Medytacja to sztuka, która uspokaja umysł i oczyszcza duszę. Jeśli będziesz pilnie praktykowany codziennie, pomoże ci osiągnąć większe wyżyny w swoim życiu. Znajdziesz sobie lepszą osobę. Bardziej zaznajomiony z własną duszą i duszami otaczających go ludzi. Medytacja Brahma Kumaris to specyficzny rodzaj medytacji oparty na naukach i pismach hinduskich. Chociaż jego początki są Hindusami, ma bardziej globalny cel. Dziś jest postrzegany nie jako ruch religijny, ale duchowy.

Techniki medytacji Brahma Kumaris:

Prajapita Brahma Kumaris Ishwariya Vishwa Vidyalaya, który jest znany jako Brahma Kumaris, jest skrótem, to uniwersytet położony w Mount Abu w Radżastanie. Jest to uczelnia przeznaczona do studiów duchowych i filozoficznych. Jego cechy są podobne do cech wielkiego Uniwersytetu Nalanda z czasów starożytnych. Gromadzi uczniów z całego świata i kładzie nacisk na uczenie ich znaczenia rodzicielstwa Boga i braterstwa człowieka.

Medytacja Brahma Kumaris

Ta Vishwa Vidyalaya założyła teraz dwa inne ośrodki, a mianowicie Fundację Edukacji i Badań Raj Jogi oraz Akademię Brahma Kumaris dla lepszego świata. Oba te centra, podobnie jak oryginalny uniwersytet, mają na celu uczynienie świata lepszym miejscem poprzez szerzenie ewangelii pokoju i braterstwa daleko i szeroko.

Celem instytutu jest uczynienie świata lepszym miejscem do życia poprzez uczenie ludzi wagi cnót takich jak uczciwość, szczerość, życzliwość i wysoki zmysł obywatelski. Szkolą swoich uczniów w sztuce medytacji Rajyoga, która pomaga im osiągnąć silniejsze miejsce zarówno w świecie duchowym, jak i moralnym. Medytacja pomaga oczyścić umysł i perspektywę, a Brahma Kumaris wykorzystują ten aspekt medytacji, aby szkolić swoich uczniów tak, aby porzucili światowe błędy, takie jak napięcie, uprzedzenia, uprzedzenia, hipokryzja, zazdrość, nienawiść, chciwość, ego i inne tego typu negatywne tendencje.

Brahma Kumaris pomagają rozpoznać świat takim, jakim naprawdę jest. Pomagają również lepiej poznać siebie i swoją rolę w tym świecie. Kiedy już pomogli Ci zidentyfikować Twój cel, pomogą Ci wyszkolić Cię, aby umożliwić Ci osiągnięcie tego celu. Brahma Kumaris skupia się na wszystkim, co dobre w życiu. Pomagają dostrzec w ludziach to, co najlepsze, a także najlepsze na świecie. Ich niekończący się entuzjazm do szerzenia prawdy o życiu jest tym, co sprawiło, że są dziś tak osiągnięci.

medytacja brahmakumaris

Można powiedzieć, że ich poglądy i zasady są zbyt optymistyczne jak na dzisiejszy świat, w którym wszyscy ludzie zahartowali swoje serca na trudną rzeczywistość. Ale prawda jest taka, że ​​w zmieniającej się dynamice dzisiejszego świata to zasady Brahma Kumaris i innych podobnych instytucji pomogły nam zachować coś z naszego człowieczeństwa. Dzisiaj ludzie bronią swojej ludzkiej natury, głosząc, że świat zmusza ich do robienia tego, co robią. Jednak Brahma Kumaris pomagają ci uświadomić sobie, że to nie świat, ale ty sam przyciągasz takie niebezpieczne sytuacje.

Międzynarodowa instytucja, Brahma Kumaris, oferuje szereg różnych programów edukacyjnych, kursów i zasobów edukacyjnych, aby pomóc uczniom lepiej zrozumieć ich wrodzoną jaźń. Wzmacniają tych uczniów sprzętem do stawienia czoła życiu i jego problemom i ze spokojnym umysłem. Pomagają rozpalić w Twoim sercu ducha nadziei, optymizmu i co najważniejsze człowieczeństwa.

Prowadzona przez kobiety Brahmakumari ucieleśnia wszystkie swoje wartości w duchu poświęcenia, oddania, wyrzeczenia i poświęcenia dla dobra społeczeństwa jako całości. Oferuje edukację, schronienie i pokój wszystkim, którzy zbliżają się do jego progów bez względu na rasę, kastę, wyznanie i bez pobierania jakichkolwiek opłat.