Medytacja Kundalini to technika medytacji, która pomaga w jednoczeniu ciała i umysłu. Zgodnie z jogicznymi śastrami najlepszym sposobem na osiągnięcie prawdziwego stanu medytacji jest najpierw przebudzenie energii Kundalini. Kiedy tak się dzieje, proces medytacji staje się łatwy. Kundalini został spopularyzowany przez Sivanandę Saraswati w roku 1935 poprzez jego książkę „Kundalini Yoga”. Głównym aspektem tej formy medytacji jest podniesienie energii wokół kręgosłupa poprzez czakry. Kiedy to przebudzenie nastąpi, energia pomaga w uzdrowieniu ciała. W tym artykule dowiemy się więcej o technikach i korzyściach medytacji Kundalini.

Medytacja Kundalini

Czym jest medytacja Kundalini??

Kundalini to uśpiona energia, która leży u podstawy naszego kręgosłupa. Jest to główna forma energii, która po przebudzeniu może pomóc w uzdrowieniu i zrównoważeniu czakr w naszym ciele. Budząc Kundalini, energia przepływa z jednej czakry do drugiej, aż dotrze do górnej czakry lub Sahasrary. Medytacja Kundalini jest ostateczną ścieżką do samorealizacji i wewnętrznej świadomości.

Jak wykonać medytację Kundalini:

Medytacja Kundalini musi być wykonywana z odpowiednim podejściem, aby osiągnąć maksymalne korzyści:

  • Musisz najpierw przygotować swój umysł do wykonania medytacji Kundalini.
  • Wybór prawidłowej postawy ma ogromne znaczenie dla wyrównania czakr we właściwej pozycji.
  • Musisz również poczuć oddech w sobie, wdychając bez przerw.
  • Medytacja Kundalini odbywa się poprzez aktywację gwiazdy krążącej wokół energii Kundalini, a następnie medytację z Shambhavi Mudrą nad światłem w nas.
  • Siedząc w medytacji Shambhavi światło napływa do nas jeszcze bardziej.

Kroki do wykonania medytacji czakr Kundalini:

Poniższe kroki pomogą ci zrozumieć procedurę medytacji Kundalini dla początkujących:

Krok 1: Musisz wizualizować jasną gwiazdę. Wyobraź sobie ziemię pod tobą, a na kuli ziemskiej znajduje się okrąg z gwiazdą. Użyj słowa „ziemia” jako mantry i zakreśl tak długo, jak twoja gwiazda jest na ziemi. Nadejdzie czas, kiedy wyobrazisz sobie całą ziemię pełną światła. Pocieraj stopy o ziemię.

Krok 2: Teraz spójrz na piękne słońce na niebie. Promienie padają na ciebie i czerpiesz z niego energię. Wypełnij całe ciało światłem promieni, to otworzy twój umysł i poczujesz się jeszcze bardziej zrelaksowany. Musisz intonować mantrę „Słońce” i stopniowo poruszać stopami i palcami.

Krok 3: Obejdź gwiazdę i pozwól jej okrążyć całe twoje ciało. Śpiewaj mantrę „ciało”, a to pomoże ci zmniejszyć wszystkie twoje zmartwienia i niepokoje. Okryj się światłem i masuj swoje ciało, aby nadać mu uzdrawiający dotyk.

Krok 4: Zakreśl gwiazdę w swoim ciele i pozwól jej oczyścić kolejno wszystkie obszary ciała. Niech napięcia, niepokoje i zmartwienia zmyją się, gdy intonujesz mantrę „światła”. Zakreśl gwiazdką na głowie, klatce piersiowej, brzuchu, nogach i stopach, a następnie odpowiednio masuj części ciała.

Krok 5: Połóż rękę na sobie i pobłogosław się mówiąc „Wysyłam światło do (imię)”. Życzę wszystkim szczęścia i radości, życzę, aby świat był zdrowy i szczęśliwy.

Krok 6: Połóż dłonie na brzuchu i napnij mięśnie miednicy, brzucha i klatki piersiowej. Utrzymuj napięcie przez chwilę, a następnie rozluźnij się, zrób to ponownie, a następnie kilka razy głęboko oddychaj z brzucha. Podczas wdechu pomyśl o słowie OM, a podczas wydechu powiedz „Shanti”. Ta mantra przyciągnie cię do wewnętrznego spokoju i uspokoi twoje myśli.

Krok 7: Szambhawi to mudra Sziwy, która jest główną postawą do medytacji. Okrążając gwiazdę, twoja energia skierowała się do wewnątrz. Twoje plecy są proste, głowa wyprostowana, a brzuch rozluźniony. Teraz możesz lekko otworzyć oczy i skupić się na świetle lub czakrze, która jest kanałem Kundalini w środku twojego ciała. Energia oczu przepływa w tobie i stabilizuje twoją medytację. Zatrzymuje odwróconą myśl i pozwala skoncentrować się tylko na kanale Kundalini. Aby odzyskać, musisz być powolny, ponieważ najwyraźniej wracasz z innego świata. Medytuj cicho i wróć do swojego codziennego życia.

Korzyści:

  • Leczy wewnętrzne ja i sprawia, że ​​defekty z powodu zwyrodnienia neuronów są zdolne lub naprawiane.
  • Zmniejsza proces starzenia i sprawia, że ​​czujesz się lżej
  • Uświadamia cię, sięgając świadomości na wyżyny.
  • Wyzwala złość, lęki, ego itp. i czyni nas lepszym człowiekiem, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwi, uważni i współczujący.

Joga Kundalini to starożytna praktyka sformułowana w czasach guru jogi Patanjali, który zrozumiał jej znaczenie. Kundalini to energia macierzyńska, która jednoczy ciało z boskością. Bez przebudzenia Kundalini ćwiczenie samych asan lub technik oddychania nie będzie zbyt przydatne. Jeśli chcesz osiągnąć duchową dyscyplinę, medytacja Kundalini jest koniecznością. Trzeba zrozumieć, że przebudzenie Kundalini może być potencjalnie niebezpieczne, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo. Podejmowanie niezbędnych środków ostrożności zapewni ci promienną twarz i wspaniałe życie.