Trzecie znane jest również jako oko wewnętrzne. Jest to zdolność osoby do wyczuwania energii, które istnieją wokół niej. Według mitologii hinduskiej Pan Shiva miał trzecie oko. Przy odpowiedniej medytacji i dobrych technikach można otworzyć trzecie oko, co ostatecznie wpłynie na ich szyszynkę. Podstawowe zrozumienie zostało udostępnione poniżej.

1. Wybierz środowisko:

medytacja trzeciego oka

Wybierz spokojne miejsce; miejsce, w którym możesz usiąść i zrelaksować się przez trzydzieści minut. Nie zawsze musi być całkowicie cichy. Najlepiej jednak udać się w miejsce wolne od hałasu i chaosu. Nie da się praktykować medytacji w zatłoczonych miejscach.

2. Utrzymaj swoją postawę:

Usiądź na ziemi i skrzyżuj nogi. Trzymaj plecy prosto i połóż ręce na kolanach. Możesz także usiąść na krześle, jeśli siedzenie na ziemi jest dla Ciebie zbyt trudne. Podtrzymuj górną część ciała za pomocą mięśni brzucha. Opuść też ramiona.

3. Zrelaksuj swoje ciało i umysł:

Być może najważniejszym i najważniejszym sposobem na otwarcie ciała i umysłu jest rozluźnienie ciała i umysłu. Nie napinaj mięśni ani nie utrzymuj ciała zbyt napiętego lub jędrnego. Poluzuj i przekręć głowę z boku na bok. Skoncentruj się całkowicie na świecie fizycznym i poczuj wrażenie wszystkiego wokół ciebie; nawet świat pod spodem.

4. Zrób z tego nawyk:

Przyzwyczajaj się medytować każdego dnia. Jeśli codziennie będziesz ćwiczył się przez cztery do pięciu minut, będziesz przygotowany do pokonywania różnych wyzwań życiowych, a także lepiej się skoncentruje podczas praktykowania medytacji trzeciego oka.

5. Zwróć uwagę na swoje marzenia:

Wiele osób jest dziś w stanie często przewidzieć przyszłość poprzez swoje sny. Jednak zanim to zrobią, muszą śledzić to, co naprawdę widzą. Powinni rozpocząć pamiętnik snów i trzymać go przy swoich łóżkach, aby po przebudzeniu mogli go zanotować. Powinni też obserwować, czy któreś z marzeń się spełniło.

6. Słuchaj swoich instynktów:

Czy kiedykolwiek miałeś przeczucie dotyczące osoby lub wydarzenia, którego nie potrafiłeś wyjaśnić? Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że coś może się wydarzyć w jakiejś części świata? Jeśli znasz te emocje, to pogodziłeś się ze swoimi instynktami. Dlatego najlepiej obserwować te uczucia, zapisywać je i czytać, aby zrozumieć powiązania.

7. Bądź obserwatorem:

Spróbuj iść do restauracji lub kawiarni i obserwować innych obecnych tam ludzi. Nie będąc niegrzecznym, słuchaj ich rozmów. Spróbuj zastanowić się, jak ci ludzie się znają i jaki jest kontekst ich rozmowy. Spróbuj wyobrazić sobie, co prawdopodobnie myślą, nawet jeśli nie mówią.

8. Wskazówki:

Aby zrozumieć pojęcie trzeciego oka, ważne jest posiadanie podstawowej wiedzy o hinduizmie i buddyzmie. Musisz także zrozumieć, że głęboko w tobie jest cały wszechświat. Nawet jeśli jesteś zajęty kilkoma czynnościami, musisz poświęcić kilka minut na medytację. To sprawi, że będziesz świadomy.

9. Oznaki trzeciego oka:

Będziesz wiedział, że twoje trzecie oko się obudziło, gdy zaczniesz widzieć rzeczy w kolorach niebieskim lub fioletowym. Możesz również zobaczyć intensywne białe kropki lub czarne niebo wypełnione mnóstwem gwiazd. Choć wydaje się to dość trudne, codzienna praktyka pomoże Ci szybko tam dotrzeć.

Medytacja trzeciego oka dla początkujących:

Ta medytacja trzeciego oka jest prostą metodą skupienia psychiki, zwiększenia fiksacji i poprawy jasności umysłu. Czakry są krytycznymi punktami witalności, które pojawiają się w całym ciele. Przez wiele lat utrzymywanie porządku w czakrach było związane z podtrzymywaniem psychicznego i fizycznego dobrobytu. Poprzez medytację czakr możesz poprawić równowagę swoich kluczowych czakr i doprowadzić swoje samopoczucie i mentalną postawę do bardziej spokojnego stanu. Usiądź w wygodnej pozycji, albo noga nad nogą na podłodze, albo na siedzeniu. Usiądź prosto z wyprostowanym kręgosłupem, luźnymi ramionami i otwartą klatką piersiową. Połóż dłonie na kolanach z dłońmi.

