Jak głęboko medytować Techniki i sekrety

Głęboką medytację praktykuje się po regularnym ćwiczeniu normalnej medytacji przez dłuższy czas. Jest to kolejny krok, który następuje po normalnej medytacji, która zwykle obejmuje medytację o znacznie niższym profilu, na przykład skupienie się na przedmiocie, dźwięku lub myślenie o czymś konkretnym. Być może słyszałeś, jak medytujący chcą przenieść swoją medytację na inny poziom, na którym chcą pogłębić swoją medytację.

Jak głęboko medytować:

Krok 1: Właściwa głęboka medytacja wymaga minimum 20 minut, ale na początku radzimy nie przekraczać 5 – 10 minut. Pomieszczenie, w którym będziesz medytować, powinno być albo ciemne, albo mieć przyćmione światło, które pomoże ci się skoncentrować. Wyjmij proste krzesło z jadalni i trzymaj samowyzwalacz w dłoni.

Krok 2: Po ustawieniu timera usiądź na krześle i zamknij oczy. Weź głęboki oddech i połóż ręce na kolanach. Podczas wydechu powoli opuść ramiona i zrelaksuj się, rób to prawie trzy razy. Następnie musisz skupić się na jednej ręce, która jest bardziej dominująca, a tutaj skupienie oznacza czucie. Może to zabrzmieć dziwnie, ale jest to ważne, ponieważ możesz pogrążyć się w myślach podczas medytacji, kiedy skupiasz się na swojej ręce i wracasz do obecnego stanu, zamiast rozpraszać się.

Krok 3: Skoncentruj się na kciuku swojej dominującej ręki. Jeśli nie możesz tego poczuć, spróbuj nim trochę poruszyć, aby uzyskać dokładne wyczucie i koncentrację. Po kciuku przenieś koncentrację na pierwszy palec, a potem na drugi. Następnie zrób to samo drugą ręką. Można to również zrobić stopami, ale ręce są idealne na początek.

Krok 4: Gdy skończysz z palcami, musisz zacząć od czoła. Niekoniecznie musisz to robić podczas tej samej sesji, ale możesz stopniowo wspinać się na wyższy poziom, który obejmuje to. Musisz skupić się na swoim czole, co może początkowo sprawić, że zobaczysz ciemny pokój, a później ujawnisz światło. Aby skupić się na obiekcie, musisz patrzeć przez swój umysł, a nie skupiać się na oczach.

Krok 5: Teraz musisz wrócić do ręki i skoncentrować się zarówno na dłoni, jak i na czole. Znowu zaczynasz od kciuka, a następnie skupiasz się na wszystkich palcach jeden po drugim, a także kontynuujesz myślenie w swoim umyśle, obciążając czoło. Po wyczuciu wszystkich palców jednej ręki, przejdź do drugiej ręki. Możesz również połączyć obie ręce leżące na kolanach, co sprawi, że prawy i lewy kciuk będą się stykać; Twój pierwszy palec dzwonka dotknie pierwszego lewego palca i wszystkich pozostałych w ten sam sposób. Skoncentruj się na dwóch palcach naraz, a nie na wszystkich naraz.

Jak byś się czuł?

Podczas próby utrzymania równowagi w koncentracji i medytacji możesz natknąć się na moment, w którym zagubiłbyś się we własnych myślach. Nie martw się, ponieważ wkrótce zaczniesz stresować się z powrotem na czole i po prostu medytować. To jest jak ciągła walka, która toczy się dalej. Z drugiej strony czułbyś się bardzo spokojny i cichy, gdy twój umysł będzie cichy i wolny.

Wyniki:

Z pewnością poczujesz się mniej zestresowany niż 30 minut temu. Twój umysł byłby świadomy i czułbyś się zrelaksowany. Głęboka medytacja przekształca wewnętrzne ciebie.