Sahaja Yoga to wyjątkowa forma medytacji, która opiera się na doświadczeniu zwanym samorealizacją lub przebudzeniem Kundalini. Nauczył tego Shri Mataji Nirmala Devi, który przez cały czas pracował nad przemianą życia. Kiedy zaczynasz medytację Sahaja, szybko zdajesz sobie sprawę, że ulegasz przemianie i stajesz się osobą o większej integracji, moralności i skupieniu. Medytacja Sahaja jest prosta, jeśli stosuje się ją we właściwej technice.

Techniki medytacji Sahaja

Proces medytacji Sahaja krok po kroku:

1. Wewnątrz każdego z nas mamy energię duchową, która bardzo nas kocha. Jest jak nasza własna matka, nauczycielka i przewodnik. Poświęcimy naszą uwagę na tę energię, aby pozwoliła nam się z nią połączyć.

2. Zdejmij buty i usiądź wygodnie na krześle. Pozwól stopom opaść płasko na ziemię i połóż je osobno, nie dotykając się nawzajem.

3. Połóż lewą rękę na kolanach i skieruj dłoń do góry.

4. Połóż prawą rękę po lewej stronie serca i zacznij rozmawiać ze swoją wewnętrzną duszą. Zapytaj energię: „Matko, czy jestem czystym wiecznym duchem?” (wymień bóstwo, które czcisz) Powtórz to trzy razy.

5. Weź prawą rękę i połóż ją na szerokość dłoni w dół. Wyrównaj go splotem słonecznym, ale pozostań nieruchomo po lewej stronie klatki piersiowej. Następnie powtórz to trzy razy: „Matko, czy jestem swoim własnym Mistrzem?”

6. Teraz chwyć prawą rękę i umieść ją na szerokość dłoni w dół, tuż nad biodrem. Teraz powtórz to 6 razy: „Matko, proszę, daj mi Czystą Wiedza”.

7. Przesuń prawą rękę z powrotem o jedną szerokość dłoni i powiedz do środka z pełnym przekonaniem: „Matko, jestem swoim własnym Mistrzem”. Powtórz to 10 razy.

8. Teraz przesuń prawą rękę z powrotem o jedną szerokość dłoni, co ponownie wyrówna twoje serce. Teraz powiedz to z pełną wiarą i powtórz to 12 razy: „Matko jestem Duchem!”

9. Odwróć głowę w prawo i połóż prawą rękę za lewą stronę szyi lub ramienia i powiedz: „Matko, jestem niewinny”. Powtórz to 16 razy.

10. Połóż prawą rękę na czole i trzymaj palce razem. Zacznij ściskać skronie, jeśli palce nie sięgają, spróbuj ścisnąć jak najwięcej. Teraz bądź szczery i wymów z serca: „Matko, przebaczam wszystkim”. Powtarzaj, aż będziesz zadowolony. Pomyśl o ludziach, którzy cię skrzywdzili i wybacz każdemu z nich.

11. Teraz przede wszystkim poproś o przebaczenie od boskiej mocy. Wystarczy poprosić, a do tego po prostu weź prawą rękę i połóż ją z tyłu głowy. Odchyl go do tyłu i poproś z serca: „Matko, jeśli zrobiłem coś złego, proszę wybacz mi”. Powtarzaj, aż będziesz zadowolony.

12. Weź prawą rękę i połóż teraz środek dłoni na głowie. Rozłóż szeroko palce i skieruj je do tyłu, aby opadały z tyłu głowy. Wciśnij go z naciskiem i obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Teraz poproś z głębi serca: „Matko, proszę, daj mi połączenie z moim prawdziwym ja i pozwól mi to poczuć w sobie” lub powiedz „Matko, proszę daj mi Samorealizację”. Powtórz to 7 razy.

13. Opuść ręce i połóż je na kolanach dłonią do góry. Zamknij oczy i usiądź na kilka minut w ciszy.

Korzyści:

1. Poprawia zdrowie

2. Odrywa od nałogów

3. Poprawia umiejętności komunikacyjne

4. Sprawia, że ​​lepiej się koncentrujesz i koncentrujesz

5. Łagodzi stres.