Kiedy zaczynasz przyzwyczajać się do medytacji, oddalasz się od doczesnych materiałów i emocji i zbliżasz się do siebie. Zaczynasz odkrywać swoją wewnętrzną duszę i chcesz połączyć się z Bogiem i doświadczać swojego wnętrza. Zdasz sobie sprawę, że twoja radość, dobre samopoczucie, spokój itp. wszystko tkwi w tobie, a oni mają szansę zaistnieć, gdy nadasz im to znaczenie poprzez medytację.

Techniki duchowej medytacji

Najlepsze techniki medytacji duchowej:

Oddechowy:

Kiedy zwracamy uwagę na oddychanie, zaczynamy odwracać uwagę od rzeczy tego świata. Umysł zaczyna się uspokajać i nie mamy już ego. Zaczynamy głęboko myśleć i wtedy pojawia się w nas duchowy umysł. To wtedy łączymy się z Bogiem.

1. Usiądź wygodnie i wybierz samotne miejsce. Jeśli jesteś zaledwie początkującym, spróbuj ograniczyć wszelkiego rodzaju rozproszenie, ponieważ musisz się skoncentrować.

2. Zamknij oczy i poczuj, że czujesz się wystarczająco komfortowo, aby zacząć.

3. Oddychaj i podążaj za oddechem. Może się okazać, że będzie się wahać, ponieważ czasami może być szybki, czasami wolny, a czasami głęboki. Nie martw się, to całkiem naturalne.

4. Jeśli myśli zaczną napływać, po prostu zwróć uwagę na oddychanie. Nie próbuj wciągać ani wypychać wchodzącego i wychodzącego powietrza. Pozwól swojemu ciału oddychać we własnym tempie.

5. Powietrze i oddech są odbiciem Ducha. Podczas wdechu i wydechu czujemy się bardzo dobrze i zrelaksowani. Mamy za to uczucie wdzięczności i wdzięczności otwieramy drogę do uzdrowienia, światła i miłości.

6. Coraz więcej praktyki sprawi, że zagłębisz się w duchową stronę medytacji. Poczujesz spokój w swoim umyśle i będziesz bardziej spokojny i opanowany.

Stężenie:

W duchowej medytacji bardzo ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nie ma przeszłości, którą się wstrzymuje, ani przyszłości, o którą się martwisz. Skupiasz się na chwili obecnej i musisz puścić czas i kłaść nacisk tylko na ciszę chwili. To wtedy twój duch zaczyna czuć się czysty. Przyciąga Cię światło, miłość, pokój i szczęście.

1. Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Zacznij oddychać i skoncentruj się.

2. Odłóż na bok wszystkie swoje lęki i zmartwienia. Zapomnij o wszystkim, o czym musisz myśleć i obciążać swój mózg.

3. Wyobraź sobie stół przed sobą i połóż wszystkie swoje kłopoty i ciężary na tym powyżej.

4. Zapomnij, kim jesteś, zapomnij, co ludzie o tobie myślą.

5. Czułbyś teraz, że jesteś nowo narodzony, masz wspomnienia z przeszłości i nie ma o czym myśleć.

6. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek obawy, skup się na stole i pozwól, aby nie wpadały Ci w pamięć.

7. Niech to będzie spokojny czas, w którym po prostu chcesz czuć się bezpiecznie z Bogiem. Może pojawić się poczucie napięcia, ale musisz je odpuścić.

Śpiewanie zwrotów:

Ta duchowa medytacja jest potężna, aby osiągnąć spokój Boga o każdej porze dnia iw każdej sytuacji. Musisz tylko siedzieć cicho i śpiewać kilka mantr. Wszyscy spotykamy się z doświadczeniami, kiedy jesteśmy niezrównoważeni, zdenerwowani, przygnębieni, sfrustrowani itp. z różnych powodów. Możesz je po prostu wypowiedzieć i uspokoić swój umysł:

  • „Mój umysł jest częścią Boga. Jestem święty”.
  • „Nie ma niczego, czego moja świętość nie może zrobić”.
  • „Bóg idzie ze mną, gdziekolwiek pójdę”.
  • „Bóg jest Umysłem, z którym myślę”.
  • „Wspiera mnie Bóg miłości”.
  • „Odpoczywam w Bogu”.