Mangalsutra to pomyślna nić, którą noszą hinduskie panny młode. Jest to jeden z rytuałów małżeńskich, w których pan młody wiąże mangalsutrę na szyi panny młodej, znany jako Mangalam Kalyanam. Mangalsutra jest noszona przez panny młode przez długie życie męża. Tradycyjnie mangalsutra była wykonywana za pomocą prostej nici w haldi. Jednak wraz ze zmianą na rynku biżuterii mangalsutry są teraz dostępne również w złocie i srebrze.

Najpiękniejsze srebrne wzory Mangalsutra dla kobiet w modzie:

Oto kilka niesamowitych projektów srebrnych wzorów mangalsutra, które wywołałyby chęć posiadania w swojej kolekcji.

1. Kamień szlachetny Mangalsutra srebrna:

Kamień szlachetny Srebrny Mangalsutra

Mangalsutra wykonana ze srebra ma tutaj zakrzywiony wzór, który w środku posiada kamień szlachetny w kształcie oka. Aby uczynić go bardziej uroczym, trzy diamenty są również przymocowane poniżej i nad kamieniem szlachetnym. Z pojedynczym czarno-srebrnym łańcuszkiem z koralików, noszony jest na sukienkach.

2. Srebrna Mangalsutra Ganga Jamuna:

Ganga Jamuna Srebrna Mangalsutra

Ganga Jamuna jest obecnie bardzo modna. Srebrny złoty wzór mangalsutra ma srebrną zawieszkę wysadzaną diamentami, a boczne krzywizny mają złoty akcent. Łańcuszek jest również wykonany z czarnej perły i złotych pereł, aby uzyskać inny wygląd.

3. Prosta srebrna Mangalsutra:

Prosta srebrna Mangalsutra

Najprostszy wzór w srebrnym łańcuszku mangalsutra jest szeroko noszony przez kobiety w casualach i etnicznych. Srebrny łańcuszek ma w pewnym odstępie czarne koraliki. Projekt inspirowany jest srebrnymi łańcuszkami. Aby połączyć ze sobą czarne koraliki, umieszcza się pomiędzy nimi srebrny koralik.

4. Srebrna Mangalsutra Księżyca:

Srebrna Mangalsutra Księżyca

Połączenie diamentów off moon i wysadzanych diamentami jest nadane srebrnym wzorom mangalsutra. Pojedynczy łańcuszek z czarnych koralików jest połączony z zawieszką w kształcie księżyca. Księżyc jest następnie ozdobiony diamentami, aby nadać mu designerski wygląd.

5. Krzywe srebrne wzory Mangalsutra:

Zakrzywione srebrne wzory Mangalsutra

Zainspirowane wzorami mehendi, krzywe srebrne wisiorki mangalsutra zaprojektowane z niewielką pracą. Srebrne gałązki mają diamentowe mocowanie, które określa się jako krople rosy i liście. Wisiorek ma również na końcu wysadzany diamentami wzór łzy.

6. Czarny kwiat srebrna Mangalsutra:

Czarny Kwiat Srebrny Mangalsutra

Srebro Mangalsutra z odrobiną czarnych klejnotów wygląda bardziej artystycznie. Srebrny wisiorek wysadzany diamentami ma dodatkowo czarny kwiatek z czerwonym kamieniem pośrodku. Wisiorek ma podwójny sznurek mangalsutry dla innego wyglądu.

7. Poręczna srebrna Mangalsutra:

Poręczna srebrna Mangalsutra

Poręczna mangalsutra w kolorze srebrnym jest powszechnie akceptowana przez kobiety, które uwielbiają nosić designerskie dodatki. Mangalsutra ma podwójny czarny sznurek o prostym wyglądzie. Projekt ma ponadto mały srebrny okrągły wisiorek, który jest wysadzany białymi diamentami i czarnym diamentem pośrodku.

8. Muszla srebrna Mangalsutra:

Muszla srebrna Mangalsutra

Wzory Mangalsutra w kolorze srebrnym otrzymują nowy skręcony wzór, inspirowany wzorem muszli. Podwójny sznurek w czarnych koralikach ma srebrną zawieszkę wysadzaną diamentami i perłą. Wygląda fascynująco z podobnymi kolczykami projektowymi.

9. Sun Pendant Silver Mangalsutra Design:

Srebrna zawieszka słońce Mangalsutra Design

Wzór mangalsutry z wisiorkiem ze słońcem jest powszechnie noszony w południowej części Indii. To wzór o pobożnym znaczeniu. Mangalsutra wykonana jest zarówno ze złota, jak i srebra. Wisior wykonany jest z promieni srebrnych i złotych w brylantach, poniżej wisi łezka.

Srebrna mangalsutra symbolizuje ozdobną, pełną wdzięku, elegancję i wiele więcej. Stąd srebrna mangalsutra definiuje kobiecą energię, czystość, wizję, siłę, przejrzystość i wiele więcej. Srebrne wzory mangalsutry są szeroko sprzedawane, ponieważ dają czarujący wygląd w połączeniu z diamentami. Kolejną zaletą srebrnej mangalsutry jest to, że wisiorek może uzyskać dowolny wzór z dokładnością.