Medytacja Samarpan jest formą medytacji, której nauczał Shree Shivkrupanand Swami. Jest to praktyka, która jednoczy nas z Uniwersalną Energią. Jeśli będziesz to właściwie praktykować, otrzymasz energię Kundalini. Jest to połączenie z Boską energią, którą musimy czuć od wewnątrz. Sprawia, że ​​całkowicie zapominamy o naszej fizycznej egzystencji i stajemy się osobą pełną Uniwersalnej Świadomości. To jest czas, kiedy zaczynamy odczuwać inne poczucie szczęścia i zaczyna narastać pozytywna atmosfera, gdy uniwersalna energia zaczyna płynąć.

Techniki medytacji Samarpan

Mantra Medytacyjna Samarpan Techniki do ćwiczenia:

  • Medytacja Samarpan jest dość prosta w praktyce. Oznacza to poddanie się Boskiej energii, gdy siedzimy do medytacji. Puszczamy nasze ego, życzenia, myśli, żale i wszelkie przeszkody, które powstrzymują Cię przed medytacją.
  • Zaczynamy od intonowania mantry z koncentracją opartą na czakrze korony, która znajduje się na czubku naszej głowy. Pozostajemy w milczeniu i wychodzimy z modlitwą o powszechny pokój. To sprawia, że ​​nasze serca czują się czyste i robimy krok do przodu w duchowości.
  • Usiądź wygodnie i skrzyżowaj nogi, siedząc na podłodze. Zamykasz oczy i zaczynasz odwracać się od wszelkich zewnętrznych obiektów.
  • Najlepszą porą na tę medytację jest przed wschodem słońca, ponieważ wtedy atmosfera jest spokojna i nie masz w głowie żadnych negatywnych myśli. Możesz się lepiej skoncentrować, budząc się ze snu, a następnie zacząć dzień od nowa.
  • Promieniująca energia rozprzestrzeni się po całym ciele i pozostaniesz spokojny nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków.
  • 3.30 do 9 rano to najlepszy czas na tę medytację. Możesz jednak medytować o każdej porze między 3.30 a 22.00, jeśli nie możesz obudzić się tak wcześnie.
  • Możesz medytować dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem, co jeszcze bardziej uspokoi twój umysł i sprawi, że poczujesz się lekki i szczęśliwy.

Korzyści z wykonywania medytacji Samarpan:

Regularna medytacja zapewni pełną równowagę w twoim życiu, a kiedy osoba jest zrównoważona, jest całkowicie boska. Uzyskują zdolność do rozwoju fizycznego, psychicznego, emocjonalnego, społecznego i oczywiście duchowego. Zaczynają lepiej patrzeć na życie i są obserwatorem. Zaczynają uczyć się więcej, a mniej mówić i zdobywają nowe doświadczenia, próbując zrozumieć, czym jest życie.

Pomoc fizyczna:

W miarę jak twój poziom medytacji z czasem się poprawia, wkrótce zaczniesz czuć się całkowicie wolny. Będziesz wolny od chorób i poprawi się Twój układ odpornościowy. Zaczniesz mieć zdrowe ciało i będziesz spokojny i opanowany.

Umysłowo:

Pomaga uwolnić się od problemów psychicznych, takich jak stres, zmartwienia, napięcia, niepokój, poczucie winy, frustracja i depresja. Chcesz uwolnić swój umysł od złych wydarzeń i zmartwień, które nosisz na przyszłość. Chciałbyś po prostu cieszyć się chwilą obecną w spokoju.

Emocje:

Jesteś bardziej emocjonalną osobą, w której odpuszczasz wszystkie negatywne myśli i stajesz się miły dla ludzi, z którymi mieszkasz.

Społecznie:

Jesteś zadowolony i spokojny. Jesteś szczęśliwy i odbierasz wszystko w pozytywny sposób. Możesz pracować i odnosić większe sukcesy w tym, co robisz. Wchodzisz w interakcję z ludźmi, a oni odbierają twoją pozytywność.

Duchowość:

Dzięki medytacji otrzymujesz stan zamyślenia i stopniowo doświadczasz wibracji swojej duszy. Zaczynasz odczuwać duchowość, a to prowadzi do samorealizacji. Zbliżasz się do Boga i czujesz boską moc.