt mangalsutry z pojedynczym czarnym łańcuszkiem z koralików. Na przemian są trzy zielone perły i dwie złote kulki. To połączenie złota i zielonej perły jest wyjątkowe i zapewnia wysoki standard wyglądu. Te perełki mają migoczące cechy.

9. Po prostu klasyczna złota Mangalsutra:

Po prostu klasyczna złota Mangalsutra

Ta mangalsutra ma klasyczny złoty wzór, jak dwa złote kije spotykają się ze sobą. Ten prosty wzór mangalsutry w kolorze złotym ma wzór w kształcie łezki w kolorze złotym i jest pokryty srebrnym kółkiem. Jest ozdobiony lśniącym złotem.

10. Prosta Mangalsutra z czarnymi koralikami:

Prosta Mangalsutra z czarnymi koralikami

To proste wzory mangalsutry z czarnymi koralikami. Cały łańcuszek posiada sznur z czarnych koralików. W pewnym odstępie czasu pojawiają się duże czarne kule. Jest to nieskomplikowany wzór mangalsutry z czarną kulą. Czarna kula otrzymuje wsparcie ze złota. Czarna kula ma efekt promieniujący.

11. Wisiorek z różą Prosta Mangalsutra:

Zawieszka z różą prosta Mangalsutra

Ta prosta konstrukcja mangalsutra jest w jednowarstwowym czarnym łańcuszku z koralikami. Wisior składa się z dwóch grubych złotych sztyftów. Ten sztyft jest połączony z zawieszką z różowego diamentu. Różę zdobi biały diament. Te różowe diamenty migoczą jak gwiazda. Wisiorek z różą rozprzestrzenia swój zapach.

12. Wisiorek Laxmi Mangalsutra:

Laxmi Wisiorek Mangalsutra

Jest to dwuwarstwowy łańcuszek z drobnych czarnych koralików z wisiorkiem Bogini Laxmi. Wisiorek ze złotej monety z wizerunkiem Bogini Laxmi. Opiera się na motywie religijnym, a po obu stronach wisiora znajdują się dwa czerwone pręty. Ten wisiorek ma szukać błogosławieństwa bogini Laxmi.

13. Jednowarstwowa perłowa Mangalsutra:

Jednowarstwowa perła Mangalsutra

To bardzo miękki wzór mangalsutry. Ten prosty wzór złotej mangalsutry ma trzy perły w rzędzie. Pomiędzy każdą perłą znajduje się złoty krążek z wytłoczonym diamentem. Łańcuszek jest w jednej linii z czarnymi koralikami. Projekt zyskuje sławę dzięki tym ultra miękkim perełkom.

14. Wisiorek z czarnym kwiatem Mangalsutra:

Wisiorek z czarnym kwiatem Mangalsutra

Jest to dwuwarstwowa mangalsutra o prostej konstrukcji z trzema czarnymi kwiatami. Jest mały zakrzywiony patyczek ozdobiony czarnym rombem. Poniżej tego sztyftu znajdują się dwa koła z wytłoczonym białym i czarnym rombem, a nad nim jeszcze jeden okrągły z czarnym i białym rombem.

15. Prosta Mangalsutra z białego i żółtego złota:

Prosta Mangalsutra z białego i żółtego złota

To arcydzieło w złotej mangalsutrze. Z jednej strony znajduje się sztyft z białego złota, z drugiej sztyft z żółtego złota. Z każdym sztyftem znajduje się mieniąca się diamentowa gwiazda. Tym patyczkom nadano ładny kształt. To po prostu designerski kawałek.

Proste wzory mangalsutry są obecnie bardzo popularne, ponieważ można je regularnie nosić. Nawet pracujące kobiety mogą nosić takie projekty bez żadnych kłopotów. Obecnie panuje trend, że panna młoda wybiera własny projekt mangalsutry. Wcześniej jej teść wybierał bardzo tradycyjne wzornictwo. Ale teraz panna młoda może swobodnie wybrać swój projekt mangalsutry. Zamiast dużego etnicznego wzoru, w mangalsutrze bardziej rozpowszechnione są delikatne wzory. Nie będzie się bała nawet kradzieży i może poruszać się wszędzie bez napięcia.