Mangalsutra to sanskryckie słowo pochodzące z Mangala, co oznacza święty. Jest to rodzaj naszyjnika, który jest integralną częścią ślubu. To tożsamość kobiety, która jest mężatką. Mangalsutra to pomyślna nić zawiązana na szyi panny młodej. Jest to łańcuszek z czarnymi koralikami, a czasem także z żółtymi koralikami. W naszej tradycji hinduskiej wierzy się, że Mangalsutra nosi się przez długie życie męża. Chroni życie jej męża. W języku tamilskim Mangalsutra jest znana jako „thaali”.

Piękne i nowe wzory Tamil Mangalsutra dla Tamilskich narzeczonych:

Niech musimy spojrzeć na 9 najlepszych wzorów tamilskich mangalsutry na wesele.

1. Tradycyjna tamilska Mangalsutra:

Tradycyjna tamilska Mangalsutra

Jest to mangalsutra złota tamilska posiadająca tradycyjny wzór. Jest to prosty złoty łańcuszek z zawieszką. Wisiorek ma pięknie wykonany wzór w kolorze złotym. Po obu stronach okrągłego kształtu wizerunek Boga. Pośrodku duży wzór z kwiatkiem pośrodku.

2. Typowa tamilska Mangalsutra:

Typowa tamilska Mangalsutra

Jest to tamilski wzór mangalsutry z wizerunkiem bogini Lakszmi. Na gładkim złotym łańcuszku znajduje się zawieszka z trzema monetami. Na każdej monecie narysowany jest wizerunek Bogini Lakszmi. Łańcuszek jest połączony z zawieszką za pomocą dwóch kółeczek.

3. Misternie rzeźbiona tamilska Mangalsutra:

Misternie rzeźbiona tamilska Mangalsutra

Ta tamilska mangalsutra ma łańcuszek z czarnymi koralikami. Wisior ma misternie wyrzeźbione wzory. Bardzo piękna okrągła zawieszka ma tak hipnotyzujący design. Na środku zawieszki wzór przedstawiający promienie słońca. Jest to zacieniony żółty kolor.

4. Potrójny łańcuch tamilski Mangalsutra:

Potrójny łańcuch tamilski Mangalsutra

Jest to tamilska mangalsutra z trzema rodzajami łańcuszków ze srebrnych, złotych i czarnych koralików. Posiada specjalną zawieszkę. W nim tworzone są linie złota. W środku zawieszki znajduje się kwiat o miedzianym kolorze pokryty otwartym złotym wzorem. To najlepsze wzory tamilskich mangalsutry.

5. Elegancka tamilska Mangalsutra:

Elegancki Tamil Mangalsutra

Jest to dwułańcuchowa tamilska mangalsutra o eleganckim wyglądzie. Jest cienki złoty łańcuszek czerwono-zielona kulka. Pomiędzy nimi zawieszka z czterema dużymi złotymi kulkami. Pomiędzy czterema kulami wiszą dwie złote kule wysadzane czerwonymi kamieniami.

6. Najnowsza złota tamilska Mangalsutra:

Najnowsza złota tamilska Mangalsutra

Jest to najnowszy projekt w tamilskiej złotej mangalsutrze z kombinacją podwójnych łańcuszków, czarnych i złotych koralików i diamentów. Wisiorek z kulkami wyrzeźbionymi w brylantach. Pomiędzy nimi jest czarna kula. Z tym wisiorkiem wiszą dwie złote monety.

7. Tamil Mangalsutra z jednostronnym wisiorkiem:

Tamil Mangalsutra z jednostronnym wisiorkiem

Jest to tamilska mangalsutra ze złotym łańcuszkiem. Po jednej stronie znajduje się wisiorek wysadzany diamentami. Jest prosty i również wygląda wyjątkowo. Na wisiorku jest bardzo mały diament. Ten rzadki wzór złotej mangalsutry przyciąga uwagę ludzi, a także jest niezwykły.

8. Złota Moneta Tamil Mangalsutra:

Złota Moneta Tamil Mangalsutra

To po prostu wspaniała tamilska mangalsutra z dwiema złotymi monetami. Jest tam nić w kolorze złotym, przypominająca łańcuszek, zrobiona z kurkumy. Na środku wiszą dwie małe złote monety. Ta kurkuma rozświetli Twój dekolt. To sprawi, że będziesz wyglądać niesamowicie.

9. Tamil Mangalsutra z Bogiem & Obraz bogini:

Tamil Mangalsutra z Bogiem & Obraz bogini

Ten tamilski wzór mangalsutry jest religijny. Na wisiorku widnieje wizerunek Pana Śiwy i Bogini Parwati. Łańcuszek ma nowy wzór. Wygląda na to, że złote koraliki są nakładane na siebie, tworząc łańcuszek. Uważa się, że Bóg zawsze będzie błogosławił jej męża.

Tamilskie mangalsutry są najczęściej widziane ze złotą nicią. Definiuje Sutrę, czyli nić. Istnieje przekonanie, że ta pomyślna nić łączy parę młodych w związek na całe życie. Ta nić kurkumy jest uważana za świętą w południowych Indiach. Posiadają prostą nitkę z religijnymi zawieszkami. Prawie wszystkie zawieszki mangalsutry posiadają wizerunki Bogini.