Medytacja Reiki czyni cuda dla relaksu. Przynosi korzyści ludziom z różnych środowisk. Jest to forma medytacji, która może przeszkadzać umysłowi i ciału, jeśli nie jest właściwie praktykowana. Aby uniknąć chaosu, musisz przestrzegać kilku zasad, które są ważne dla równowagi umysłu, ciała i ducha. Z pomocą medytacji Reiki możesz przywrócić swoje życie na właściwe tory i całkowicie się zmienić.

Techniki medytacji Reiki

Jak wykonać medytację Reiki:

Metoda:

1. Usiądź lub połóż się wygodnie i wyprostuj kręgosłup. Zacznij brać głęboki oddech i wyobraź sobie, że najczystsza i uzdrawiająca moc energii wnika w twoje ciało. Wydychając, oddaj wszystkie napięcia, negatywności, ból, lęki, złość, depresję itp. Wypuść to wszystko swoim oddechem i po prostu pozbądź się ich.

2. Połóż dłonie na każdej z głównych czakr z przodu i trzymaj je przez około 3 minuty. Jeśli twoje ciało musi być trzymane trochę dłużej, trzymaj je jeszcze przez kilka minut. Połącz się ze swoim ciałem i zacznij mu ufać. Kiedy trzymasz ręce na czakrach, poczuj, że jest super naturalna energia, która atakuje twoje ciało. Zacznij spływać z rąk, a potem do reszty ciała. Byłbyś spokojny, a twój umysł byłby zrelaksowany.

3. Połóż obie dłonie i palec na czubku głowy, trzymając i słuchając swojego ciała. Poczuj to z delikatną miłością i uczuciem. Wdychaj i wydychaj głęboko i powoli. Podkreślaj pozytywne rzeczy w życiu i pozwól odlecieć wszystkim negatywom.

4. Delikatnie zdejmij ręce z głowy i połóż je na czole zakrywając oczy. Poczuj się komfortowo i zrelaksuj.

5. Teraz ponownie delikatnie przesuń ręce z powrotem do głowy i umieść je w wygodnej pozycji.

6. Teraz przyłóż ręce do gardła i nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ musisz czuć się wystarczająco komfortowo, aby oddychać. Możesz położyć obie ręce na gardle lub jedną z przodu szyi i jedną z tyłu. Zrób to, co jest dla ciebie wygodne i po prostu poczuj się zrelaksowany.

7. Teraz pozwól rękom zakryć ramiona za sobą, a palce powinny być skierowane w dół. Trzymaj się i czuj się komfortowo.

8. Następnie kładziesz ręce na klatce piersiowej i zakrywasz serce. Zrób to ze spokojem i łatwością. Trzymaj się tego i słuchaj bicia swojego serca.

9. Teraz powoli przesuń ręce do dolnej części klatki piersiowej. Umieść je tuż przy dolnych żebrach.

10. Trzymaj brzuch, kładąc ręce obok i po prostu bądź zrelaksowany.

11. Teraz przesuń je delikatnie i połóż dłonie na podbrzuszu. Zejdź na dół i delikatnie dotknij kości łonowej.

12. Teraz przesuń ręce na obu biodrach. Trzymaj się i bądź wygodny.

13. Następnie poruszasz rękami i kładziesz je na każdym kolanie.

14. Teraz połóż ręce na stopach. Możesz jednocześnie zakryć górną lub dolną część stóp. Po prostu rób to, co sprawia, że ​​czujesz się komfortowo. Trzymaj je i zrelaksuj się. Jeśli czujesz się nieswojo, po prostu się wycofaj.

15. Teraz złóżcie ręce, tak jak robimy to podczas modlitwy. Pozostań w tej pozycji przez około 3 minuty i oddychaj naturalnie. Pozwól energii przejąć całe twoje ciało, a poczujesz się wypłukany z wszelkiego rodzaju negatywności. Na pewno poczujesz się lekki, kochany, radosny i błogosławiony. Będziesz gotowy do energicznego rozpoczęcia dnia.

Zadowolony Źródło