Zgodnie z mitologią hinduską indyjskie panie żółta nić lub złoty łańcuch lub czarne koraliki Łańcuch jako Mangalsutra, który reprezentuje znak, że jest mężatką. Aby stworzyć Mangalsutrę w prosty, ale mocny sposób, który można nosić na co dzień, projektanci wprowadzili Mangalsutrę z czarnymi koralikami, która jest tradycyjnie noszona w południowej części stanu, jak Andhra i Karnataka oraz w północnej części Indii.

Złota część łańcucha reprezentuje Pana Shakti, a czarny koralik reprezentuje Pana Shivę. Z tą myślą w tym artykule wymieniono Top 9 czarnych koralików mangalsutra.

Piękne i atrakcyjne czarne koraliki Mangalsutra wzory dla kobiet w trendzie:

Oto najlepsze czarne koraliki Mangalsutra Designs.

1. Dwuniciowy zwykły czarny łańcuszek z koralików ze złotą zawieszką:

Dwuniciowy zwykły czarny łańcuszek z koralików ze złotą zawieszką

Dwa pasma czarnych koralików symbolizują Pana Śiwę i Śakti. Środkowy wisiorek, który może być Circular vati, który przedstawia Iccha Shakti, Kriya Shakti i Dynann Shakti. Aby wyglądał bardziej jak projektant, kobiety wolą nosić złoty wisiorek.

2. Czarny koralik- Mangalsutra Golden Ball ze złotą zawieszką:

Czarny Koralik- Złota Kula Mangalsutra ze złotą zawieszką

Sam czarny koralik sprawia, że ​​wygląd łańcuszka jest matowy i trzeźwy, aby nadać kolorowy wzór, projektanci alternatywnie połączyli czarny koralik ze złotymi koralikami lub osadzili czarny koralik w złotym koraliku. Tworzy to łańcuch z haczykiem.

3. Trzyrzędowy łańcuch Mangalsutra z czarnymi koralikami:

Trzyrzędowy łańcuch Mangalsutra z czarnymi koralikami

Trzyrzędowy czarny koralik Mangalsutra staje się elementem naszyjnika, który jest noszony głównie jako strój imprezowy. Trzy rzędy tylnego koralika mają okrągłą złotą kulkę pośrodku trzech kolejnych pasm. Złote koraliki są przymocowane do złotego łańcuszka za pomocą haczyka.

4. Czarny łańcuszek z pereł i rubinów Mangalsutra z zawieszką:

Czarny łańcuszek z pereł i rubinów Mangalsutra z zawieszką

W tego typu wzorach perła i rubin są przymocowane do czarnego koralika Mangalsutra. Czarny koralik może być wykonany z jednego lub dwóch pasm.

5. Gruby czarny łańcuszek z koralików z Lakshmi Coin Mangalsutra:

Gruby czarny łańcuszek z koralików z Lakshmi Coin Mangalsutra

Wiązka małego łańcuszka z koralików powstaje przez połączenie nici małych czarnych koralików w jedną z atrakcyjnym elementem centralnym wykonanym ze złotych kulek, a pomiędzy złotymi kulkami dołączona jest moneta Lakshmi Pendant.

6. Czterorzędowy czarny koralik Mangalsutra z kamiennym wisiorkiem:

Czterorzędowy czarny koralik Mangalsutra z kamiennym wisiorkiem

Ten rodzaj łańcuszka Mangalsutra jest powszechnie używany jako strój imprezowy ze względu na delikatny i ekstrawagancki wygląd. Czterorzędowy łańcuszek wykonany jest z dwuniciowego czarnego łańcuszka z koralików firmy Gold. Każda nić łańcuszka jest podświetlona centralnym amerykańskim diamentowym wisiorek.

7. Mały czarny koralik Mangalsutra:

Mały czarny koralik Mangalsutra

Ten rodzaj Mangalsutry jest bardzo eleganckim i prostym łańcuszkiem składającym się z małego czarnego koralika i małych złotych kulek ułożonych w alternatywny sposób. Po każdych sześciu lub siedmiu czarnych koralikach następują złote kule. Ten łańcuch ma regulowany haczyk.

8. Łańcuch z czarnego koralika Mangalsutra z zawieszkami z czarnego koralika:

Łańcuch Mangalsutra z czarnymi koralikami z zawieszkami z czarnych koralików

Czarne koraliki Mangalsutra to prosty model łańcuszka, który ma jednak dużą wartość religijną, co czyni go bardzo ważnym dla indyjskich pań. Z tą myślą projektanci stworzyli prosty mały czarny łańcuszek z koralików z dwoma lub trzema czarnymi koralikami zwisającymi z boku łańcuszka, co sprawia, że ​​wygląda jak bransoletka.

9. Łańcuch z czarnego koralika Mangalsutra z wisiorkiem Chandbal:

Czarny łańcuszek Mangalsutra z wisiorkiem Chandbal

Wisiorek Chandbali to słynny model używany w małym lub ogromnym wisiorku na naszyjnik. Naszyjnik jest podkreślony wisiorkiem w kształcie półksiężyca. Czarny koralik jest prosty dzięki dwurzędowemu układowi z wisiorkiem chandbali pośrodku.

Czarne koraliki Mangalsutra to zdecydowanie prosty projekt z eleganckim akcentem. Najważniejszą korzyścią z połączenia łańcuszka z czarnych koralików ze złotym drutem jest eliminacja negatywnych wibracji powstałych we wszechświecie. Kobiety noszące Mangalsutrę zdecydowanie podniosą energię rodzin w pozytywny sposób.