Czym jest medytacja:

Medytacja to jedna z najlepszych form ćwiczeń, która otwiera umysł i pomaga lepiej się skoncentrować. Mało tego, zrelaksuje Twoje zmysły, obniży niepokój i ciśnienie krwi. Twoje krążenie krwi ulegnie poprawie, a jeśli masz problemy z sercem, spodziewaj się, że odniesiesz z tego pewne korzyści. Ta praktyka od kilkudziesięciu lat jest częścią indyjskiej kultury i nadała krajowi zupełnie nowy wizerunek i wymiar. Istnieje kilka rodzajów praktyk, które można wykonać, aby poprawić swoje umiejętności umysłowe. Większość ludzi lubi uczęszczać na zajęcia, które uczą medytacji, podczas gdy niektórzy chcieliby uczyć się w domu z pomocą DVD. Ale nie musisz się tym trudzić. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w tym artykule, a wkrótce będziesz gotowy do medytacji.

Jak robić medytację dla początkujących

Wiele osób znalazło wiele zastosowań w codziennym używaniu medytacji nie tylko w medycynie, ale także w łagodzeniu stresu psychicznego. Istnieje wiele rodzajów medytacji do wyboru i chociaż niewiele osób o tym wie, istnieją dwa rodzaje medytacji, które obejmują przede wszystkim normalną medytację bez wysiłku i skomplikowaną medytację dla osób, które znają ten proces i wiedzą, co robić z ekspertem poziom.

Medytacja i joga idą w parze, ponieważ obie najpierw zajmują się uspokojeniem umysłu. Zawsze lepiej jest być poinformowanym przez cały czas, co sprawia, że ​​bardzo ważne jest, abyś wcześniej zrobił małe rozeznanie, abyś podczas medytacji wiedział dokładnie, co robisz. Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy, jest wielu ludzi, którzy są dość dobrze zorientowani w sztuce medytacji, od których możesz prosić o pomoc całkiem skutecznie, bez dodatkowego szkicu.

Jak robić medytację dla początkujących:

Oto najlepsze sposoby i wskazówki dotyczące medytacji wraz z korzyściami dla zdrowia.

1. Napraw dla siebie określony przedział czasowy:

Medytacja polega na rozluźnieniu i uwolnieniu całego stresu i napięcia z twojego ciała. Ta praktyka jest zbyt wyjątkowa i ryzykowna, aby wykonywać ją w środku dnia lub nocy. Musisz jednak praktykować medytację całkowicie dla swojej wygody. Dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby medytować, jest ustalenie dla siebie konkretnego przedziału czasowego. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z tym codziennym wzorcem. Regularne medytowanie w tym samym czasie przyniesie Ci kilka pozytywnych efektów.

Jak robić medytację dla początkujących

2. Wybierz spokojne miejsce:

Na pytanie, jak praktykować medytację, musisz poszukać cichego i spokojnego miejsca. Ponieważ to ćwiczenie polega na odłączeniu się i rozluźnieniu zmysłów, nie możesz tego robić w miejscu pełnym hałasu i chaosu. Trzeba iść gdzieś, gdzie panuje spokój, cisza i spokój. Jeśli zdarzy ci się zostać na wzgórzach, masz szczęście. Malownicze miejsca, egzotyczne widoki i spokojna atmosfera pomogą Ci lepiej medytować.

Dla tych z was, którzy mieszkają w mieście, spróbuj ćwiczyć medytację we własnym pokoju wczesnym rankiem. Wybór odpowiedniego miejsca do siedzenia i odpoczynku ciała w celu rozpoczęcia medytacji jest bardzo ważną i integralną częścią procesu, ponieważ im bardziej możesz zachować spokój podczas tego procesu, tym bardziej efekty będą szybko nadchodzące i bardzo efektywny. Zawsze musisz uważać, aby trzymać się z dala od zatłoczonych obszarów o zbyt dużym natężeniu ruchu lub ludzi, ponieważ może to zepsuć twoją koncentrację. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, udaj się do spokojnego miejsca, takiego jak park, gdzie możesz łatwo połączyć się z naturą i cieszyć się doskonale dopracowaną sesją medytacyjną.

3. Usiądź wygodnie:

Wygodne siedzenie to trzeci krok, który musisz zrobić, aby medytować. Trzymaj nogi skrzyżowane i połóż ręce na kolanach. Trzymaj kręgosłup prosto i zamknij oczy. Przez cały proces medytacji twoje oczy nie powinny się otwierać, a plecy nie powinny się garbić. Padmasana, znana również jako pozycja lotosu, jest pierwszą i podstawową pozycją, w której musisz się ustawić. Nie ruszaj się i oddychaj głęboko.

To drugi krok do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów medytacji. Jak już wiesz, istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz cieszyć się okresem medytacji, z których niektóre są dość rozbudowane, a inne bardzo łatwe. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz pozę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza, i wcześniej zbadaj tę kwestię, abyś mógł wypróbować wszystkie sposoby siedzenia przed podjęciem własnej decyzji. Jest to również zabawny sposób na zajęcie czasu i pozwala dowiedzieć się więcej o medytacji i jej cudownych efektach, a gdy zapytasz, jak medytować, będziesz wiedział, co powiedzieć.

