Kultura nepalska jest bardzo podobna do kultury indyjskiej. Dotyczy to strojów małżeńskich i ślubnych, które noszą panny młode i zamężne kobiety. Mangalsutra jest bardzo ważna w przypadku zamężnych kobiet, które powinny je nosić na co dzień.

Piękne i stylowe nepalskie wzory Mangalsutra dla kobiet w trendzie:

Spójrzmy na 9 najlepszych nepalskich wzorów mangalsutra.

1. Złota nepalska Mangalsutra:

Złoty Nepalski Mangalsutra

Ta wspaniała biżuteria jest tym, co uwielbiają nosić zamężne kobiety z Nepalu. Jest to ciężki kawałek wykonany z czystego złota. Misterne detale wisiorka ze złota są bardzo atrakcyjne. Złote nitki, które spadają z wisiorka, są idealne, aby wyróżnić mangalsutrę.

2. Czerwone koraliki Mangalsutra:

Czerwone Koraliki Mangalsutra

Jedną z oszałamiających biżuterii dla zamężnych kobiet w Nepalu jest ta mangalsutra z czerwonych koralików, którą nosi się długo. Przyciągające wzrok czerwone koraliki są bardzo pomyślne, a złote wstawki są misternie wykonane. Wisiorek jest również wykonany ze złota i ma na sobie niektóre z tradycyjnych wzorów.

3. Tilhari Mangalsutra:

Tilhari Mangalsutra

Jest to tradycyjna mangalsutra, która jest fantazyjna i idealna dla młodszego pokolenia. Tilhari mangalsutra składa się z rzędów czerwonych koralików, które są skręcone, tworząc gruby łańcuszek. Centralny wisiorek jest bardzo powszechnym wzorem, który jest wisiorkiem z zapiekaną krawędzią. Kolory użyte w złotym wisiorku pochodzą z kamieni szlachetnych, takich jak koral i szmaragd.

4. Zielona Tilhari Mangalsutra:

Zielona Tilhari Mangalsutra

Oprócz tradycyjnych czerwonych koralików, które są używane do robienia mangalsutry, jest to zielone koraliki Tilhari. Koraliki są narzucane na nitki w rzędach, a następnie wiązka jest łączona i skręcana, tworząc grubą mangalsutrę. Zawieszka w tym przypadku wykonana jest wyłącznie ze złotych koralików. Złote koraliki są misternie rzeźbione z wzorami.

5. Granat Mangalsutra:

Granat Mangalsutra

Ta szczególna mangalsutra, którą noszą nepalskie kobiety, ma tradycyjne czarne koraliki i złote oprawy. Różnica polega na zawieszce wykonanej ze złota. Złota płyta jest wysadzana kamieniami granatu o okrągłym kształcie. Tworzy wzór kwiatowy z pięcioma kolejnymi kamieniami granatu na każdym końcu w linii.

6. Jantar Mala Mangalsutra:

Jantar Mala Mangalsutra

Nepalskie projekty mangalsutry mają tę niesamowitą biżuterię, którą zwykle nosi się na weselach. To wspaniałe arcydzieło jest idealne dla panny młodej i jest wykonane z pomyślnych czerwonych koralików, które są połączone ze złotymi koralikami pomiędzy nimi. Oszałamiający wisiorek przyciąga wzrok, a kwadratowy kształt wisiorka jest bardzo tradycyjny.

7. Kilka kamieni Mangalsutra:

Kilka kamieni Mangalsutra

Tradycyjne złote nepalskie wzory mangalsutry można wykorzystać na kilka różnych sposobów. Złota zawieszka pośrodku jest bardzo ważna, a jej misterny design jest bardzo ważny. Ta szczególna mangalsutra jest wykonana z kilku kolorowych kamieni, takich jak koraliki połączone ze sobą, tworząc główny łańcuch. Kolorowy łańcuszek dodaje charakteru tej mangalsutrze.

8. Fuzja Mangalsutra:

Fuzja Mangalsutra

Kultura nepalska dokonała dużego skoku w zakresie mieszania się jej mieszkańców z innymi kulturami i krajami. Ta fuzja mangalsutra jest dowodem na tę mieszankę kulturową. Mangalsutra ma tradycyjny nepalski styl w projektowaniu wisiorka, ale użyte tu koraliki nie są w tradycyjnym kolorze czerwonym lub zielonym. Wisiorek zdobią delikatne diamenty.

9. Thushi Mangalsutra:

Thushi Mangalsutra

Ta oszałamiająca mangalsutra jest idealna dla nepalskiej mężatki. Czarne koraliki pasują do wszystkich, a zawieszka ma typowy nepalski wzór. Wisiorek połączony jest z czarnym łańcuszkiem z koralików za pomocą sznurka z drobnych pereł i złotych koralików. Wisiorek ma pośrodku piękny fioletowy kamień szlachetny. Siedem spiczastych końców wisiorka jest bardzo symboliczne.

Ta lista nepalskich mangalsutr zawiera opcje dla świeżo zamężnych kobiet, a także te do noszenia na specjalne okazje. Mangalsutra fuzyjna jest również jednym z najnowszych dostępnych projektów.