Początkowo medytacja jest jak pomoc, która pomaga uwolnić się od stresu, poprawić zdrowie, zmniejszyć ból i zmartwienia oraz zasnąć. Sprawia, że ​​czujesz się spokojny i jesteś szczęśliwszy niż wcześniej. Wchodząc głębiej, poznajesz więcej nieznanej strony, którą miałeś dla siebie. Otwiera drzwi świadomości poznania własnej duszy i to nas przemienia. Stajemy się osobą bardziej czujną, współczującą, spokojniejszą i rozsądniejszą. Oto kilka wskazówek dotyczących właściwej medytacji i odkrywania nowego siebie.

Ważne wskazówki i korzyści z medytacji

Niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących medytacji, jakie można ewentualnie uzyskać, znajdują się w tym artykule. Te porady i wskazówki dotyczące medytacji i ogólnie sugerowane przez ekspertów są najlepszym zestawem porad, których można szukać przed medytacją. Do właściwej medytacji wymagana jest koncentracja i oddychanie.

Najlepsze porady medytacyjne dla początkujących:

W tym artykule wyjaśnimy proste wskazówki dotyczące medytacji, które mówią, jak siedzieć, jak oddychać i ile czasu na medytację jak inne rzeczy, a także korzyści.

1. Stanowisko:

Wskazówki i korzyści z medytacji — stanowisko

Pozycja lub postawa jest ważna w medytacji. Kiedy siedzisz na podłodze ze skrzyżowanymi nogami lub na krześle, pamiętaj, że kręgosłup powinien być wyprostowany. Jeśli tego nie zastosujesz, nie będziesz w stanie skoncentrować się jako umysł i ciało oraz jako połączone, dlatego musisz zrównoważyć swoje ciało, aby zrównoważyć swój umysł. Trzymaj głowę prosto, jakby dotykała nieba. Jeśli nie masz pewności co do pozycji medytacyjnych, skorzystanie z porad ekspertów może być uzasadnione. Jednym z najlepszych sposobów uzyskania odpowiedniej pozycji do medytacji jest praktyka. Wiele osób (zwłaszcza nastolatków) ma spore problemy z dopasowaniem nóg.

2. Oczy:

Oczy — porady i korzyści z medytacji

Na początku staraj się medytować z otwartymi oczami. To sprawi, że będziesz bardziej skoncentrowany niż zamykanie oczu, które sprawi, że odpłyniesz. Ale jeśli zamkniesz oczy i stwierdzisz, że bardziej ci odpowiada, powinieneś to zrobić. Właściwa medytacja może pomóc w usunięciu wielu zaburzeń psychicznych i pozwoli skupić się o wiele lepiej niż wcześniej. Zamknięcie oczu (nie za ciasne) pozwala zagubić się w myślach, a opróżnienie umysłu pozwala lepiej się skupić lub skoncentrować.

3. Koncentrat:

Koncentracja jest najważniejszą częścią medytacji. W naszych zwykłych czasach nie zdajemy sobie sprawy, że kiedy robimy konkretną rzecz, często odpływamy z powodu pewnych myśli. Ten problem najlepiej pomóc w medytacji, ponieważ kiedy zaczynasz medytować, zaczynasz koncentrować się. Kiedy nauczysz się koncentrować i skoncentrować, zdasz sobie sprawę, że jesteś w stanie skoncentrować się na innych codziennych pracach, które również wykonujesz. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o prawidłowej medytacji jest koncentracja.

Koncentrat - Wskazówki i korzyści z medytacji

Bez odpowiedniej koncentracji nie odniesiesz sukcesu w niczym, czy to w pracy, na studiach itp. Ludzie, którzy odnoszą sukcesy w swoim życiu i są tam, gdzie chcą lub chcieli być, w pewnym momencie swojego życia skorzystali z pomocy medytacji . Jeśli masz problemy z koncentracją, zawsze dostępne są zajęcia z koncentracji i łagodzenia stresu.

4. Oddychaj:

Zawsze zwracaj uwagę na wdech i wydech podczas medytacji. Jeśli spróbujesz się na tym skoncentrować, i tak nie odpłyniesz we własnych myślach. Nie ma oddechu szybciej ani wolniej, po prostu utrzymuj swoje naturalne tempo i zachowaj spokój. Jeśli masz problem z uspokojeniem oddechu, zacznij go liczyć. Policz od jednego do czterech, a następnie wróć do jednego. Nagle, jeśli pogrążysz się w myślach, a następnie wybierzesz losową liczbę i wypowiedz ją, to sprawi, że wrócisz do skupienia i znowu zaczniesz od jednego. Koncentracja na oddychaniu to jedna z najlepszych porad medytacyjnych, która czyni cię doskonalszym.

