„Mangalsutra” w dosłownym tłumaczeniu oznacza „pomyślną nić”. Mangalsutra ma bardzo duże znaczenie w tradycji i kulturze hinduskiej. Jest to biżuteria, być może najważniejsza, która oznacza małżeństwo kobiety. Jest to odpowiednik „obrączki ślubnej” w kulturze zachodniej. Najważniejszymi częściami mangalsutry są czarne koraliki na złotym łańcuszku z zawieszką pośrodku. Mają one różne znaczenie i znaczenie w różnych kulturach tworzących Indie. Na pewno najprostsze z Mangalsutr mają te trzy części.

Tradycyjne i atrakcyjne wzory Big Mangalsutra w kolorze złotym:

Obecnie w Mangalsutrze, w branży jubilerskiej, pojawiło się wiele projektów. Oto 9 najlepszych dużych wzorów mangalsutry w kolorze złotym, które obecnie zyskują na popularności.

1. Tradycyjna marathi Mangalsutra:

Tradycyjna marathi Mangalsutra

Jest to misternie wzorzysta mangalsutra meenakari, która tylko dodaje uroku, gdy jest noszona na tradycyjnym stroju maharasztryńskim, takim jak paithani lub nauvari sarees. Duże wzory mangalsutry w kolorze złotym przywodzą na myśl dawne czasy, a także pięknie współczesne.

2. Mangalsutra Design z czterema łańcuchami:

Mangalsutra Design z czterema łańcuchami

Ten duży wzór mangalsutry z czterema łańcuszkami to nowy trend, który wygląda pięknie, jednocześnie oszczędzając kłopotów z noszeniem innej biżuterii. Jest tak wypełniający i satysfakcjonujący na szyi, że nie będziesz chciał nosić żadnego innego naszyjnika!

3. Andhra Mangalsutra Putelu:

Andhra Mangalsutra Pustelu

Jest to tradycyjny duży projekt mangalsutry Andhra. Koraliki koralowe mają w tej kulturze szczególne znaczenie, symbolizując życie i miłość kobiety do męża. To misternie wzorzysta biżuteria, którą każda kobieta chciałaby mieć na własność.

4. Tamilski tradycyjny projekt Mangalsutry:

Tamilski tradycyjny projekt Mangalsutry

Czarne lub koralowe koraliki w mangalsutrze kultury tamilskiej nie mają tak dużego znaczenia jak wisiorek. Jest to tradycyjny tamilski wzór Mangalsutry ze złota, który pokazuje sivalingam-lakshmi-kasu w thali, który jest znaczącym boskim awatarem dobrego małżeństwa. Ten wzór mangalsutry z litego złota jest naprawdę jedyną ozdobą, jakiej może potrzebować kobieta.

5. Tradycyjny projekt Mangalsutry w języku telugu:

Tradycyjny projekt Mangalsutry w języku telugu

Tradycyjny duży wzór mangalsutry w języku telugu to kawałek misternie zaprojektowanego wisiorka z boskim awatarem lub znaczącym „murti” na nim, z potrójnym złotym łańcuchem tkanym wokół niego z czarnymi lub koralowymi koralikami w regularnych odstępach. Ten to kolejny kawałek, który zdecydowanie trzeba mieć.

6. Projekt Wati w Mangalsutrze:

Wati Design w Mangalsutra

Wzór „wati” lub „katori” w mangalsutrze składa się ze złotego łańcuszka z czarnymi lub koralowymi koralikami z zawieszką, która wygląda jak dwa okrągłe pojemniki ze złota połączone razem w jednym rogu. Jest to szczególnie ważny projekt w wielu kulturach, oznaczający kompletność życia małżeńskiego panny młodej.

7. Współczesny złoty i diamentowy projekt Mangalsutry:

Współczesny złoty i diamentowy projekt Mangalsutry

Kolejnym nowym trendem w projektach Big Mangalsutra w złocie jest diament i złoty. Podczas gdy łańcuszek tradycyjny pojedynczy lub potrójny z czarnymi koralikami lub koralowymi koralikami, wisiorek ma złote i diamentowe wzory przepływające ze sobą, co czyni go najpiękniejszą biżuterią.

8. Wzory podwójnego złotego łańcucha Mangalsutra:

Podwójne złote wzory Mangalsutra

Niektóre nowe duże wzory mangalsutry mają podwójny złoty łańcuszek zamiast pojedynczego z czarnymi koralikami. Konstrukcja podwójnego złotego łańcuszka ma czarne koraliki, ale są one mniej gęste i zaprojektowane tak, aby pokazać gruby podwójny złoty łańcuszek i misterny wisiorek.

9. Północnoindyjskie wzory Mangalsutry:

Północnoindyjskie wzory Mangalsutra

Północnoindyjskie projekty Mangalsutry na ogół skłaniają się bardziej w stronę elementów srebrnych lub diamentowych. Istnieją jednak bardzo piękne wzory ze złota, w których wisior jest dużym złotym misternym wzorem z małymi bombkami wokół głównego talerza. To musi mieć dla każdej kobiety.

Mangalsutra jest prawdopodobnie najważniejszą biżuterią, jaką może posiadać indyjska kobieta. Obecnie istnieje wiele modnych wzorów mangalsutra, jednak najbardziej popularne są duże wzory mangalsutry w kolorze złotym.