Techniki medytacji trzeciego oka i jak wykonywać medytację trzeciego oka – kroki mądrze wyjaśnione

Aby uzyskać wskazówki, jak być bardziej świadomym swojego ogólnego otoczenia i zwiększyć wewnętrzny spokój, czytaj dalej!

1. Znajdź swoją czakrę trzeciego oka:

Czakry to skupiska witalności w twoim ciele. Zasadniczo są to koła witalności, które dopasowują się wzdłuż kręgosłupa. Istnieje siedem czakr, a każda z nich porównuje się do alternatywnej części twojego fizycznego, umysłowego i nieziemskiego dobrobytu. Twoja czakra trzeciego oka to szósta czakra.

Czakra trzeciego oka znajduje się na czele twojego umysłu, między twoimi oczami. Jest odpowiedni na rusztowanie twojego nosa.

Kiedy zastanawiasz się, spróbuj skoncentrować swój mózg na tej czakrze. Nadzoruje pomaganie ci w patrzeniu na świat w jeszcze bardziej oczywisty sposób.

2. Wybierz odpowiednie środowisko:

Medytacja wyróżnia się wśród najlepszych urządzeń, które pomagają otworzyć trzecie oko. Zwracając większą uwagę na swoją świadomość, będziesz miał możliwość lepszego dostępu do psychologicznej jasności, która jest związana z trzecim okiem. Głównym celem medytacji jest przyśpieszenie psychiki, aby zatrzymać jedną ideę lub pytanie. Ważne jest, aby wybrać otoczenie, w którym czujesz się dobrze, gdy zaczynasz medytować.

3. Ustaw swoje stanowisko:

Związek umysł-ciało ma kluczowe znaczenie w medytacji. Im przyjemniejszy jesteś fizycznie, tym mniej wymagające będzie skupienie się wokół przedmiotu lub myśli medytacyjnej. Mówi się, że najlepszą postawą medytacyjną jest jakaś odmiana siedzenia ze złożonymi nogami na ziemi.

4. Wybierz przedmiot do medytacji:

Przedmiotem medytacji może być idea lub fizyczne pytanie. Celem wybrania jednego z nich jest uczynienie go mniej wymagającym dla twojego umysłu do skoncentrowania się. To uchroni twoje myśli przed meandrami i sprawi, że twoja medytacja będzie bardziej efektywna. Świece są znanymi przedmiotami medytacyjnymi. Błyszczący ogień nie jest trudny do spojrzenia i nie jest pocieszający dla jednostek.

5. Wybierz mantrę:

Mantra to słowo lub wyrażenie, które będziesz powtarzać podczas doskonalenia swoich refleksji. Możesz wypowiedzieć mantrę wewnątrz lub tak, aby każdy mógł usłyszeć – to indywidualna skłonność. Twoja mantra powinna być blisko domu i ważna dla ciebie. Twoja mantra powinna być czymś, co musisz skoordynować w swoim mózgu lub uważności. Na przykład możesz powtórzyć: „Wybieram błogość”. Pomoże ci to wzmocnić cię i skupi się na odczuwaniu błogości przez cały dzień.

6. Zrób z tego harmonogram:

Medytacja to trening. Oznacza to, że pierwsze przejście nie będzie dużym osiągnięciem. Twój mózg może wędrować, a może nawet przysnąć. Ustalenie, jak skutecznie zastanowić się, jest procedurą i wymaga czasu. Uczyń medytację częścią swojego konsekwentnego życia. Zacznij od małych ulepszeń, prawdopodobnie pięciu minut lub nawet tylko dwóch. Niedługo poczujesz się lepiej z procedurą i będziesz mógł poświęcić więcej okazji do medytacji każdego dnia.

Zalety przebudzenia trzeciego oka:

Istnieje wiele korzyści z przebudzenia trzeciego oka. Poniżej wymieniono kilka korzyści.

 • Twój instynkt się rozwija (poczucie przyszłości)
 • Sprawia, że ​​jesteś bardziej uważny i świadomy
 • Rozszerzona podróż astralna
 • Ruchy psychiczne
 • Rozwija nieustraszoność i zaufanie do siebie
 • Poprawia twoje nieziemskie cechy
 • Pomaga w zrozumieniu wszechświata
 • Pomaga w znalezieniu odpowiedzi z otoczenia
 • Zwiększa twoją moc odszyfrowywania
 • Zmniejsza nerwowość, udrękę i strach
 • Zabiera cię w przeszłość dochodzenia, myślenia i obrony.
 • Zachęca do podejmowania lepszych wyborów
 • Chodzi o przewodnik w twoim stylu życia
 • Rozwija twoje zdolności i zdolności

Jeśli nie masz ochoty na rozwój nieziemskiego rozwoju i dalej posuwasz się w dół, twoje trzecie oko w końcu otworzy się samotnie. Otwarte trzecie oko jest niezbędne dla twojego głębokiego postępu, ponieważ umożliwia ci dodatkowe dostrojenie się do siebie i wszechświata. Dzięki możliwości zobaczenia głębszych warstw tej rzeczywistości będziesz mieć znacznie bardziej wciągające i satysfakcjonujące tło jako osoba.