Oddychaj — porady i korzyści z medytacji

Są w tej kwestii eksperci, którzy kładą nadmierny nacisk na temat oddychania. Według nich, obok koncentracji, najważniejszą rzeczą w medytacji jest oddychanie. Raczej, zgodnie z ich kazaniami, właściwe oddychanie faktycznie pomoże w lepszej koncentracji. To jest coś, co zainteresuje praktykujących medytację. Właściwe oddychanie i skuteczna medytacja sprawią, że twoje ciało i umysł będą zdrowe i zbudują wzajemne połączenia.

5. Nastroje:

Sentymenty – porady i korzyści z medytacji

Uczucia utrudniają medytację, ponieważ niektóre emocje zaczynają tworzyć historie w twoim umyśle. Zaczynasz myśleć o przeszłości lub masz obawy o przyszłość, a emocje takie jak złość, wstyd i napięcia działają bardziej niż reszta. Najlepszym sposobem na pozbycie się tych uczuć jest powiązanie ich z częściami twojego ciała, na przykład jesteś w złości i jest to jak ciasna opaska strachu wokół twojego brzucha, jesteś spięty i to daje ci uczucie wirowania Twój żołądek, w ten sposób będziesz mógł ponownie skupić się na swojej medytacji. Jeśli chcesz poświęcić się medytacji, pierwszym krokiem będzie zapomnienie o reszcie świata i odrętwienie umysłu. Poczujesz się tak, jakbyś sam się restartował. Jest to niezwykle przydatne i polecane również przez nauczycieli medytacji. Można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych wskazówek dotyczących medytacji.

6. Czas trwania:

Czas trwania — porady i korzyści z medytacji

Zacznij medytować od 10 minut na początku, a następnie wydłuż czas, gdy czujesz, że to nie wystarczy. W kolejnych tygodniach, w miarę zagłębiania się w medytację, sam chciałbyś przedłużyć te 10 minut do 25 minut, a to będzie uwalniało wszystkie napięcia i stresy. Nadejdzie czas, kiedy dzięki ogromnej praktyce osiągniesz etap, w którym czas nie będzie miał znaczenia, ponieważ będziesz już wtedy zagubiony w medytacji i poczujesz, że twój umysł i dusza opuściły twoje ciało i są wolne od niepokojące otoczenie i są spokojni. Nie martw się! Nie napotkasz żadnych problemów psychicznych. Oznacza to, że twoja medytacja jest niezwykle skuteczna i postępujesz właściwie. Każdy z nas powinien spróbować osiągnąć ten etap poprzez medytację, ponieważ jest to ostateczny cel medytacji, czyli uspokojenie umysłu w celu pokonania nadchodzących przeszkód.

7. Środowisko:

Powinieneś przebywać w odosobnieniu w miejscu, w którym podczas medytacji nie słyszysz żadnego hałasu poza oddechem. Możesz stworzyć alter do swojej medytacji. Zmień miejsce, w którym możesz skoncentrować się na przedmiotach, takich jak świece. Możesz także zdobyć kamienie lub kwiaty do obserwowania i zachowania spokoju. Medytowanie wczesnym rankiem to otwarta przestrzeń, taka jak ogrody. Jeśli chcesz, aby Twój lek był skuteczny, jednym z podstawowych wymagań jest odpowiednie środowisko. Jak widać na tym obrazku, medytowanie w cichym i spokojnym ogrodzie jest niezwykle przydatne. Jeśli chcesz poświęcić się swojemu programowi medytacji, to posiadanie takiego środowiska przyda się i dlatego powinieneś poszukać takich miejsc w swojej okolicy.

Środowisko — porady i korzyści z medytacji

Czasami, jeśli jesteś w ogrodzie lub na polu z dużą ilością drzew i możesz medytować, ale przeszkadza Ci hałas piknikujących par lub bawiące się dzieci, przydadzą się słuchawki (lub słuchawki). Podłącz je i zmniejsz nieco głośność zgodnie z możliwościami słyszenia. Spróbuj relaksującej muzyki, która będzie tylko instrumentalna. Jest to technika stosowana przez osoby zainteresowane medytacją, a jednocześnie mieszkające w zatłoczonym mieście. Z pomocą tej konkretnej techniki, nadal możesz rozbujać swój program medytacyjny, nie przeszkadzając nikomu. To jedna z najprostszych porad medytacyjnych, która pozwoli Ci właściwie medytować.

W tym artykule omówiono fakty dotyczące skutecznej medytacji, które są prawdopodobnie jednymi z najlepszych. Jeśli chcesz z powodzeniem medytować, powinieneś wcześniej rozważyć te kwestie.