Medytacja to praktyka, która pomaga uspokoić umysł i osiągnąć całkowity spokój. Za pomocą medytacji możesz na chwilę oczyścić swój umysł ze wszystkich zmartwień i dać mu ponowne uruchomienie, którego rozpaczliwie potrzebuje. Jest to rodzaj oczyszczającej procedury, która jest ściśle związana z modlitwą. Trzy główne zasady medytacji to prostota, cisza i spokój. Podobnie jak wiele innych religii, medytacja pojawiała się również wiele razy w chrześcijańskich rytuałach. Jednak praktyki te powoli zanikają w pamięci dzisiejszych księży.

Techniki medytacji chrześcijańskiej:

Jednak w ostatnich czasach praktyka medytacji chrześcijańskiej została odkryta na nowo. John Main był czołowym nauczycielem tej praktyki. Po jego śmierci jego spuściznę kontynuowała Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej, która powstała w 1991 roku.

chrześcijańska-medytacja

Chrześcijańscy mnisi i mniszki praktykują medytację, prowadząc proste, oszczędne życie i przestrzegając wszystkich jego zasad. Tradycja używania medytacji do stosowania radykałów i ewangelii Jezusa została przekazana naszemu pokoleniu przez chrześcijańskich mnichów, Ojców i Matki Pustyni. John Main, główny odnowiciel tej tradycji, nauczał z pism świętych i nauk tych właśnie mnichów.

Kluczem do medytacji jest prostota i spokój. Twoje otoczenie powinno być spokojne i spokojne. Usiądź z wyprostowanymi plecami i zamkniętymi oczami. Jeśli chcesz, możesz posłuchać delikatnej muzyki w tle. Następnie trzeba intonować mantrę lub słowo, najlepiej chrześcijańskie słowo modlitewne – maranatha.

Intonując słowo, spróbuj zapomnieć o reszcie świata. Skoncentruj się tylko na słowie i pozwól mu płynąć przez twoje ciało. Czuj wszystkie jego sylaby, powtarzając je raz za razem, aż każda myśl, dobra lub zła, opuści twój umysł. I w ten sposób osiągniesz ciszę, spokój i prostotę, które są trzema kluczowymi literami S medytacji.

Codzienna praktyka tego rodzaju medytacji pomoże ci stać się lepszą osobą i lepiej radzić sobie z problemami. Ćwiczona rano sprawi, że poczujesz się bardziej odświeżony i pozytywnie nastawiony do reszty dnia. Następnie medytuj ponownie w nocy, a pozwoli Ci to cieszyć się najbardziej spokojnym i uspokajającym snem, który pozwoli Ci obudzić się jeszcze bardziej odmłodzonym. W ten sposób kilka minut dziennie poświęconych na medytację pomoże lepiej zrównoważyć twoje ciało i duszę, a tym samym pozwoli ci stawić czoła wszystkim problemom twojego życia z silniejszym umysłem.

Więc pytanie brzmi, jak medytacja jest związana z wiarą lub religią? Kiedy naprawdę o tym pomyślisz, jest to jedno z tych pytań, na które odpowiedzi wpatrują się nam w twarz.

Medytacja wymaga skupienia i lojalności. Otwiera wspólne płaszczyzny między różnymi kulturami i wiarą. Pomaga nam oderwać naszą uwagę od siebie, co głosi każda religia, a zwłaszcza chrześcijaństwo. Łączy również społeczności. Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej jest tego najlepszym przykładem.

Medytacja, czy to chrześcijańska, czy w innej formie, pomaga zbliżać ludzi z różnych kultur i środowisk. Medytacja pomaga połączyć umysł z sercem. Zmienia sposób, w jaki żyjesz, sposób, w jaki postrzegasz świat.

Jedyny więc wniosek, jaki możemy tu wyciągnąć, to to, że John Main był wielkim człowiekiem, który przywrócił nam tę świętą i wspaniałą tradycję. Jego nauki pozwoliły wielu ludziom zacząć na nowo odkrywać swoje życie. Zainspirowało ludzi do poprawy ich stanu umysłu, a nawet pomogło zjednoczyć społeczności! John Main jest zatem prawdziwym bohaterem w dzisiejszym świecie, a chrześcijańska medytacja jest ruchem, dzięki któremu poprawił świat.