4. Utrzymuj żołądek pusty:

Nie możesz medytować z pełnym żołądkiem, inaczej zaśniesz. Jednak bardzo ważne jest, abyś pamiętał, że nie powinieneś medytować, gdy jesteś bardzo głodny. Będzie ci bardzo trudno medytować, a cały proces będzie marnotrawstwem. Jest to jeden z powodów, dla których wielu nauczycieli i instruktorów jogi każe nam utrzymywać pusty żołądek na dwie godziny przed ćwiczeniami lub sesją medytacji. Medytacja jest zwykle wykonywana rano o wschodzie słońca, ponieważ w tym czasie twoje ciało jest najbardziej aktywne.

Medytacja obejmuje wiele ćwiczeń oddechowych, które wymagają utrzymywania pustego żołądka, aby uzyskać najlepsze wyniki. ponieważ oddychanie może być czasami szybkie i szybkie, jeśli zjadłeś, ma tendencję do powodowania uczucia skrępowania, zmniejszając skutki medytacji, więc miej pusty żołądek i zjedz obfity posiłek po zakończeniu medytacji. Zjedzenie przekąski przed sesją jest jednak dozwolone, ponieważ nie chcesz czuć się głodny podczas całej sesji medytacyjnej, co jest bardzo ważnym krokiem do medytacji.

5. Rozgrzej się:

Każdy rodzaj ćwiczeń fizycznych wymaga rozgrzewki. A przez rozgrzewkę mamy na myśli wykonywanie ćwiczeń rozciągających. Spróbuj wykonać pozę Namaste, pozę łodzi i pozę dziecka przez kilka minut, zanim naprawdę będziesz mógł zabrać się do pracy. Dzięki temu Twoje ciało będzie lekkie i zrelaksowane. Zauważysz też, że medytacja przez dłuższy czas nie będzie już problemem.

6. Weź kilka głębokich oddechów:

Podczas próby praktykowania medytacji ważne jest, abyś oddychał we właściwy sposób. Jest to jedna z głównych technik dobrej medytacji. Głębokie wdechy i wydechy pomogą ci pozostać w spokojnym i medytacyjnym stanie przez dłuższy czas. Poprawisz również stan swoich płuc, kiedy nauczysz się lepiej oddychać. Zawsze pamiętaj, aby skupić się na oddychaniu. Powinieneś mieć podstawowe pojęcie o swoim występie.

7. Nie zapomnij się uśmiechnąć:

Cała twoja procedura medytacji będzie bezużyteczna, jeśli zapomnisz, jak się uśmiechać. Delikatny uśmiech poprawi spokojną sytuację i poprawi twoją medytację na wiele sposobów. Poczujesz się również lepiej, gdy będziesz medytować. Uśmiech zawsze miał pozytywny wpływ na osoby medytujące na co dzień.

8. Koncentrat:

Podczas medytacji musisz pamiętać o koncentracji. Skoncentruj się na jednym punkcie podczas całej sesji. Unikaj rozpraszania uwagi lub przeszkód. Aby medytacja była stabilna i skuteczna, możesz intonować pojedyncze słowo lub mantrę. Możesz też trzymać różaniec, policzyć koraliki i odmówić modlitwę. Ponieważ skupienie się na umyśle może być bardzo trudnym zadaniem, początkujący może medytować tylko przez kilka minut. Medytowanie przez dłuższy czas przyjdzie tylko z praktyką. Aby być ostrożnym, zauważaj za każdym razem, gdy twój umysł się zastanawia. Ponownie skup się w tej chwili i skup się ponownie. W trakcie tego procesu zdecydowanie poprawi się Twój poziom koncentracji.

Moc obserwacji:

Aby medytować jak profesjonalista, musisz być uważnym obserwatorem. Za każdym razem, gdy czujesz, że twój umysł odpływa gdzie indziej, bądź ostrożny i uważnie obserwuj tę sytuację. Dzięki uważności i obserwacji będziesz w stanie ocenić doświadczenia, a także zrozumieć swoje wyniki. Dzięki tej praktyce rozwinie się twoja wewnętrzna równowaga i będziesz mógł medytować w prawdziwy sposób. Powinieneś także nauczyć się być bardzo spokojnym podczas całej procedury.

9. Otwórz oczy:

Po zakończeniu medytacji nie wstawaj tak po prostu. Delikatnie i stopniowo otwieraj oczy i spróbuj poczuć piękno otaczającego Cię świata. Bądź obserwatorem, a będziesz świadomy swojego otoczenia. Usiądź tam i zastanów się przez kilka minut, a potem możesz powoli wstać, kończąc tę ​​sesję. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie dnia i daje umysłowi i ciału odprężenie, którego potrzebuje, aby móc poradzić sobie z każdym problemem, który może pojawić się w ciągu dnia. Jedną z najlepszych rzeczy w medytacji jest to, że daje ci jasny aspekt życia, dzięki czemu możesz być bardziej świadomy swojego otoczenia i znacznie łatwiej radzić sobie z każdym problemem na co dzień bez przytłaczania ciężarówką stres jak przed uczynieniem z tego najlepszego sposobu na medytację.

W tym artykule omówiono korzyści płynące z codziennej medytacji oraz wszystkie kroki, które należy podjąć, aby cieszyć się udaną medytacją.