Medytacja Om skupia się na mantrze Om, która jest obecna w różnych religiach i kulturach z pokolenia na pokolenie.

Om mantra jest głębokim urzeczywistnieniem rzeczywistości, które istnieją w każdym naszym życiu, ale najczęściej ich nie rozumiemy, ponieważ nie zwracamy uwagi na naszą wewnętrzną jaźń. Świat był kiedyś tylko jedną osobą, a myśl była taka, żeby było wielu, czyli wtedy, gdy słyszano wibrację. Wibracja ostatecznie doprowadziła do dźwięku „Om”. Dźwięk Om jest znany jako Pranava, co oznacza, że ​​podtrzymuje życie poprzez oddychanie. Reprezentuje cztery stany „najwyższej istoty”, a trzy dźwięki A-U-M (om) oznaczają przebudzenie, śnienie w głębokim śnie i ciszę, która jest wokół. Dlatego symbol „Om” uważany jest za święty.

Techniki medytacji Om:

om medytacji!

Medytacja nad Om:

  1. Wybierz spokojne miejsce.
  2. Gdzie komfort zamyka się i czujesz się całkowicie zrelaksowany.
  3. Zamknij oczy i rozluźnij mięśnie i nerwy.
  4. Skup się na przestrzeni między brwiami i zachowaj spokój.
  5. Niech twój świadomy umysł będzie cichy i nie myśl o niczym, po prostu skoncentruj się.
  6. Zacznij mentalnie śpiewać „Om”, myśląc o ideach wieczności, nieśmiertelności, nieskończoności, szczęścia. Pomyśl abstrakcyjnie. Powinieneś poczuć, że jesteś nieskończony i wszystko przenikasz.
  7. Powinieneś zapamiętać znaczenie Om, samo powtarzanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.
  8. Wkrótce poczujesz się czysty i doskonały. Czułbyś się, jakbyś wiedział wszystko i zostałeś uwolniony jak ptak.
  9. Każda część twojego ciała powinna być wstrząśnięta tymi ideami, aby nie tylko umysł, ale także ciało, zmysły odczuły.
  10. Utrzymuj regularność w praktyce i idź powoli i stabilnie z wiarą, szczerością, entuzjazmem i wytrwałością. Najlepszy czas na ćwiczenia to wczesny poranek, zachody słońca i wieczory.

Korzyści:

1. Wiadomo, że medytacja Om leczy choroby. Gdy całe twoje ciało wibruje, czujesz się pozytywnie i traktujesz życie znacznie poważniej.

2. Wydobywa w tobie duchową stronę, w której zbliżasz się do Boga.

3. Śpiewanie Om zabiera wszystkie ziemskie myśli i nie pozwala się rozpraszać.

4. Jeśli masz depresję, powinieneś poświęcić chwilę na medytację. Intonuj Om 50 razy, a poczujesz się lepiej. Pozbywa się stresu i uspokaja mózg.

5. Mediacja Om czyni cuda dla osób, które potrzebują podnieść swoją samoocenę.

6. Będziesz miał potężny i słodki głos, kiedy będziesz śpiewać Om. Dowiesz się tego w ciągu kilku tygodni. Rytmiczne powtarzanie słowa utrzyma twój umysł skupiony.

7. Czujesz, że dostajesz w sobie inną moc. Masz umiejętność walki ze swoimi problemami i jesteś gotowy na podbój świata. Odbije się od twoich oczu i twarzy.

8. Słowo Om ma kosmiczną energię, która daje nam pozytywne wibracje i sprawia, że ​​czujemy się czyści. Najważniejszą rzeczą, jaką otrzymujesz z medytacji, jest przepuszczanie myśli i poprawa koncentracji.

Punkty do zapamiętania:

1. Wybierz odpowiednie środowisko, w którym jesteś całkowicie odosobniony, aby lepiej się skoncentrować i lepiej mediować.

2. Możesz wymówić to słowo jako Om lub Aum.

3. Podczas intonowania musisz kłaść większy nacisk na wymowę M niż O.

4. Śpiewanie tej mantry daje pozytywną energię w twoim otoczeniu. Poczujesz wibracje, które tworzy za każdym razem, gdy ją intonujesz i poczujesz różnicę.