Wcześniej liczba kobiet była mniejsza niż liczba mężczyzn. Więc ilekroć mężczyzna miałby swoją idealną bratnią duszę, odciskał na niej swój znak. Byłby to pierścień, czerwony kumkum na czole, przekłucie nosa lub łańcuszek z czarnych i złotych koralików na szyi. Wszystkie te znaki wskazywałyby, że kobieta została zabrana i wszyscy mężczyźni nie powinni patrzeć na nią złym lub złym okiem.

W Indiach większość indiańskich łańcuchów nosi na szyi czarne i złote koraliki. Ten łańcuch nazywa się Mangalsutra. To jest noszone na co dzień. Jest zarówno ciężki, jak i lekki. Noszą go tylko mężatki. Każdy region ma inny styl Mangalsutry. Antyczne wzory Mangalsutra to tradycyjne stare wzory Mangalsutra.

Najnowsze projekty antycznej Mangalsutry dla panny młodej w efektownym wyglądzie:

Oto najlepsze antyczne projekty mangalsutry.

1. Projekt Sun Antique Mangalsutra:

Sun Antique Mangalsutra Design

The Antique Mangalsutra Designs słynie z wyjątkowego elementu centralnego. Antyczny wzór Mangalsutra Sun ma centralny element typu słońce. Ten styl jest najczęściej spotykany w południowych Indiach. Centrum słońca nie przypomina typowego projektu słońca. Środek jest nieco mniejszy, a boczne paski są dłuższe.

2. Meenakari Flower Antyczny projekt Mangalsutry:

Meenakari Kwiat Antyczny projekt Mangalsutry

Meenakari to sztuka tworzenia złotej biżuterii. Kwiat Meenakari jest dziełem Meenakari. W Meenakari Antique Mangalsutra kwiat ma średnie i duże rozmiary. Jest to powszechny styl w Mangalsutrze. Ten projekt można nosić na co dzień.

3. Kamień antyczny Mangalsutra Design:

Kamień antyczny Mangalsutra Design

Cała biżuteria antyczna posiada kamienie szlachetne. Mają jednokolorowe i wielokolorowe wzory. Gemstone Antique Mangalsutra ma kilka kamieni szlachetnych osadzonych w pięknych wzorach. Ten projekt jest w większości bardzo kosztowny ze względu na koszt kamieni szlachetnych. Powinien być noszony na przyjęciach i weselach.

4. Diamentowy antyczny projekt Mangalsutry:

Diamentowy antyczny projekt Mangalsutry

Diament jest zawsze częścią kobiecej biżuterii. Diamond Antique Mangalsutra ma oprawę diamentową wykonaną w antycznym stylu. Ten projekt to efektowna opcja. Jest prosty do złożonego projektu. Lubią go młode mężatki.

5. Pozłacany antyczny projekt Mangalsutry:

Pozłacany antyczny wzór Mangalsutra

Biżuteria antyczna jest zawsze wykonana ze złota. Ma czarniawy odcień. Pozłacana Antyczna Mangalsutra ma srebrno-brązową podstawę ze złoceniem. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na Mangalsutrę. Idealnie nadaje się na przyjęcia i wesela.

6. Mały antyczny projekt Mangalsutry:

Mały antyczny Mangalsutra Design

Wiele kobiet nie lubi nosić długiej Mangalsutry. Ciągle noszą sukienkę. Mała antyczna Mangalsutra to krótka Mangalsutra. Dobrze wygląda na co dzień. Doskonale nadają się do codziennego użytku. Nie musisz ciągle dopasowywać w nim długości.

7. Długi antyczny projekt Mangalsutry:

Długi antyczny wzór Mangalsutry

Normalnie Mangalsutra jest długa. Są aż do biustu lub brzucha. Long Antique Mangalsutra to coś, co każdy nosi. Preferowaliśmy na weselach ten styl Mangalsutry. Ale niektórzy noszą go na co dzień. Mogą być nieporęczne i przyciągać całą uwagę.

8. Maharashtrian antyczny projekt Mangalsutry:

Maharashtrian antyczny projekt Mangalsutry

Ze wszystkich stanów Maharashtra ma najlepszy projekt w Mangalsutrze. Ten styl Mangalsutry ma dwa cylindry typu muszla podane przez każdego z małżonków, które są połączone razem, aby stworzyć jedną Mangalsutrę. To wyjątkowy i prawdziwy sposób na okazanie świętego małżeństwa. Maharashtrian Antique Mangalsutra jest noszona przez wszystkie kobiety z Maharashtrianki.

9. Cylindryczny antyczny projekt Mangalsutry:

Cylindryczny antyczny projekt Mangalsutry

Przeważnie wszystkie kobiety lubią typowe wzory słońca, kwiatów i liści na swojej biżuterii. W dawnych czasach w Mangalsutrze noszono cylindryczny wzór. Ten projekt miał cylindryczny środek. Nie są zbyt wyszukane. Wyglądają naprawdę antyczne i bardzo bogate. Noszony jest głównie przez starsze kobiety lub żonę właściciela.

Mangalsutra jest bardzo głęboko związana ze wszystkimi mężatkami. Nie podzielą się nim z nikim, wszyscy chcą niepowtarzalnego designu. Antique Mangalsutra Designs jest najbardziej lubianym strojem imprezowym. Idealnie nadają się do wejścia i pozostawiają bogate wrażenie.